Tanie wyjazdy turystyczne

Państwo
Rodzaj
Znaleziono wszystkich: 4
Benelux to region w Europie Zachodniej składający się z trzech sąsiadujących ze sobą monarchii: Belgii, Holandii i Luksemburgu. Nazwę tworzą pierwsze litery nazw tych krajów: Belgique (Belgia), Nederland (Holandia), Luxembourg (Luksemburg). Królestwo Belgii to przytulna kraina, której stolica - Bruksela - jest zarazem stolicą Unii Europejskiej.
Paryż jest jednym z największych na świecie ośrodków turystyki krajoznawczej (kulturalnej) i kongresowej, od XVII w. uznawany powszechnie za „stolicę świata", światowym centrum rozrywki (m.in. liczne kabarety, wielkie rewie, liczne teatrzyki rewiowe) i „stolicą" światowej mody. Znajduje się tu ponad 60 placówek muzealnych i 50 teatralnych, wiele sal koncertowych, światowej sławy opera.
Norwegia słynie z niezwykłych zjawisk przyrodniczych: białych nocy, czyli dni polarnych - występujących na północy kraju od połowy maja, do połowy lipca oraz zorzy polarnych, które zaobserwować można od października do lutego. Bergen to europejska stolica opadów - za sprawą Golfsztromu pada tutaj 250 dni w roku...
Jeśli marzysz o wycieczce do najciekawszych miejsc we Włoszech, koniecznie wybierz wycieczkę objazdową do Włoch - Skarby Italii. W programie zwiedzanie Wenecji, Florencji, Pizy, Rzymu, Watykanu i Monte Cassino.
 
Polityka Prywatności