Student NEWS

Nazywam się Milijon - bo za milijony Kocham i cierpię katusze. Adam Mickiewicz (1798 - 1855)
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Marcin Babiasz
miniatura
Nowość na polskich uczelniach!

Edukacja na poziomie 5. Polskiej Ramy Kwalifikacji pozwala na zdobycie wykształcenia na poziomie wyższym, ale jeszcze nie licencjackim/inżynierskim, przy mniejszym zaangażowaniu środków i wcześniejszym wkroczeniu na rynek pracy.

15 „Must have” aplikacji na smartfona do nauki j. Angielskiego
Na naukę angielskiego zawsze jest dobry czas, również podczas codziennych obowiązków z telefonem w ręku. Angielskiego powinniśmy się uczyć kiedy tylko mamy czas i nie ważne czy jest to w domu, w pracy czy podczaj jazdy autobusem. W efektywnej nauce liczy się systematyczność i dążenie do celu – podaje szkoła językowa Sprachcaffe. Powstaje coraz więcej aplikacji na tablety, smartfony, telefony, które są atrakcyjne dla uczniów. Większość aplikacji na system Android jest bezpłatna, chociaż zdarzają się także oprogramowania płatne.
7 najbardziej prestiżowych szkół w Polsce, kształcących w j. Angielskim
Stoimy przed wieloma wyzwaniami jakie niesie ze sobą globalizacja, a także wolny przepływ siły roboczej w ramach UE. Rodzice zdają sobie sprawę jak istotna jest w obliczu tej sytuacji nauka języków obcych, a szczególnie angielskiego. Wielu z nich sądzi, planując przyszłość swoich dzieci, że podstawowa znajomość języka, jaką mogą zapewnić szkoły publiczne, czy nawet prywatne, już nie wystarczy. Decydują się zatem na takie placówki, które oferują rozszerzony program nauczania, a czasem nawet na szkoły kształcące w języku angielskim.
16 przykładów profesjonalnych szablonów CV do pobrania
Z pewnością przyznasz rację, że w curriculum vitae najważniejszą uwagę przykłada się do treści tego dokumentu, czyli do doświadczenia i umiejętności aplikanta na stanowisko. Jako świeżo upieczony absolwent uczelni lub jeszcze student nie masz zapewne dużo treści, które mógłbyś umieścić na CV. Warto zatem dodać kilka dodatkowych punktów swojej osobie już w pierwszych chwilach rekrutacji poprzez profesjonalny wygląd dokumentu. Oryginalny, piękny i zarazem profesjonalny wzór CV pozwoli wyróżnić twoją osobę wśród innych kandydatów już na samym starcie.
Kwalifikacyjne kursy zawodowe - dobry sposób na zdobycie wymarzonego zawodu
Wybór zawodowej ścieżki jest kluczem do sukcesu. Jednak nie zawsze wiadomo, czym w tym wyborze się kierować. Dlatego przedstawiamy wam ciekawy sposób na zdobycie zawodu poprzez kwalifikacyjne kursy zawodowe w AP Edukacja. Nigdy nie wiadomo czy do naszego dyplomu po studiach nie przyda się jeszcze inny zawód...
Uniwersytety on-line: dyplom prestiżowej uczelni za darmo i bez wychodzenia z domu
„Dzień dobry, mam problem z wytłumaczeniem moim uczniom różnic w tworzeniu trybu rozkazującego. Może istnieje reguła, której nie spotkałam...”. Tymi słowami rozpoczyna swój wpis pewna nauczycielka języka polskiego z Białorusi w ramach jednej z popularnych platform nauczania zdalnego. Od razu uzyskuje odpowiedź, wyczerpującą, potwierdzoną licznymi przypisami, podpisaną nazwiskiem utytułowanego językoznawcy i wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze, a jedyną rzeczą łączącą rozmówców jest komputer z dostępem do Internetu.
Kierunek studiów: Chemia. Warto?
Wraz z reformą szkolnictwa weszły zmiany dotyczące wyboru kierunku studiów. Obecnie chcąc podjąć studia w zakresie chemii należy zawczasu tę decyzję podjąć i przemyśleć. Wybierając kierunek studiów warto rozważyć wszystkie za i przeciw, zwłaszcza iż trendy na rynku pracy się zmieniają z czasem. Oczywiście wykształcenie można uzupełniać jak i zmieniać. Popyt na chemików rośnie, głównie za sprawą rozwoju branży technologii przemysłu spożywczego jak i farmacji, w mniejszej mierze przemysłu chemicznego farb, polimerów itp. Młodzi ludzie często zastanawiają się co mogliby ze sobą zrobić kończąc chemię.
Pierwsza szesnastka uczelni w Polsce wg liczby studentów
W roku akademickim 2016/2017 w 390 uczelniach kształciło się 1,35 mln studentów. Największe ośrodki akademickie zlokalizowane są w miastach o dużej liczbie mieszkańców. Najczęściej są to publiczne uniwersytety lub uczelnie techniczne, z wyjątkiem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Warszawa jest miastem, w którym kształci się największa liczba studentów.
Druga tura rekrutacji szansą na wymarzone studia
Niepowodzenie podczas rekrutacji na studia to porażka trudna do przełknięcia, ale nie sytuacja bez wyjścia. Nawet gdy podczas pierwszego naboru nam się nie powiodło, to istnieje kilka sposobów na to, by zdobyć upragniony indeks.
Studia na kierunku Fizjoterapia
Przypominamy, że od 1 października tego roku studia na kierunku fizjoterapia będą możliwe tylko jako studia magisterskie jednolite. Jednak na niektórych uczelniach będzie możliwe rozpoczęcie tego kierunku po raz ostatni na studiach I stopnia licencjackich (jeśli będą kandydaci). Wówczas rok akademicki rozpocznie się we wrześniu. Należy jednak zwrócić uwagę, że studia II stopnia na kierunku fizjoterapia ostatecznie znikną w 2022 roku, więc najpóźniej można je rozpocząć w 2020 roku.
Warszawski Uniwersytet Medyczny rekrutuje na studia podyplomowe „Prawo medyczne w ochronie zdrowia”
Sytuacja epidemiczna, w jakiej żyjemy i wynikające z niej szybkie zmiany przepisów prawnych, najlepiej pokazują jak ważna jest znajomość prawa medycznego przez pracowników ochrony zdrowia. O tym dlaczego warto wybrać studia podyplomowe z prawa medycznego w Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, do kogo kierowane są te studia, jak wygląda model kształcenia i program nauczania, wyjaśnia dr n. prawn. dr hab. n. o zdr. prof. nadzw. Justyna Zajdel - Całkowska - kierownik studiów podyplomowych „Prawo medyczne w ochronie zdrowia” w CKP WUM.
Technologie Fotoniczne i Światłowodowe. Aplikuj na wyjątkowe studia II stopnia w Lublinie!
Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Klaster Fotoniki i Światłowodów zapraszają do rekrutacji na specjalność Technologie Fotoniczne i Światłowodowe na studiach drugiego stopnia. Aplikować można do 22 września!
WUM pierwszą uczelnią w Polsce, która otwiera studia stacjonarne w zakresie toksykologii zgodne z europejskim modelem nauczania
O nowym kierunku studiów „Toksykologia z elementami kryminalistyki”, który Wydział Farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wprowadza od jesieni 2020, rozmawia z redakcją serwisu StudentNews.pl, prof. Ireneusz P. Grudziński – kierownik Katedry i Zakładu Toksykologii Stosowanej WUM.
Dlaczego warto studiować Zdrowie Publiczne? Wywiad
Z Aleksandrem Zarzeką, prawnikiem, absolwentem zdrowia publicznego na Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM, doktorantem w Zakładzie Dydaktyki i Efektów Kształcenia rozmawia Dominika Robak. Aleksander Zarzeka jest jednym z najlepiej ocenianych wykładowców w ankiecie studenckiej. Naukowo zajmuje się prawem medycznym, w szczególności prawem zawodów medycznych; zawodowo bliżej mu do prawa farmaceutycznego i prawa umów.
Trwa rekrutacja w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprasza na studia. Nadal trwa nabór na kierunki I i II stopnia, jednolite magisterskie i podyplomowe.
Teb Edukacja
Nauka języka
Przegląd kierunków studiów
archiwum:
2020-09-25
Dzień Otwarty w WSIiZ w Warszawie
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie organizuje 18 września Dzień Otwarty.
15-16.09.2020
Wirtualne dni otwarte w WSB we Wrocławiu
Wirtualne Dni Otwarte w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędą się 15 i 16 września.
2020-09-16 17:00
MBA Day w WSB w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu organizuje 16 września MBA Day w wersji online. Początek o godzinie 17:00.
2020-10-01
Kapelusz za sto tysięcy - konkurs na opowiadanie kryminalne
Miłośnicy historii z dreszczykiem, policjanci, detektywi i innej maści tropiciele zagadek do dzieła! Ogłaszamy konkurs na opowiadanie z zagadką kryminalną w tle, inspirowane twórczością Adama Bahdaja – kultowego autora polskiej literatury młodzieżowej. Udowodnij, że logika i dedukcja to najgroźniejsza broń w walce o prawdę i sprawiedliwość. Wyślij swoją prace do 1 października na adres Centrum Kultury Agora.
SPRACHCAFFE - międzynarodowe szkoły językowe
Połącz przyjemny wypoczynek z efektywną nauką języka za granicą – Sprachcaffe zaprasza do 32 międzynarodowych szkół językowych na całym świecie. 30 lat doświadczenia, młodzież z całego świata, prestiżowe certyfikaty, własne metody nauki języka i różnorodne zajęcia dodatkowe (sport, kultura, imprezy) to właśnie wyjazdy językowe ze Sprachcaffe.
EF Kursy Językowe za Granicą
Nauka, zabawa i nowe znajomości - to Ci oferuje EF Education. Z nami możesz nauczyć się francuskiego podczas zwiedzania Prowansji, zanurkować w australijskiej rafie podczas kursu angielskiego lub poczuć smak orientu ucząc się japońskiego w Tokio. A wszystko to dzięki 44 szkołom, rozmieszczonym w najpiękniejszych zakątkach ziemskiego globu.
ATAS - kursy językowe za granicą
Poznawanie świata, języków, kultur - przygoda i wypoczynek – to można połączyć. ATAS, od 26 lat specjalista od wyjazdów językowych i młodzieżowych ma dla Ciebie wakacje, których nie zapomnisz do końca życia. Posiadamy ofertę zagranicznych szkół językowych z całego świata, organizujemy kursy językowe oraz obozy dla młodzieży według własnej metody, łącząc wspaniałą zabawę z wartościową nauką. Pomagamy poznawać świat przez własne doświadczenie, spotkanie z żywym językiem, ludźmi i kulturą.
LEXIS - Przedstawiciel Zagranicznych Szkół i Uniwersytetów - Szkoła Języków Obcych
Reprezentujemy szkoły językowe z takich krajów jak: Wielka Brytania, Irlandia, Malta, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Niemcy, Austria, Francja, Włochy, Hiszpania, Peru, Meksyk, Chiny, Japonia, Rosja. Poza kursami językowymi oferujemy kursy i szkolenia specjalistyczne takie jak: praktyki zawodowe w wybranej branży (np.: hotelarstwo, ubezpieczenia, bankowość, ...), Business Management, Public Relation, Information Technology, MBA. Kierujemy na studia - także podyplomowe. Umożliwiamy kontynuację studiów za granicą
The Palms - obóz językowy w Anglii
Szkoła zaprasza dzieci w wieku 13-17 lat na pobyt w Ardingly College. To dobre rozwiązanie dla dzieci, które jadą do Wielkiej Brytanii po raz pierwszy.
Diagnosta laboratoryjny – specjalista laboratoryjnej toksykologii medycznej
Odpowiada za prowadzenie badań laboratoryjnych w zakresie toksykologii, mających na celu określenie właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych oraz składu płynów ustrojowych, wydzielin, wydalin i tkanek pobranych dla celów profilaktycznych, diagnostycznych i leczniczych; wykonuje za pomocą specjalistycznych metod i aparatury laboratoryjnej, bądź nadzoruje wykonanie badań diagnostycznych z zakresu toksykologii medycznej.