Grecja: 6 dni wypoczynku i 4 dni zwiedzania od 1199 zł

Grecja to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych wybieranych nie tylko przez Polaków. Hellada to oprócz ogromnego dziedzictwa kulturowego, wyśmienite miejsce by spędzić wymarzone wczasy w Grecji.

Kiedy myślimy o Grecji przywołujemy nie tylko wspomnienia ze szkolnych czasów, kiedy uczyliśmy się o czasach starożytnych, mitach i bogach, ale także te, dzięki którym nie można pomylić Grecji z innym krajem. Białe kanciaste domki na tle błękitnego morza i nieba, nagie krajobrazy, nad którymi unosi się zapach dzikiego tymianku, gaje oliwne, piaszczyste i kamieniste plaże łączą ten kraj w obraz o niepowtarzalnym charakterze. Lądowa i wyspiarska część kraju to wspaniałe miejsce zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku jak i amatorów spokoju i ciszy.

Program ramowy:


1 dzień
wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry.

2 dzień
Grecję. Planowany przyjazd na Riwierę Olimpijską w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2-7 dzień
pobyt na Riwierze Olimpijskiej. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych proponowanych przez rezydenta.

7 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego - Meteora. W drodze zobaczymy cudowne źródło przy koścółku “Święty Piątek” Agia Paraskiewi. Przyjazd do Meteorów, zwiedzanie klasztorów, miejsca kultu, tradycji i tożsamości narodowej Grecji. Klasztory umiejscowione na szczytach skał, do których mnichowie przed laty mogli się dostać jedynie przy użyciu lin. Z ciekawostek warto nadmienić, że Meteory były scenerią do jednego z filmów o przygodach Jamesa Bonda. Po zwiedzeniu przejazd widokową trasą przez góry Parnas do Delf. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg

8 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie, zwiedzanie archaicznego ośrodka kultu - sanktuarium delfickiego Świętego Kręgu Apollina, na środku którego, zgodnie z historią, stał blok marmuru oznaczający środek ziemi, zwany Omphalos czyli “pępek ziemi”, tu również biło święte źródło. Następnym punktem zwiedzania będzie święte źródło Kastalia. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Peloponezu do miejscowości położonej przy Kanale Korynckim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9 dzień

po śniadaniu przejazd Kanałem Korynckim na Peloponez oraz zwiedzanie małej Argolidy, tj: Epidauros z najlepiej zachowanym Antycznym Teatrem na 14 tys. widzów o fenomenalnej akustyce, zwiedzanie Muzeum, następnie przejazd do Nafplio pierwszej stolicy niepodległej Grecji. W dalszym programie zwiedzania, zataczając małą pętlę peloponezką, wjazd do Myken i zwiedzanie ruin miasta najstarszej cywilizacji europejskiej oraz domniemanego grobowca Agamemnona. W drodze do hotelu zobaczymy pozostałości twierdzy Korynt, nocleg

10 dzień
po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Aten. W programie zwiedzania: stadion Kalimarmaro, park Zapion, kolumny sanktuarium Zeusa , Łuk Hadriana, Święte Wzgórze Ateńskie - Akropol Aeropag, następnie wzdłuż starożytnej Agory i Forum Romanum przejście do najstarszej dzielnicy ateńskiej Plaki. Pobyt w stolicy Grecji zakończy uroczysta zmiana warty pod Parlamentem w wykonaniu żołnierzy Evzoni. W drodze powrotnej na Riwierę Olimpijską zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku Króla Leonidasa. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze, nocleg.

11 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

12-13 dzień

przejazd przez Grecję, Macedonię, Serbię i Węgry, Słowację, Czechy. Przyjazd do Polski.

Szczegóły oferty na stronie Funclub: wypoczynek i zwiedzanie Grecja

 
Polityka Prywatności