Student NEWS

Leźć bokiem we drzwi, byle do swej chaty. Niezabitowski
5 sekund na dowcip

Jedzie cała rodzinka samochodem i nagle wybiega na ulice dziecko. Kierowca doskonale prowadzi samochód omijając chłopca. Podbiega do niego policjant i mówi: - Świetnie pan prowadzi, za ten wyczyn nasza komenda ofiaruje panu w nagrodę - 1000 zł. A czy można wiedzieć na co pan przeznaczy te pieniądze? Kierowca odpowiada: - Wreszcie zrobię sobie prawo jazdy. Żona próbuje ratować sytuację: - Proszę nie zwracać na niego uwagi, on tak zawsze mówi gdy jest pijany. Z tylnego siedzenia odzywa się babcia: - A nie mówiłam, że tym kradzianym samochodem daleko nie zajedziemy...
Zostań Wolnym Farmerem!
Załóż konto w grze Wolni farmerzy i poznaj smak życia na idyllicznej wsi! Zostań najsłynniejszym wolnym farmerem wszechczasów! Gra Wolni Farmerzy jest symulacją gospodarczą, w której przyszli farmerzy z całego świata mają możliwość prowadzić swoje własne ekologiczne ranczo! Siej rośliny, hoduj zwierzaki i handluj na targu z innymi farmerami! Wykonuj questy, upiększ swoje pole pokazowe i nie zapomnij też poleniuchować trochę w Klubie Farmera!
Pomiary w nanoświecie: Węglowe „oko” monitoruje zmiany pH w pobliżu cząsteczek
Kwas czy zasada? A może roztwór jest obojętny? Zwykle zmierzenie odczynu pH nie jest problemem. Jak jednak zbadać zmiany kwasowości czy zasadowości zachodzące w skali nano, na przykład tuż przy powierzchni, na której dopiero tworzą się pierwsze wżery rdzy? Nowatorską metodę pomiaru pH w nanoskali właśnie zaprezentowali naukowcy z Instytutu Chemii Fizycznej PAN w Warszawie.

Rok 2016

Podpowiedz innym
czym drukujesz


Studencka Marka
W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych wszystkich ankietach
Cząstki magnetytu w mózgu pochodzące z zanieczyszczonego powietrza a choroba Alzheimera
Po nowotworach, chorobach serca i ostrych infekcjach układu oddechowego, naukowcy być może odkryli właśnie kolejną konsekwencję zanieczyszczeń dla zdrowia człowieka – chorobę Alzheimera. Znaleźli w mózgu człowieka mikroskopijne cząstki magnetyczne pochodzące z zanieczyszczonego powietrza i powiązali je z wytwarzaniem wolnych rodników, które kojarzy się z kolei z niechlubną postacią otępienia.
Być może odkryliśmy najbardziej podobną do Ziemi planetę poza Układem Słonecznym
W futurystycznych filmach z przeszłości rok 2015 i kolejne przedstawiane są jako czasy latających samochodów, poduszkowców i kontaktu z przybyszami z kosmosu. Mimo iż nie mkniemy jeszcze po podniebnych autostradach, to odkrycie życia poza Ziemią może być w nadchodzących latach w naszym zasięgu. Ledwie rozpoczął się rok 2015, a naukowcy z Centrum Astrofizyki Harvard-Smithsonian ogłosili odkrycie najbardziej ich zdaniem jak dotąd podobnej do Ziemi planety poza Układem Słonecznym.
Leczniczy wirus Rigvir może podwoić wskaźnik przeżycia raka
Chorzy na raka na cały świecie godzą się z faktem, że najskuteczniejsze leczenie antynowotworowe – chemioterapia – tak naprawdę niszczy ich układ immunologiczny. Jednak na Łotwie, od 2004 r., przełomowa terapia o nazwie Rigvir dokonuje cudów. Ta nowa metoda leczenia, która doprowadza do rozkładu komórek nowotworowych i sprzyja ich apoptozie oraz pobudza układ immunologiczny, już niedługo będzie dostępna w pozostałej części Europy, między innymi dzięki wsparciu UE z programu „Horyzont 2020”.
