Chorwacja: 6 dni wypoczynku i 4 dni zwiedzania od 1399 zł

W programie zwiedzania: Dubrownik, Split, Trogir, Medugorie, Wodospady Rzeki Krka.

Republika Chorwacka (Republika Hrvatska) leży w Europie Centralnej, nad Morzem Adriatyckim. Graniczy ze Słowenią, Węgrami, Jugosławią oraz Bośnią i Hercegowiną. Ukształtowanie terenu jest zupełnie różne w części północnej i południowej Chorwacji. Północna Chorwacja, w której skład wchodzą krainy Slawonia i Barania, jest niziną (Nizina Panońska), z rzadkimi i niskimi (do 500 m n.p.m.) górami. Jest to obszar rolniczo - przemysłowy. Natomiast południowa część Chorwacji jest górzysta, począwszy od Istrii, przez Gorski Kotar i Velebit, na całej Dalmacji kończąc. Mimo to, w Chorwacji nie ma gór wyższych niż 2000 m n.p.m. Najwyższym szczytem jest Dinara (1831 m), leżąca na granicy z Bośnią i Hercegowiną niedaleko miasta Knin.
Republika Chorwacka liczy 56 610 km2, czyli około sześć razy mniej niż Polska. Do Chorwacji należy 1185 wysp, z czego 66 jest zaludnionych. Długość linii brzegowej wynosi 5835 km, z czego aż 4058 km przypada na wyspy. Stolicą Chorwacji jest Zagrzeb, liczący około milion mieszkańców. Inne duże miasta Chorwacji to Rijeka, Split, Osijek, Varazdin, Pula, Karlovac, Cakovec, Zadar, Dubrovnik. Chorwacja jest podzielona na 20 Żupanji, 21 stanowi miasto Zagrzeb. Chorwacja liczy 4 760 000 mieszkanców, z czego 77,9 % stanowią Chorwaci. Najpopularniejszą religią jest rzymsko – katolicka.

Program ramowy:

1 dzień
wyjazd z Polski.

2 dzień

w godzinach popołudniowych przyjazd do Trogiru, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2-7 dzień

pobyt w Trogirze. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych oraz rejsów.

7 dzień

po śniadaniu wyjazd do perły Adriatyku – Dubrownika. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Dubrownik to średniowieczny klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Zabytkowego UNESCO. Miasto muzeów i festiwali, gościńców i restauracji, miasto łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży. Rzeczywiście potwierdza prawdę słynnej wypowiedzi irlandzkiego pisarza Bernarda Shaw, który powiedział: „Ci, którzy szukają raju na ziemi muszą przyjechać do Dubrownika. Po zwiedzaniu wyjazd do Medjugorje, jednego z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc przez pielgrzymów z całego świata katolickiego. We wsi Bijakovići na obszarze parafii Medjugorje, według świadectwa sześciu młodych parafian, od 1981 roku ukazuje się Matka Boska. Z Medjugorie udamy się w drogę powrotną do Trogiru, przyjazd do hotelu, nocleg.

8 dzień

po śniadaniu przejazd na wodospady rzeki Krka. Na rzece uważanej za najpiękniejszą w Chorwacji znajduje się park narodowy Krka. Obejmuje swoim terenem dolny bieg rzeki Krka, aż po jej ujście do Morza Adriatyckiego. Szesnaście spiętrzeń na rzece tworzy główną atrakcję parku - 7 malowniczych wodospadów: Bilusić, Bilusić buk, Prljen buk, Manojlovac buk, Rosnjak, Miljacka slap, Roski slap i największy i najsłynniejszy z nich - Skradinski buk o łącznej wysokości ponad 45 metrów. Udamy się w trakcie zwiedzania na rejs statkiem ze Skradiny do Skradinskiego Buku. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, nocleg.

9 dzień

po śniadaniu wyjazd do stolicy Dalmacji - Splitu. W programie zwiedzania: Riva, bardzo modny deptak, ciągnący się wzdłuż nabrzeża; Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, jedyny zachowany w całości rzymski pałac - Pałac Djoklecjana, założony na planie rzymskiego obozu wojskowego z murami i wieżami. Pałac został wpisany na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ze Splitu udamy się do Trogiru, miasta założonego przez Greków, malowniczo położonego ze wspaniale zachowaną średniowieczną starówką. W programie zwiedzania: Katedra św. Wawrzyńca, zbudowana na ruinach kościoła, zniszczonego przez Saracenów w 1123 r.; Pałac Cipiko, budowla renesansowa, zbudowana dla niezamożnej wówczas rodziny Cipiko; Pałac Stafileo z charakterystycznymi gotyckimi oknami, bogato zdobionymi rzeźbionymi motywami roślinnymi. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu, nocleg.

10 dzień

wypoczynek w Trogirze, nocleg.

11 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w godzinach wieczornych około 20:00. Przejazd i powrót do Polski.

12 dzień

przyjazd do Polski w godzinach nocnych. Uwaga! przyjazd do niektórych miast w nocy dnia poprzedzającego katalogowe zakończenie imprezy.

Szczegóły oferty na stronie Funclub: wypoczynek i zwiedzanie Chorwacja


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności