Jesteśmy śmiertelni tam, gdzie brak nam miłości, nieśmiertelni tam - gdzie kochamy. Karl Jaspers
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
miniatura
miniatura Budynek WSB w Poznaniu
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
miniatura
miniatura
miniatura
miniatura
miniatura
Nowość na polskich uczelniach!

Edukacja na poziomie 5. Polskiej Ramy Kwalifikacji pozwala na zdobycie wykształcenia na poziomie wyższym, ale jeszcze nie licencjackim/inżynierskim, przy mniejszym zaangażowaniu środków i wcześniejszym wkroczeniu na rynek pracy.

Rozwój PŻB zamiast likwidacji
W najbliższych latach Polska Żegluga Bałtycka powiększy swoją flotę o dwa promy.
English Box od Archibalda
Archibald przygotował English Box dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się lub podszkolić angielski.
Zdobądź wiedze w ramach Akademii Wiedzy o Zdrowiu!
Trwa ogólnopolski projekt edukacyjny Akademia Wiedzy o Zdrowiu. To już druga edycja projektu.
Połowa pracowników na świecie nie czuje się w pracy szczęśliwa
Eksperci Great Place to Work® wraz z naukowcami z Carey Business School przy Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w USA przeprowadzili szeroko zakrojone badanie, którego celem było uzyskanie odpowiedzi na pytania: czym jest wellbeing pracowników i jak tworzyć kulturę firmy, która będzie przyjazna pracownikom? Badanie Global Employee Engagement Benchmark przyniosło mało optymistyczne wyniki. W ujęciu globalnym firmy nie najlepiej radzą sobie z tworzeniem środowiska pracy, w którym pracownicy mogliby w pełni czerpać ze swojego potencjału. Jedynie około połowa zatrudnionych na świecie dobrze się czuje w miejscu pracy i czerpie z pracy satysfakcję. Niewielu może powiedzieć, że w swojej pracy rozkwita.
Doskonałe, właściwe i dynamiczne kształcenie menedżerskie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Uczelnia zyskała akredytację CEEMAN IQA
Niewiele uczelni w Polsce kształci menedżerów na najwyższym poziomie. Zaledwie 11 ma międzynarodową akredytację CEEMAN IQA, która jest przyznawana czołowym szkołom biznesu i uczelniom, które kształcą w obszarze zarządzania. W tym znakomitym gronie wyróżnionych jednostek znalazł się Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Przewodnicząca CEEMAN, prof. Danica Purg, napisała w liście gratulacyjnym, że wydział zapewnia doskonałe, właściwe i dynamiczne kształcenie menedżerskie.
W roku 2022 przypada 100-lecie APS
Zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej „w 100. rocznicę utworzenia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, w uznaniu wybitnych zasług jej założycielki, dyrektorki i patronki prof. Marii Grzegorzewskiej” rok 2022 został ogłoszony w Polsce Rokiem Marii Grzegorzewskiej.
Czy warto studiować online? Sprawdzamy!
Jeszcze kilka lat temu studiowanie w trybie zdalnym byłoby nie do pomyślenia. Czasy jednak szybko się zmieniają, a pandemia koronawirusa tylko przyśpieszyła to, o czym wielu ekspertów mówiło już od dawna – studia online staną się codziennością świata uniwersyteckiego. Czy jednak warto studiować online? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć właśnie na to pytanie. Zapraszamy do lektury!
Akredytacja europejska ECTN dla Wydziału Chemii UMCS
Kierunki studiów oraz kształcenie doktorantów prowadzone przez Wydział Chemii UMCS przeszły pozytywnie akredytację ECTN (European Chemistry Thematic Network) i tym samym otrzymały 3 międzynarodowe certyfikaty ECTN: Chemistry Eurobachelor, ECTN Chemistry Euromaster i ECTN Chemistry Doctorate Eurolabel. To pierwsze międzynarodowe akredytacje przyznane Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uzyskanie akredytacji jest równoznaczne z uznaniem najwyższych standardów europejskich w zakresie jakości kształcenia utrzymywanych przez Wydział Chemii UMCS.
Zgłoś swój udział w XXVI Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim!
Do 20 marca 2022 roku możecie zgłosić się i wziąć udział w kolejnej edycji konkursu historycznego o najstarszej polskiej uczelni w Polsce. Nagrodami w Konkursie są miejsca na studiach stacjonarnych na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczynających się w roku akademickim 2022/2023.
SGGW uruchomiła nowe Centrum Medycyny Translacyjnej
Centrum Medycyny Translacyjnej SGGW (CMT-SGGW) to pierwszy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych tego typu ośrodków na świecie, wyposażony w unikatową, niezwykle zaawansowaną technologicznie infrastrukturę badawczą.
UE oficjalnie uznała dyplom magistra inżyniera architekta Sopockiej Szkoły Wyższej
Po długich miesiącach oczekiwania, mamy przyjemność ogłosić, że wreszcie jest publikacja zaktualizowanego załącznika V do dyrektywy, w której widnieje nasz dyplom magistra inżyniera architekta SSW, jako dyplom architekta oficjalnie uznawany w całej UE! Sopocka Szkoła Wyższa to jedna z 3 uczelni niepublicznych, która gwarantuje taką uznawalność! Świat dla naszych Absolwentów stoi otworem!
Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym – studia podyplomowe na UJ
Zapisy na kolejną edycję studiów podyplomowych Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji UJ zostaną otwarte 3 stycznia 2022 r.
Ścieżki kształcenia na pedagogice. Co masz do wyboru?
Pedagogika od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce, a jednocześnie jednym z tych, którym towarzyszą niezwykle skrajne opinie. Duża liczba kandydatów na te studia sprawia, że przez wielu kierunek uważany jest za niezwykle przyszłościowy. Z drugiej strony spora grupa osób traktuje pedagogikę jako „fabrykę bezrobotnych”. Prawda jest jednak taka, że pedagogika oferuje wiele różnych ścieżek kształcenia, które mogą zagwarantować atrakcyjne i stabilne zatrudnienie.
Projekt studiujepracuje.pl na ULT
Projekt adresowany jest do młodych osób, które chciałyby zacząć lub kontynuować naukę na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w formie stacjonarnej albo online i jednocześnie rozpocząć pracę w Polsce.
Teb Edukacja
Nauka języka
Przegląd kierunków studiów
21-22.01.2022
Dni Otwarte SGGW
Dni Otwarte Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędą się w 21 i 22 stycznia wyłącznie w wersji online.
archiwum:
2021-11-25 18:45
Drzwi otwarte prawa na Uniwersytecie SWPS
Drzwi otwarte prawa odbędą się 25 listopada o godzinie 18:45 w formie online.
2021-11-25 17:00
Dziennikarstwo, branding, digital i social media - spotkanie online na Uniwersytecie SWPS
Spotkanie odbędzie się 25 listopada o godzinie 17:00.
2022-01-31
Konkurs Talk to Travel
Jak dobra jest Twoja wymowa w języku angielskim? Spróbuj swoich sił i wygraj dwutygodniowy kurs językowy w jednym z kampusów EF na całym świecie. Konkurs potrwa do końca stycznia, a ogłoszenie wyników będzie 10 lutego 2022. Więcej o konkursie na stronie EF: https://www.ef.pl/hub/20/talk-to-travel Szczegółowe warunki można znaleźć tutaj.
ATAS - kursy językowe za granicą
Poznawanie świata, języków, kultur - przygoda i wypoczynek – to można połączyć. ATAS, od 26 lat specjalista od wyjazdów językowych i młodzieżowych ma dla Ciebie wakacje, których nie zapomnisz do końca życia. Posiadamy ofertę zagranicznych szkół językowych z całego świata, organizujemy kursy językowe oraz obozy dla młodzieży według własnej metody, łącząc wspaniałą zabawę z wartościową nauką. Pomagamy poznawać świat przez własne doświadczenie, spotkanie z żywym językiem, ludźmi i kulturą.
EF Kursy Językowe za Granicą
Nauka, zabawa i nowe znajomości - to Ci oferuje EF Education. Z nami możesz nauczyć się francuskiego podczas zwiedzania Prowansji, zanurkować w australijskiej rafie podczas kursu angielskiego lub poczuć smak orientu ucząc się japońskiego w Tokio. A wszystko to dzięki 44 szkołom, rozmieszczonym w najpiękniejszych zakątkach ziemskiego globu.
SPRACHCAFFE - międzynarodowe szkoły językowe
Połącz przyjemny wypoczynek z efektywną nauką języka za granicą – Sprachcaffe zaprasza do 32 międzynarodowych szkół językowych na całym świecie. 30 lat doświadczenia, młodzież z całego świata, prestiżowe certyfikaty, własne metody nauki języka i różnorodne zajęcia dodatkowe (sport, kultura, imprezy) to właśnie wyjazdy językowe ze Sprachcaffe.
LEXIS - Przedstawiciel Zagranicznych Szkół i Uniwersytetów - Szkoła Języków Obcych
Reprezentujemy szkoły językowe z takich krajów jak: Wielka Brytania, Irlandia, Malta, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Niemcy, Austria, Francja, Włochy, Hiszpania, Peru, Meksyk, Chiny, Japonia, Rosja. Poza kursami językowymi oferujemy kursy i szkolenia specjalistyczne takie jak: praktyki zawodowe w wybranej branży (np.: hotelarstwo, ubezpieczenia, bankowość, ...), Business Management, Public Relation, Information Technology, MBA. Kierujemy na studia - także podyplomowe. Umożliwiamy kontynuację studiów za granicą
IH Wrocław - kursy zagraniczne
International House World Organisation, to międzynarodowa organizacja skupiająca ponad 150 szkół na całym świecie. Cechuje ją wysoki standard w nauczaniu języków. Nauka umożliwia też lepsze poznanie się osobom z różnych państw i wzajemne zrozumienie dzięki wspólnej nauce i pracy.
Inżynier elektryk
Projektuje i nadzoruje wykonawstwo sieci i systemów elektroenergetycznych oraz maszyn, aparatów i urządzeń elektrycznych, prowadzi i nadzoruje eksploatację urządzeń, instalacji i sieci lub prowadzi prace badawcze dotyczące materiałów elektrotechnicznych, nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, a także prowadzi doradztwo techniczne w tych zakresach.