Hiszpania: 6 dni wypoczynku i 4 dni zwiedzania od 1299 zł

Hiszpania to największe państwo położne na Półwyspie Iberyjskim. Królestwo Hiszpańskie na zachodzie graniczy z Portugalią, na południu z Brytyjskim Gibraltarem oraz, przez europejską część Afryki – Ceutę z Marokiem. Na północy, przez Pireneje z Francją i malutką Andorą. Do Hiszpanii należą również Baleary położone na Morzu Śródziemnym oraz Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. W skład Hiszpanii wchodzą również liczne „bezludne“ wyspy po śródziemnomorskiej stronie Cieślina Gibraltarskiej.

Królem Hiszpanii jest Jan Król z dynastii Burbonów. Choć król jest ogromnym autorytetem społeczeństwa, w rzeczywistości nie posiada realnej władzy. Władzę ustawodawczą w państwie ma dwuizbowy parlament.
Hiszpański klimat jest bardzo zróżnicowany – od deszczu i chłodu na północy kraju po suche i upalne równiny Andaluzji. W centrum kraju panuje klimat kontynentalny, a ponieważ teren ten otoczony jest pasmami górskimi, nie docierają tu chmury deszczowe. Północna część Hiszpanii jest zdecydowanie bardziej wilgotna – częściej tu pada, a temperatury są umiarkowane. Dlatego wczasy w Hiszpanii najlepiej zaplanować między majem a październikiem.

Program ramowy:


1 dzień
wyjazd z Polski według rozkładu.

2 dzień

przyjazd na Costa Brava w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu***, nocleg.

2-8 dzień

pobyt na Costa Brava. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych: Barcelona, Wieczór Flamenco, Montserrat oraz rejs statkiem do Tossy de Mar.

8 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Saragossy stolicy regionu Aragonia. Zwiedzanie największych atrakcji miasta: Aljaferia – największa, poza Andaluzją, budowla Maurów w Hiszpanii, pochodząca z XI w., obecnie siedziba Les Corets de Aragon - lokalny Parlament; Rzymskie Forum starożytnej Caesaraugusty; Katedra del Salvador, która ze względu na bardzo długi czas budowy prezentuje mieszankę wielu stylów architektonicznych - od gotyku do mauretańskiego baroku; Bazylika Santa Maria del Pilar - bazylika o 4 wieżach i jedenastu kopułach, będąca miejscem wielu pielgrzymek, szczególnie połączonych z Fiesta de la Raza, uroczystościami przypominającymi odkrycie Ameryki. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Madrytu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9 dzień

po śniadaniu zwiedzanie stolicy Hiszpanii Madrytu. W programie zwiedzania miasta: spacer po Puerta del Sol, owalnym placu otoczonym ze wszystkich stron kremowymi, XVIII wiecznymi domami, będącym hiszpańskim “punktem zero”, od którego mierzy się wszystkie odległości; Plaza Major ze statuą króla Filipa III, nazywany “teatrem pod niebem Madrytu”; Plaza Oriente i Plaza Espania - zamknięty z 2 stron wysokimi wieżowcami jeden z głównych placów Madrytu; Pałac Królewski, wzniesiony na pozostałościach starożytnego zamku obronnego Alcazar, jego wnętrza zajmują: Farmacia Real pełna szklanych pojemników z egzotycznymi medykamentami, Museo de la Real Almeria, w którym można zobaczyć miecze Cortesa i Ferdynanda Katolickiego, piękny Salon Tronowy i Salon Kolumnowy. Na zewnątrz mieszczą się wyjątkowe Ogrody Sabatiniego i Campo del Moro oraz Plaza de la Almeria. Dla zainteresowanych zamiennie z Pałacem Królewskim istnieje możliwość wejścia do Muzeum Prado. W godzinach południowych przejazd do Toledo, dawnej stolicy Hiszpanii, gdzie zobaczymy Katedrę, Kościół św. Tomasza oraz synagogę Santa Maria La Blanca. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, nocleg.

10 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Walencji, zwiedzanie stolicy Wybrzeża Kwiatu Pomarańczy. Zobaczymy m.in: Bazylikę Królowej Opuszczonych, barokowy kościół usytuowany na tyłach Katedry; Katedrę, budowaną od 1262 roku i wielokrotnie modernizowaną; Giełdę Jedwabiu. W dalszej części programu wizyta w dzielnicy przyszłości, sztuki i nauki zwanej Calatravą, następnie przejazd do hotelu w okolicy Walencji, zakwaterowanie, nocleg.

11 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, powrót na wybrzeże Costa Brava. Zmiana autokaru i powrót do Polski.

12 dzień

przyjazd do kraju. Przyjazd do miast zachodniej Polski przed północą, pozostałe miasta przyjazd dnia 13 po północy.

Szczegóły oferty na stronie Funclub: wycieczka objazdowa Hiszpania

 
Polityka Prywatności