"Korzenie" lepszych zbiorów
Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) prawie 842 milionów ludzi na całym świecie cierpi na chroniczne niedożywienie. Jeśli mamy zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe dla całej ludności na świecie, która ma do 2050 r. osiągnąć liczbę 9 miliardów, czeka nas bardzo trudne zadanie. Z pomocą ERBN profesor Malcolm Bennett z brytyjskiego Uniwersytetu w Nottingham próbuje doprowadzić do polepszenia plonów poprzez lepsze zrozumienie tego, jak działają i jak rozwijają się korzenie.
8 ciekawych źródeł do nauki matematyki
Nauka matematyki może być ciekawa, o ile zadbamy o jej odpowiednią formę dopasowaną do osobistych potrzeb. Ucząc się we własnym zakresie możemy dowolnie decydować o tempie nauki, jej zakresie i sposobach pozyskania wiedzy w sposób ciekawy, interesujący i zrozumiały. Źródłem do jakich warto zaglądać jest wiele, głównie w internecie, chociaż wciąż sporą popularnością cieszą się klasyczne biblioteki.
Obserwcja Ziemi dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu open source
Satelity do obserwacji Ziemi (EO) dostarczają ogromnych i ciągle rosnących ilości danych z teledetekcji, ale brak jest standardowych narzędzi do ekstrakcji i analizowania tych przydatnych informacji. W ramach unijnego projektu opracowano oprogramowanie open-source, aby wypełnić tę lukę.
Efekt domina w sytuacjach kryzysowych i reakcja
Sytuacje kryzysowe, takie jak na przykład przerwa w dostawie energii elektrycznej w całej UE czy transgraniczna powódź w Holandii i Niemczech, mogą pociągać za sobą niszczycielskie reperkusje. Specjaliści od zapobiegania kryzysom opisują nieprzewidziany ciąg wypadków, który może nastąpić w wyniku takich zdarzeń jako efekt kaskadowy. Dobrze znanym przykładem takiego efektu jest stopienie rdzeni reaktorów jądrowych w Fukushimie w Japonii po tym, jak w elektrownię uderzyło tsunami, które z kolei zostało wywołane przez trzęsienie ziemi.
Wydajne i inteligentne sieci świadome przesyłanych treści
Gwałtowny, wykładniczy wzrost ruchu w Internecie oznacza, że dostarczanie treści do użytkowników wymaga inwestowania w infrastrukturę, nowe technologie oraz nowe metodologie. Finansowani ze środków UE naukowcy przesuwają powyższe granice, zmieniając sposób dostarczania treści, dzięki czemu użytkownicy uzyskają dostęp na żądanie do treści o wysokiej rozdzielczości (HD) oraz materiałów trójwymiarowych (3D).
Nowa wyszukiwarka kierunków według przedmiotów zdawanych na maturze
W sieci pojawiła się nowa możliwość szukania kierunków i uczelni. Na podstawie zaznaczonych przedmiotów z matury można odnaleźć odpowiednie kierunki studiów. Kryteria przyjęć dość znacznie różnią się w rekrutacji na poszczególne uczelnie, więc ich ujednolicenie bardzo się przyda.
16 przykładów profesjonalnych szablonów CV do pobrania
Z pewnością przyznasz rację, że w curriculum vitae najważniejszą uwagę przykłada się do treści tego dokumentu, czyli do doświadczenia i umiejętności aplikanta na stanowisko. Jako świeżo upieczony absolwent uczelni lub jeszcze student nie masz zapewne dużo treści, które mógłbyś umieścić na CV. Warto zatem dodać kilka dodatkowych punktów swojej osobie już w pierwszych chwilach rekrutacji poprzez profesjonalny wygląd dokumentu. Oryginalny, piękny i zarazem profesjonalny wzór CV pozwoli wyróżnić twoją osobę wśród innych kandydatów już na samym starcie.
