Podróże po Europie

Unia Europejska

Unia Europejska liczy 28 państw, a jej terytorium rozciąga się na kontynencie europejskim od Laponii po Morze Śródziemne, od zachodniego wybrzeża Irlandii po brzegi Cypru: to cały kalejdoskop krajobrazów - od skalistych linii brzegowych po piaszczyste plaże, od żyznych pastwisk po jałowe równiny, od jezior i lasów po arktyczną tundrę.

Narody Europy, które łącznie stanowią ponad 7% ludności świata, cechuje różnorodność tradycji, kultur i języków. Ślady europejskiego dziedzictwa kulturowego znajdujemy w prehistorycznych malowidłach naskalnych, przedmiotach antycznych greckiego i rzymskiego pochodzenia, architekturze Maurów, średniowiecznych twierdzach, renesansowych pałacach i barokowych kościołach. Współczesna Europa przyciąga turystów swoimi tętniącymi życiem miastami, barwnie obchodzonymi świętami i wydarzeniami kulturalnymi, ośrodkami sportów zimowych i letnich oraz bogactwem tradycji kulinarnych.

Europejczycy uwielbiają podróże, a podróżowanie stało się znacznie łatwiejsze dzięki zlikwidowaniu większości formalności związanych z kontrolą paszportową i bagażową. 18 krajów UE posługuje się wspólną walutą: euro, która ułatwia porównanie cen oraz niweluje koszty i niedogodności związane z wymianą walut. Stworzenie jednolitego rynku dla ponad 500 milionów osób przyczyniło się do wzbogacenia oferty i obniżenia cen. Dla większości Europejczyków już dziś podróżowanie w granicach Unii stało się równie łatwe jak po własnym kraju.


© Unia Europejska
Podróże po Europie 2014-2015


Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
misjaUJ_220_Cezary.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni - 3
miniatura FOTO 1
miniatura UMCS
Polityka Prywatności