Student NEWS - nr 43 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia
Po sprawdzeniu pracy domowej w szkole podstawowej...
- Ani jedno działanie na dodawanie nie jest wykonane prawidłowo!!!
- Ale to nie ja odrabiałem lekcje, to mój tata!!!
- A kim on jest???
- Kelnerem...
.            

„Wspomnienia” z wakacji

 

No i koniec. Stało się. Nieodwołalnie i nieodwracalnie zaczął się w końcu rok akademicki. Koniec wakacji. Walizki lądują pod łóżkami i w szafkach a na biurka powracają w końcu skrypty i książki. Nieodwracalnie. Czas skończyć z wojażami i dumaniem w niebieskich obłokach. Czas zapomnieć o wakacjach. Co jednak jeśli one same nie dają o sobie zapomnieć?

Faktem jest, że trzy miesiące wakacji nie zorganizowano po to, byśmy byli rozważni. Rozważni i odpowiedzialni jesteśmy przez cały rok akademicki, w czasie wakacji możemy zaszaleć. Gorzej, jeśli to szaleństwo będzie miało swoje konsekwencje. Jeszcze gorzej, jeśli będą to konsekwencje zdrowotne.

Uwaga na... grzybicę

Podrażniona, zaczerwieniona i swędząca skóra na stopach i/lub między palcami, pocenie i często bardzo nieprzyjemny zapach potu, czasem popękana i łuszcząca się skóra to objawy, które każdy dorosły człowiek przeżył co najmniej raz w swoim życiu. Najczęściej są one objawami grzybicy, dziś choroby powszechnej, uznanej oficjalnie już za cywilizacyjną. Na szczęście przestaje ona też być tematem tabu, tematem wstydliwym a jej posiadanie dawno przestało być równoznaczne z zaniedbaniem higieny osobistej.

Łatwo jest przywieźć grzybicę z wakacji. Korzystanie z publicznych natrysków na polach namiotowych, kempingach, schroniskach czy hotelach, do tego długie wędrówki w zakrytym obuwiu, czasem wypad na basen czy do siłowni, a może i solarium, sprzyjają zakarzeniom grzybiczym i rozprzestrzenianiu się tej choroby. Jeśli zauważyliśmy opisane wcześniej zmiany na swoich stopach czy skórze, możliwe że z wakacji nie przywieźliśmy jedynie samych dobrych wspomnień. Mogą to być objawy grzybicy.

I co wtedy?

Nie ma co lamentować, załamywać rąk i wstydzić się zarażenia. Grzybicę stóp należy wyleczyć, najlepiej sprawdzonymi i pewnymi środkami. Jednym z nowszych i uznanych na rynku jest Terbiderm.

To właśnie Terbiderm skutecznie eliminuje grzybicę skóry stóp, ale również grzybicę pachwin i skóry gładkiej oraz łupież pstry objawiający sie  plamami na skórze, które „świecą” w dyskotece! Należy go stosować 1-2 tygodni raz dziennie by pozbyć się przykrych i uciążliwych dolegliwości. Ponadto, w przeciwieństwie do starszych specyfików stosowanych w grzybicach jest w stanie skutecznie zwalczyć wiele rodzajów grzybów. Działa grzybobójczo. Nie zawodzi. Nie oszukuje. Jest skutecznym orężem w walce. Na szczęście. Czy można prosić o lepsze zakończenie wakacji?