ZOBACZ JAK ZARABIA BRANZA TSL
Zawód INŻYNIER LOGISTYK polecany jest wszystkim, którzy stawiają sobie ambitne cele, lubią wyzwania i dużą samodzielność, a przede wszystkim cenią pracę dającą ciągłe możliwości rozwoju i wysokie zarobki.
AKCJA - STYPENDIA 2014/2015
Wsparcie dla pracowitych, pomoc dla zdolnych, nagroda dla społeczników. Stypendia w Polsce nie są wyłącznie przyznawane w szkole i uczelni ze środków państwowych. Nie są to stypendia wyłącznie dla wybitnych osób. W Polsce przyznawane są też stypendia dla ludzi z pasją, dla tych, którzy chcą rozwijać swoje talenty i działają społecznie. Takie stypendia oferują organizacje pozarządowe, firmy i samorządy.
10 najbardziej zaludnionych miast świata
Zastanawialiście się kiedyś gdzie znajdują się najbardziej zatłoczone miasta świata? Portal Centerfly.pl – bilety lotnicze przygotował infografikę z 10 takimi miastami.
15 „Must have” aplikacji na smartfona do nauki j. Angielskiego
Na naukę angielskiego zawsze jest dobry czas, również podczas codziennych obowiązków z telefonem w ręku. Angielskiego powinniśmy się uczyć kiedy tylko mamy czas i nie ważne czy jest to w domu, w pracy czy podczaj jazdy autobusem. W efektywnej nauce liczy się systematyczność i dążenie do celu – podaje szkoła językowa Sprachcaffe. Powstaje coraz więcej aplikacji na tablety, smartfony, telefony, które są atrakcyjne dla uczniów. Większość aplikacji na system Android jest bezpłatna, chociaż zdarzają się także oprogramowania płatne.
Ekspresowa powtórka przez maturą z matematyki
Matura z matematyki zbliża się wielkimi krokami. Z myślą o maturzystach Uczelnia Łazarskiego przygotowała bezpłatny pakiet powtórkowy online przed maturą z matematyki na poziomie podstawowym.
Sześć skutecznych zasad nauki przed sesją
Przełomy stycznia i lutego oraz lipiec a czasem wrzesień to jedne z najcięższych okresów dla studentów w roku akademickim. Jest to czas sesji, gdzie przez poszczególne kolokwia trzeba zaliczyć wszystkie przedmioty w danym semestrze. Dużo studentów na samą myśl o sesji czuje stres i martwi się o to w jaki sposób zaliczą egzaminy. Jeżeli należysz do tego grona – nie przejmuj się, ponieważ w poniższym artykule znajdziesz kilka wartościowych rad, dzięki którym znajdziesz motywację i będziesz uczyć się efektywniej.
Najsłynniejsza dziewica świata wychodzi za mąż?
Catarina Migliorini po prostu nie daje o sobie zapomnieć. Wciąż trwa trzecia aukcja, gdzie wygraną jest dziewictwo dziewczyny. Ale sama Catarina nie próżnuje. Właśnie rozważa propozycję małżeństwa.
Seks: za mało, czy za dużo?
Każdy chce mieć udane życie seksualne. Jego częstotliwość zmienia się wraz z wiekiem i stażem związku. Zdecydowanie zmienia się, kiedy na świecie pojawiają się dzieci. Ale czy wiecie, kiedy seksu jest za mało, a kiedy za dużo?
Leczniczy wirus Rigvir może podwoić wskaźnik przeżycia raka
Chorzy na raka na cały świecie godzą się z faktem, że najskuteczniejsze leczenie antynowotworowe – chemioterapia – tak naprawdę niszczy ich układ immunologiczny. Jednak na Łotwie, od 2004 r., przełomowa terapia o nazwie Rigvir dokonuje cudów. Ta nowa metoda leczenia, która doprowadza do rozkładu komórek nowotworowych i sprzyja ich apoptozie oraz pobudza układ immunologiczny, już niedługo będzie dostępna w pozostałej części Europy, między innymi dzięki wsparciu UE z programu „Horyzont 2020”.
