Włochy: 6 dni wypoczynku i 4 dni zwiedzania od 1499 zł

Włosi przywykli przez stulecia do tłumu turystów, traktując więc odwiedzających ich ojczyznę z przyjaznym dystansem. Masowa turystyka na rozległych plażach Adriatyku przestała dominować w obrazie kraju, a stała się w dużym stopniu celem odwiedzin prawdziwych koneserów. Polakom Italia najczęściej kojarzy się z Wiecznym Miastem, Wenecją i Veroną, lecz nie tylko piękne miejsca znalazły uznanie w naszych opisach. Różnorodność krajobrazowa Włoch w pełni oddaje charakter kraju.

Na północy dominują wysokie szczyty Alp, które zimą przyciągają miłośników sportów zimowych. Na nizinach żyzna gleba sprzyja uprawom rolniczym i winoroślom, a na południu ciągnie się łańcuch górski Apeninów. Do Włoch należą również także dwie największe wyspy Morza Śródziemnego, Sycylia i Sardynia, oraz liczne wysepki.
Wycieczki autokarowe do Włoch to nadal bardzo popularna forma zwiedzania tego kraju. Najwięcej Polaków odwiedza Rzym i Watykan. Godnym polecenia są również wycieczki nad Jezioro Garda oraz do mniejszych, lecz równie pięknych miejsc jak Florencja, Mediolan czy wschodnie wybrzeże.

Program ramowy:


1 dzień
wyjazd z Polski.

2 dzień

w godzinach wieczornych przyjazd na Wybrzeże Rimini, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2-7 dzień

pobyt na wybrzeżu Rimini, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Ceny i pełny opis wycieczek dostępne na www.funclub.pl.

7 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego). Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico, Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Po zwiedzaniu przejazd do Pizy, gdzie zobaczymy Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę, odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w okolicach Montecattini.

8-9 dzień

po śniadaniu wyjazd do Rzymu. Na zwiedzanie Rzymu przeznaczone są 2 dni. Autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach Rzymu. Zwiedzanie metrem. W stolicy Włoch zobaczymy: Watykan - możliwość odwiedzenia krypt watykańskich z grobem Jana Pawła II, Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata, Zamek św. Anioła. Podział punktów zwiedzania na poszczególne dni zostanie dokonany przez Przewodnika. Po zwiedzaniu, zarówno dnia pierwszego jak i drugiego, przejazd do hotelu we Fiuggi, nocleg.

10 dzień

po śniadaniu wyjazd na Monte Cassino, przejazd do Neapolu, miasta leżącego nad Zatoką Neapolitańską, u stóp Wezuwiusza. Uwaga! Wjazd na Wezuwiusz dla chętnych we własnym zakresie, po opłaceniu miejscowych autokarów. Program obejmuje: Pałac Królewski, Galeria Umberta I, Teatr San Carlo - największa scena operowa Włoch. Następnie udajemy się do Pompei, gdzie zobaczymy zachowane starożytne termy i Lupanarium. Po zwiedzaniu powrót do hotelu we Fiuggi, nocleg.

11 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie, w godzinach porannych wyjazd do Polski.

12 dzień

przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Szczegóły ofery na stronie Funclub:
wypoczynek i zwiedzanie Włochy

 
Polityka Prywatności