Makarska w Chorwacji: 12 dni od 749 zł

Strona www: www.funclub.pl
Państwo: Chorwacja

Makarska jest ekonomicznym, kulturalnym i turystycznym centrum Makarskiej Riwiery. Miasto składa się ze starego centrum w śródziemnomorskim stylu oraz nowszej części z hotelami, restauracjami, sklepami itd. W Makarskiej znajduje się sławna, licząca 1 500 m długości plaża Donja Luka, leżąca na skraju piniowego lasu, z wieloma zatokami piaszczystymi.

Makarska jest ponadto znana jako centrum rozrywki i życia nocnego w Dalmacji. Znajduje się tu wiele kawiarni, klubów zapewniających wspaniałą zabawę. We wszystkich miejscowościach na Rivierze Makarskiej podczas sezonu turystycznego odbywają się rozmaite imprezy kulturalne, rozrywkowe, sportowe. Wiele z miejscowości świętuje tradycyjne uroczystości ludowe związane z patronami miast lub ich historią. W Makarskiej wszystkie imprezy objęte są programem „ Makarskie Lato Kulturalne“ do najpopularniejszych należą: Noce Rybackie, Letni Karnawał i Noc Kalelargi.

W cenie zapewniamy:

  • zakwaterowanie w pokojach 2- lub 3-osobowych
  • przejazd autokarem klasy LUX (toaleta, bar, video, klimatyzacja)
  • opiekę rezydenta
Dodatkowo płatne:
  • ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os
  • opłata klimatyczna: 10 euro/os za turnus, płatna w autokarze na ręce pilota w euro lub w przypadku dojazdu własnego u rezydenta (dzieci do lat 12 brak opłaty, dzieci 12-18 lat 50%)
Republika Chorwacka (Republika Hrvatska) leży w Europie Centralnej, nad Morzem Adriatyckim. Graniczy ze Słowenią, Węgrami, Jugosławią oraz Bośnią i Hercegowiną. Ukształtowanie terenu jest zupełnie różne w części północnej i południowej Chorwacji. Północna Chorwacja, w której skład wchodzą krainy Slawonia i Barania, jest niziną (Nizina Panońska), z rzadkimi i niskimi (do 500 m n.p.m.) górami. Jest to obszar rolniczo - przemysłowy. Natomiast południowa część Chorwacji jest górzysta, począwszy od Istrii, przez Gorski Kotar i Velebit, na całej Dalmacji kończąc. Mimo to, w Chorwacji nie ma gór wyższych niż 2000 m n.p.m. Najwyższym szczytem jest Dinara (1831 m), leżąca na granicy z Bośnią i Hercegowiną niedaleko miasta Knin.
Republika Chorwacka liczy 56 610 km2, czyli około sześć razy mniej niż Polska. Do Chorwacji należy 1185 wysp, z czego 66 jest zaludnionych. Długość linii brzegowej wynosi 5835 km, z czego aż 4058 km przypada na wyspy. Stolicą Chorwacji jest Zagrzeb, liczący około milion mieszkańców. Inne duże miasta Chorwacji to Rijeka, Split, Osijek, Varazdin, Pula, Karlovac, Cakovec, Zadar, Dubrovnik. Chorwacja jest podzielona na 20 Żupanji, 21 stanowi miasto Zagrzeb. Chorwacja liczy 4 760 000 mieszkanców, z czego 77,9 % stanowią Chorwaci. Najpopularniejszą religią jest rzymsko – katolicka.


Szczegóły oferty na stronie Funclub: wczasy w Chorwacji


 
Polityka Prywatności