Nowe przepisy egzaminacyjne na prawo jazdy - bać się czy nie?
Już w przyszłym roku wszyscy aspirujący do roli kierowców zmagać się będą z nowymi przepisami egzaminacyjnymi. Te, już teraz wzbudzają wiele obaw wśród przygotowujących się do egzaminu. O tym, czy naprawdę warto się bać i co zrobić, aby nieco oswoić nowe zasady opowiada Łukasz Lisowski - instruktor jazdy w Szkole Bezpiecznej Jazdy Ecodrive.
OGŁOSZENIA, ZAPOWIEDZI, RECENZJE, IMPREZY
2008-03-01
Programu staży absolwenckich Kraków
Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów szkół wyższych, którzy są zainteresowani praktycznym wykorzystaniem i tworzeniem innowacyjnych systemów informatycznych do zapoznania się z naszą ofertą Programu staży absolwenckich.
2011-02-21
Stewardessa i steward dla irlandzkich linii lotniczych
Praca dla linii lotniczych to świetna oferta dla osób otwartych, poszukujących wyzwań, jak i chcących zdobyć nowe kwalifikacje. Stawka godzinowa w strefie euro (Irlandia) wynosi 15 Euro, w Anglii 12 funtów, zarobek miesięczny netto będzie oscylował w granicach 1,200 - 1,500 Euro.
2012-03-20
Dni Kariery 2012 w Poznaniu
Już w marcu w 9 największych ośrodkach akademickich w całej Polsce odbędą się Dni Kariery® 2012. Każdy student czy absolwent, będzie miał szanse ułożyć swoją własną karierę zapoznając się z najnowszymi propozycjami pracy, praktyk i staży w największych korporacjach oraz mniejszych lokalnych firmach.
2013-09-04
Bułgaria - Hotel Pliska
Słoneczny Brzeg 9 NOCLEGÓW Hotel Pliska - studenckie wakacje Wyżywienie: BB Dostępność: Duża Cena od: 1049 PLN Termin: 4.09.2013 - 15.09.2013
Szlakiem Kodu Leonarda Da Vinci w Wielkiej Brytanii
Wielka Brytania to doskonałe miejsce dla osób zafascynowanych światowym bestsellerem Dana Browna znanym w Polsce pod tytułem Kod Leonarda da Vinci oraz jego ekranizacją. W Polsce będzie można przemierzać tajemniczy szlak odkrywany przez Roberta Langdona oraz Sophie Neveu już od 19 maja kiedy to film, z Tomem Hanksem w roli głównej wejdzie na ekrany kin.
Jula!!!
Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie słyszał o 20-letniej JULI. Dzisiaj jest popularniejsza od Sylwii Grzeszczak i Lady Gagi! Za sprawą debiutanckiego singla "Za każdym razem" i teledysku do utworu, wokalistka podbija serca internautów i słuchaczy.
archiwum:
2009-03-21
„Wielokierunkowość badań w rolnictwie i leśnictwie”
Serdecznie zapraszamy na III Ogólnopolską Konferencję Doktorantów - Kraków, 21 marca 2009 - Uniwersytet Rolniczy.
23-24.03.2017
Międzynarodowe seminarium pt. Europa w obliczu wyzwań i zagrożeń bezpieczeństwa, tożsamości i jakości życia
Celem Śląskiego Międzynarodowego Centrum Postępu Społecznego (MCPS) jest organizowanie debat i dyskusji oraz różnych form działalności edukacyjnej (kursów, studiów podyplomowych itp.), które dotyczyć będą problematyki postępu społecznego w wymiarze globalnym, europejskim, narodowym oraz lokalnym. Najbliższą inicjatywą MCPS jest międzynarodowe seminarium naukowe pt. „Europa w obliczu wyzwań i zagrożeń bezpieczeństwa, tożsamości i jakości życia” („Europe in the Context of Challenges and Threats to Security, Identity and Quality of Life”), które odbywać się będzie 23 i 24 marca 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
2017-03-26
Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych
Łódź po raz 9. z rzędu będzie gościć najlepszych studentów sportowców rywalizujących w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, których organizatorem jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej. Zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę (26 marca) na terenie dwóch parków – Baden Powella oraz 3-go Maja.
