Francja: 6 dni wypoczynku i 4 dni zwiedzania od 1549 zł

Francja to przede wszystkim wspaniały Paryż ale znaleźć tu można wiele innych niemalże równie pięknych miast. Są to: Marsylia i Nicea ze swym włosko – arabskim klimatem kosmopolitycznych miast kupieckich renesansu.

Na północy, warto odwiedzić miasta Normandzkie – Caen , na zachodzie min. winną stolicę Bordeaux i La Rochelle – niegdyś główny port handlujący z koloniami Indii Zachodnich.

Francja ma kształt sześciokąta, dlatego Francuzi często nazywają swój kraj "l'exagone". Kraj otaczają trzy morza: Śródziemne, Północne, Liguryjskie, a także Ocean Atlantycki. Oznacza to, że jako jedyny europejski kraj geograficznie należy do północy i południa.
Francja jest największym krajem Europy Zachodniej. Graniczy z Andorą, Belgią, Hiszpanią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami i księstwem Monako.

Program ramowy:


1 dzień
wyjazd z Polski.

2
dzień
przyjazd na Lazurowe Wybrzeże. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2-7 dzień

pobyt na Lazurowym Wybrzeżu. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych proponowanych przez pilota/ rezydenta.

7 dzień

po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd z hotelu. Tego dnia odwiedzimy Avignon- miasto papieży, słynące z murów obronnych, romańskiej katedry Notre Dame, Pałacu Papieskiego oraz oczywiście „niedokończonego mostu w Avignon”- mostu św. Benezeta. Następnie zobaczymy Pont du Gard - imponujący, trójpoziomowy akwedukt rzymski z 19 r. p.n.e. i Carcassonne - średniowieczne miasto-twierdza, otoczone dwoma pierścieniami murów obronnych, świadka krucjaty przeciwko Katarom. Zobaczymy romańsko - gotycką bazylikę Saint Nazaire oraz ( z zewnątrz) Zamek Książęcy, pospacerujemy wzdłuż odrestaurowanych murów. Nocleg w okolicach Carcassonne.

8 dzień

po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu, przejazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego do miejscowości Arcachon - słynącej z najlepszych we Francji ostryg, krótki spacer po promenadzie. Następnie udamy się do Bordeauxstolicy największego regionu winiarskiego kraju, jednego z najpiekniejszych miast Francji, słynącego ze swojej klasycystycznej zabudowy. Zobaczymy m.in. plac Giełdy z budynkiem giełdy, gotycko-romańską katedrę Saint-Andre, Teatr Wielki, przespacerujemy się po słynnej alei Esplanade des Quinconces z pomnikiem Żyrondystów. Nocleg w okolicach Bordeaux.

9 dzień

po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Doliny Loary. Wizyta w zamkach: Chambord i Blois. Blois było ulubioną rezydencją francuskich królów, świadkiem licznych intryg dworskich, zamek ten budowano od XIII wieku, aż do czasów rewolucji francuskiej, to intrygująca mieszanina stylów architektonicznych. Chambord jest największym i najbardziej efektownym obiektem w Dolinie Loary, który zachwyca swoimi wnętrzami oraz licznymi wieżami i tarasami. Chambord to zamek walecznego króla Franciszka I. Projektantem budowli był najprawdopodobniej Leonardo da Vinci, którego Franciszek sprowadził do Francji. Nocleg w okolicach Orleanu.

10 dzień

po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Paryża. Wizytę naszą zaczniemy od wjazdu na wieżę Montparnasse, skąd podziwiać będziemy wspaniałą panoramę miasta. Następnie pojedziemy na wyspę Cite – do najstarszej części Paryża, gdzie zobaczymy: Pałac Sprawiedliwości, Conciergerie, Sainte Chapelle, Katedrę Notre Dame. Stamtąd ruszymy w kierunku Wielkich Bulwarów. Odwiedzimy muzeum figur woskowych Grevin. Następnie udamy się do dzielnicy artystów Montmartre - zobaczymy Moulin Rouge, Place Pigalle oraz Bazylikę Sacre Coeur ( czas wolny na zakup pamiątek). Na koniec dnia rejs statkiem po Sekwanie podczas którego zobaczymy najwspanialsze zabytki stolicy Francji widziane z perspektywy Sekwany, której nabrzeża wpisano na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Paryża. Dla chętnych możliwość wyjazdu na spektakl do kabaretu Moulin Rouge

11 dzień

po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie. Tego dnia zwiedzanie pieszo i komunikacją miejską. Po złożeniu bagaży do autokaru pojedziemy metrem pod Wieżę Eiffle’a, z której szczytu roztacza się najwspanialsza panorama Paryża. Później udamy się na Pola Elizejskie, gdzie zobaczymy Łuk Triumfalny (w miarę możliwości czas wolny na Polach). Następnie udamy się do Luwru - najsłynniejszego muzeum Paryża (zwiedzanie 2 h z licencjonowanym przewodnikiem). Po zwiedzaniu, czas wolny. Około 21:00 wyjazd autokaru do Polski (do granicy około 1200 km, 15-16 godzin)

12 dzień

powrót do Polski. Miasta Polski zachodniej przyjazd dnia 12 przed północą. Pozostałe miasta przyjazd dnia 13 po północy.

Szczegóły oferty na stronie Funclub: wypoczynek i zwiedzanie Francja


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności