Słoneczny Brzeg w Bułgarii: 12 dni od 649 zł

Strona www: www.funclub.pl
Państwo: Bułgaria

Słoneczny Brzeg to miejscowość turystyczna położona na wybrzeżu Morza Czarnego ok 35 km od Burgas. Jest to chyba największy i zarazem najpopularniejszy kurort w całej Bułgarii. Miasto nazywane jest Las Vegas wschodniej Europy ze względu na wiele atrakcji, w tym liczne restauracje i dyskoteki.

W cenie zapewniamy:
  • zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-osobowych
  • 9 noclegów
  • przejazd autokarem klasy Lux (WC, barek, klimatyzacja, video)
  • opiekę rezydenta
Dodatkowo płatne:
  • ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os
  • opłata lokalna: 10 eur/os. za turnus, płatna w autokarze na ręce pilota w euro lub w przypadku dojazdu własnego u rezydenta (dzieci do lat 12 brak opłaty, dzieci 12-18 lat 50%)
Bułgaria jest w samym środku Bałkanów i jest krajem bardzo zróżnicowanym geograficznie. Na północy znajduje sie Nizina Naddunajska, zaś na południu tereny wyżynne oraz tereny górskie. Czyste i piękne wybrzeże Morza Czarnego przyciąga turystów z całego świata. Największymi miastami są: Sofia mająca 1,2 mln mieszkańców, Płowdiw (375 tys.), Warna (350 tys.), Burgas (250 tys.) Pismem obowiązującym jest cyrylica. Państwo to posiada 12 bardzo dobrze zadbanych parków narodowych. Turyści są zadowoleni z przystępnych cen, bardzo smacznych i wartościowych posiłków, czystych plaż i miłych ludzi.

Klimat jest umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy, nad morzem podzwrotnikowy, wilgotniejszy. W górach zaś występuje piętrowość klimatyczna. Średnia temperatura powietrza (w styczniu) wynosi od -6°C (w terenach górskich), -3°C (w centralnej części kraju) do 2°C (na południu kraju), (w lipcu) odpowiednio od 18°C, 23°C i 25°C. Średnia suma roczna opadów to od 450 mm na północy, do 1200 mm na terenach górskich. Średnia temperatura powietrza oraz średnia suma opadów w stolicy kraju Sofii wynoszą: w styczniu -2°C i 42 mm, w lipcu 22°C i 60 mm.

Szczegóły oferty na stronie Funclub:
wczasy w Bułgarii


 
Polityka Prywatności