Skarby Italii: 7 dni od 1099 zł

Strona www: www.funclub.pl
Państwo: Włochy

Jeśli marzysz o wycieczce do najciekawszych miejsc we Włoszech, koniecznie wybierz wycieczkę objazdową do Włoch - Skarby Italii. W programie zwiedzanie Wenecji, Florencji, Pizy, Rzymu, Watykanu i Monte Cassino.

Program ramowy:

1 dzień

wyjazd z Polski.

2 dzień

w godzinach popołudniowych przyjazd do Wenecji, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs vaporetto do placu św. Marka, zwiedzanie piesze miasta: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Po zwiedzaniu przejazd autokarem do Monte Cattini, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą sklepienia dominująca nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Pałac Signorii, Bazylikę Santa Croce z 276 grobowcami znanych Włochów (Dantego, Michała Anioła, Galileusza, Machiavelliego). Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Po zwiedzaniu przejazd do Pizy, zobaczymy Krzywą Wieżę, odchyloną od pionu o ok. 4m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

po śniadaniu wyjazd do Rzymu. Autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach Rzymu. Zwiedzanie metrem. W stolicy Włoch zobaczymy: Koloseum, odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Tradycja mówi, iż w Koloseum mordowano chrześcijan, co upamiętniono krzyżem wewnątrz budowli. 7 lipca 2007 r. obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata; Panteon, rotunda o średnicy 44 metrów i tej samej wysokości. Obiekt znajduje się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie, znajdują się przy Placu Hiszpańskim. Odbywają się na nich coroczne pokazy mody a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Istnieje przesąd, zgodnie z którym na Schodach nie należy jeść; Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa. Przespacerujemy się Świętą Drogą, do Watykanu.  Powrót do hotelu w Fiuggi, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Monte Cassino, przejazd do Neapolu, miasta leżącego nad Zatoką Neapolitańską, niedaleko Wezuwiusza. Uwaga! Wjazd na Wezuwiusz dla chętnych we własnym zakresie, po opłaceniu miejscowych autokarów. Program obejmuje: Pałac Królewski, Galeria Umberta I, Teatr San Carlo. Następnie udajemy się do Pompei, gdzie zobaczymy zachowane starożytne termy i Lupanarium. Po zwiedzaniu powrót do hotelu w Fiuggi, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

po śniadaniu wykwaterowanie, powrót do Polski.

8 dzień

przyjazd do Polski w godzinach południowych.

Szczegóły oferty na stronie Funclub: wycieczka objazdowa Włochy

 
Polityka Prywatności