Po zajęciach

Już 18 lipca wystąpią na placu Il-Fosos w Valletcie.
Amatorzy joggingu uprawiają tę dyscyplinę przez cały rok. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem albo chcesz od tego sezonu spróbować treningów już wczesną wiosną, pamiętaj o odpowiednim ubiorze. Marzec i kwiecień bywają bardzo zróżnicowane pod względem warunków pogodowych – nieprzystosowanie się do nich może mieć konsekwencje zdrowotne. Sprawdź, jak właściwie przygotować się do wiosennego joggingu.
Autostop Challenge to kultowy projekt prowadzony od wielu lat pod patronatem SGH w Warszawie przez organizacje Zrzeszenie Studentów Polskich. Projekt polega na corocznym wyścigu autostopem po Europie na przełomie kwietnia i maja. W tegorocznej edycji destynacja to słoneczna ALBANIA, dokładnie Eco Camping Valona w miejscowości Wlora na południu kraju. Sam wyścig potrwa od 29 kwietnia do 7 maja!
Sieć kin Helios prezentuje muzyczną odsłonę cyklu Helios na Scenie. W czwartek, 13 kwietnia na ekranach wybranych kin będzie miał miejsce przedpremierowy odsłuch najnowszego albumu kultowej grupy METALLICA. Tej muzycznej uczty nie może przegapić żaden fan zespołu!
Wiosna to czas, kiedy zrzucamy z siebie ciepłe, wełniane płaszcze i grube, puchowe kurtki, zamieniając je na lżejszą i wygodniejszą i bardziej odzież. Modne kurtki damskie na wiosnę to wygodne i praktyczne okrycia wierzchnie zapinane na zamek, napy i zatrzaski, które idealnie sprawdzą się w okresie przejściowym. Panie chętnie sięgają także po cieplejsze warianty o przedłużonym kroju, doskonałe na chłodniejsze dni, których nie brakuje na początku wiosny. Sprawdźmy, jakie damskie kurtki na wiosnę warto wybrać i z czym je zestawiać, aby tej wiosny wyglądać i czuć się świetnie!
Kwiczoły u Białoszewskiego, jaskółki u Miłobędzkiej, drozdy i sroki u Miłosza, kosy u nowofalowców, sowy w świecie Harrego Pottera i „Miasteczku Twin Peaks” Lyncha oraz mewy w „Ptakach” Hitchcocka. Autorzy najnowszej publikacji pn. „Który tak śpiewa? Ptaki w kulturze” tropią ptasie ślady zarówno w tekstach literackich, filmach, języku, historii, jak i codzienności, przyglądając się uważnie relacjom ludzko-ptasim i ptasio-ludzkim.
Na początku XXI wieku świat opanowuje epidemia, niegroźna dla ludzi, ale śmiertelna dla psów i kotów, które znikają bezpowrotnie z powierzchni Ziemi. By ułatwić społeczeństwu uporanie się ze stratą ulubieńców, naukowcy opracowują innowacyjną technologię genetyczną, skutkującą powstaniem ludzko-zwierzęcych hybryd zwanych pupilami…
Baza wiedzy o tym, co każdy z nas powinien wiedzieć, a z jakiegoś powodu stanowi temat tabu
Takiego żołnierza nie było jeszcze na żadnej wojnie
Nie od dziś wiadomo, że doskonałym pomysłem na randkę jest wspólne obejrzenie filmu w ulubionym kinie, niekoniecznie romantycznego! Sieć kin Helios zaprasza swoich widzów na walentynkowe seanse i zachęca do udziału w kreatywnym konkursie.
Gorące emocje i mroczne sekrety, mocne filmowe przeżycia i ciepłe, kojące historie – Tydzień Kina Hiszpańskiego to przegląd tego, co najlepsze w nowym kinie Półwyspu Iberyjskiego.
Ceniony europejski reżyser Dominik Moll wraca z trzymającym w napięciu thrillerem, który kilka dni temu otrzymał 10 nominacji do najważniejszych nagród francuskiego przemysłu filmowego - Cezarów. Jego najnowszy film "Noc 12 października" powstał na podstawie głośnej we Francji książki Pauline Guény, która przez rok mieszkała z brygadami kryminalnymi wersalskiej policji.
Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Warto jednak pamiętać, że nie tylko rodzaj herbaty, ale także kubek, w którym ją pijemy, ma wpływ na jej smak i aromat. Solidny, a przy tym ładny kubek może zdecydowanie podnieść przyjemność picia i sprawić, że nawet zwyczajna codzienna czynność stanie się miłym rytuałem. Zobacz kubki, które Ci w tym pomogą!
W tym roku sieć kin Helios przygotowała filmową alternatywę dla romantycznych kolacji, pięknych bukietów i słodkich czekoladek. Wszyscy, którzy zechcą świętować Walentynki nieco inaczej powinni skusić się na Nieromantyczny Maraton Grozy. W piątek, 10 lutego cykl NMF zaprezentuje na pokazach w całej Polsce naszpikowany nowościami wieczór filmowy z aż czterema przerażającymi horrorami!
Najnowsza produkcja w reżyserii Marii Sadowskiej to ekranizacja bestsellera Edyty Folwarskiej. Autorka jak nikt zna tajemnice polskiego establishmentu oraz show biznesu i pokazuje ich mroczną stronę bez żadnej cenzury. Jeśli książka rozbudziła wyobraźnię setek tysięcy kobiet, film rozpali je do czerwoności… Sieć kin Helios zaprasza na premierowe seanse od najbliższego piątku, 27 stycznia.
Czy masz odwagę sprawdzić, czym jest prawdziwe la dolce vita?
Jak daleko trzeba zajść, by odnaleźć siebie?
Nawet wśród kochającej rodziny i przyjaciół można czuć się tak boleśnie samotnym…
Gdy osiądziesz na życiowej mieliźnie, złap wiatr nadziei w żagle i wypłyń ponownie na szerokie wody szczęśliwości.
Przed widzami druga część wielkiego światowego hitu w reżyserii Jamesa Camerona. Pandorę znów napada wroga korporacja w poszukiwaniu cennych minerałów. Jack i Neytiri wraz z rodziną zmuszeni są opuścić wioskę i szukać pomocy u innych plemion zamieszkujących planetę… Sieć kin Helios zaprasza na premierowe seanse fenomenalnej produkcji „Avatar: Istota wody” od najbliższego piątku, 16 grudnia.
Następne
 
Polityka Prywatności