Paryż Express: 4 dni od 849 zł

Strona www: www.funclub.pl
Państwo: Francja

Paryż jest jednym z największych na świecie ośrodków turystyki krajoznawczej (kulturalnej) i kongresowej, od XVII w. uznawany powszechnie za „stolicę świata", światowym centrum rozrywki (m.in. liczne kabarety, wielkie rewie, liczne teatrzyki rewiowe) i „stolicą" światowej mody. Znajduje się tu ponad 60 placówek muzealnych i 50 teatralnych, wiele sal koncertowych, światowej sławy opera.

Program ramowy:

1 dzień
wyjazd z Polski.

2 dzień
przyjazd do centrum Paryża w godzinach porannych, zwiedzanie pieszo i metrem. Wizytę naszą rozpoczniemy od najstarszej części Paryża Wyspy Cite (Ile de la Cite), która jest sercem Paryża i najchętniej odwiedzanym zakątkiem stolicy Francji. Zobaczymy m.in.: katedrę Notre Dame, zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią; Consiergerie - dawne więzienie skąd na gilotynę wieziono skazańców z czasów rewolucji; Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice), do którego murów przylega Sainte Chapelle - czyli Święta Kaplica - ażurowa, gotycka świątynia, w której przechowywano fragmenty krzyża Pańskiego. Następnie udamy się do Hotel des Invalides. Ten potężny kompleks z czasów Ludwika XIV, dawny szpital i przytułek dla weteranów wojennych, dziś jest Muzeum Armii, oraz miejscem spoczynku Napoleona Bonaparte. Kolejnym punktem dnia będzie wizyta w Musee d’ OrsayDzielnicy Łacińskiej (Quartier Latin) - dzielnicy nauki, gdzie od czasów Roberta Sorbon, założyciela najsłynniejszej uczelni Paryża, spotkać można uczonych i studentów. Zobaczymy m.in. Boulvard Saint Michel, Sorbonę, Panteon. Przyjazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg około 20.00

3 dzień

po wczesnym śniadaniu wyjazd do Wersalu (Versailles) - imponującego kompleksu pałacowego króla Ludwika XIV, gdzie zobaczymy kolekcję dzieł sztuki w komnatach królewskich, Salę Lustrzaną i niepowtarzalne ogrody autorstwa Andre le Notre’a. Powrót do centrum Paryża - spacer po ekumenicznym cmentarzu Pere Lachaise, który jest Panteonem na wolnym powietrzu i miejscem wiecznego spoczynku, m.in. Fryderyka Chopina, Balzaca, Edith Piaf, Oscara Wilde’a, Jima Morrisona.  Następnie udamy się do Luwru (Musee du Louvre) - jednego z największych muzeów świata, aby zobaczyć arcydzieła malarstwa i rzeźby (m.in. Mona Lisa, Nike z Samotraki, Wenus z Milo) zgromadzone w tym dawnym pałacu królewskim. Po wizycie w muzeum przejazd przez Plac ZgodyPolami Elizejskimi (Champs Elysees), czyli najsłynniejszą aleją świata, przy której ulokowały się luksusowe sklepy, salony samochodowe, liczne restauracje, kina, kabaret Lido - do Łuku Triumfalnegoo (L’ Arc de Triomphe) - symbolu zwycięstw Napoleona Bonaparte. Wieczorem rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie. Późny powrót do hotelu na nocleg 22.00- 23.00.

4 dzień
po wczesnym śniadaniu i złożeniu bagaży w autokarze, wyjazd na zwiedzanie pieszo i metrem. Rozpoczniemy od Wieży Eiffle’a (Tour Eiffel) - symbolu miasta, najwyższej budowli Paryża, z której szczytu roztacza się wspaniała i rozległa panorama. Stamtąd udamy się do Muzeum Figur Woskowych Grevin, a później podejdziemy do Opery Garnier i kościoła Madeleine - wizyta w Muzeum Perfum Fragonard - królestwie zapachów, gdzie można zapoznać się z tajemnicą produkcji perfum. Na koniec dnia spacer po dzielnicy Montmartre, gdzie zobaczymy: Place Blanche z Moulin Rouge - kabaret w którym narodził się kankan; Place Pigalle; Bazylikę SacreCoeur - górującą na najwyższym wzgórzu miasta, imponującą śnieżno-białą świątynię w stylu grecko-bizantyjskim, wybudowaną jako symbol zgody narodowej; Place du Tertre - opanowany przez malarzy oraz liczne bary i restauracji uroczy zakątek Montmartru. Wieczorem (ok. 21.00- 22.00) podstawienie autokaru i wyjazd do Polski. Przejazd przez Belgię i Niemcy.

5 dzień
przyjazd do Polski w godzinach południowych.
- świątyni sztuki XIXw., znanej ze swej wspaniałej kolekcji dzieł impresjonistów, a zbudowanej w budynku dawnego dworca kolejowego. Na koniec dnia spacer po (Place de la Concorde).

Szczegóły oferty na stronie Funclub: wycieczka objazdowa Paryż 
Polityka Prywatności