2008-12-31
Sylwestrowa Studencka Domówka 2008/2009
Czy pamiętacie klimat organizowanych Sylwestrów na kwadracie u swoich znajomych i przyjaciół z czasów szkół średnich i studiów? Wódkę pitą pod sok z ogórków, lub pod ogórki, strzelanie korków od szampana w sufit i petardy puszczane z balkonowych okien, pizzę w pudełkach, sałatki i niezobowiązującą atmosferę imprezy oraz masę znajomych osób – jednym słowem sylwestrową domówkę.
Pokój dwuosobowy, TANIO 375zł/mc
Do wynajęcia tani pokój dwuosobowy, cena za wszystko ok. 375zł/mc, nowe, ładne i ciepłe mieszkanie
archiwum:
2010-03-24 00:00
RUSZA KONKURS HANNAH MONTANA STYLE - Zaprojektuj koszulkę i przeżyj niezapomnianą przygodę w Hollywood !
Hannah Montana to światowy fenomen - serial bije rekordy popularności a jego główna bohaterka stała się trendsetterką młodzieżowej mody. To właśnie styl Hannah Montana ma być inspiracją dla uczestników internetowego konkursu designerskiego, który rusza 27 lutego.
Manu Chao. A w oddali widać morze… - Studentnews.pl recenzuje
Wiedzieliście, kto to jest Manu Chao? Ja nie wiedziałam do czasu, kiedy w moje ręce trafiła ta szalona, surrealistyczna autobiografia. Ale nigdy nie jest za późno, żeby się douczyć. Witamy w życiu kompozytora i wykonawcy muzyki folk i latynoskiej. I zapraszamy do jednej z najbardziej szalonych książek w życiu.
2015-09-26
Dobrze być z nami – koncert HEY przy dworcu PKP Warszawa Śródmieście
Organizatorzy zapraszają na koncert zespołu HEY. Przedtem na scenie wystąpią Skubas oraz Ryba Warszawski MC aka RWM. Koncert to cześć organizowane go przez PKP S.A. wydarzenia Dobrze być z nami, które odbędzie się 26.09.2015 w godzinach 12:00 – 22:00 w Warszawie przy Pl. Defilad (wejście do dworca Warszawa Śródmieście).
2010-02-24
STUDENCKIE CZWARTKI w FASHION TIME
Studenckie CZWARTKI w Fashion Time. Start 21.00. Po 22.00 wstęp 5zł. Atrakcyjne studenckie ceny !!! Największy klub muzyczny w Krakowie. 3 poziomy muzyczne, 3 parkiety taneczne, 3 różne klimaty - Fashion Time. Ul. Kościuszki 3 (w pobliżu D.H. Jubilat)
2012-05-17
Piana Party
Będą tańczyć, śmiać się i dobrze bawić w ...pianie. Już 17 maja poznańscy studenci opanują miasto. W internetowym głosowaniu, zorganizowanym przez Lecha Premium, sponsora tegorocznych Juwenaliów, jako główną atrakcję imprezy studenci wybrali Piana Party.
2010-01-30
Fever Club - Wrocław
Czyli Gorączka sobotniej nocy przy najświeższych klubowych beatach z międzynarodowych parkietów. Podobnie jak w piątek - muzycznie melanżujemy nie ograniczając się do jednego gatunku.
2017-06-14 22:00
Urban Zoo pres. RODHAD
Miejsce: Sfinks700
Sopot, Al. Franciszka Mamuszki 1