Tanie wyjazdy turystyczne

Państwo
Rodzaj
Znaleziono wszystkich: 3
Petrovac to przepiękna miejscowość położona 15 km na południe od Budvy. Otoczona górami, ze skalistymi zboczami, szeroką plażą, promenadą oraz Starówką należy do największych perełek wybrzeża czarnogórskiego. Miejscowość jest niewielka , raczej spokojna, w pełni jednak przygotowana do przyjęcia turystów.
Nieopodal Budwy znajduje się Święty Stefan - wysepka połączona z brzegiem wąskim przesmykiem z naniesionego przez fale morskie piasku i żwiru, wzmocnionym kamiennym podmurowaniem. W najwyższej części wyspy położona jest nosząca to samo imię mała cerkiew z XV w. Całość otoczona jest murami obronnymi z XV-XVI w., których zadaniem była ochrona przed atakami piratów. Wąskie i kręte uliczki z kamiennymi schodami, studnie, miniaturowe tarasy i place oraz kamienne, kryte czerwonymi dachami domy - to wszystko sprawia, że wyspa ma niezapomniany charakter.
Budva to nieformalna stolica wybrzeża czarnogórskiego. Jest najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną miejscowością. Swoją popularność zawdzięcza bardzo bogatej ofercie spędzania wolnego czasu, zarówno w ciągu dnia jak i nocą.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności