Student NEWS - nr 31 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia
Panna Basia wchodzi do ze swoim narzeczonym do gabinetu dyrektora:
- Proszę mi wybaczyć, panie dyrektorze, że przychodzę z moim chłpcem - mówi - ale on jest bardzo zazdrosny i nie chce wierzyć, że pan jest stary, łysy i pryszczaty!

.            

Grzybica

 

 

Czego nie należy robić, a co robić się powinno

 

  

Nie należy pożyczać ani nosić cudzego obuwia, kapci, butów, skarpet, rajstop itd.

 

Nie należy używać cudzych ręczników, bielizny osobistej, nożyczek, cążków i pilniczków do paznokci.

 

Jeśli korzystamy z urządzeń ogólnodostępnych – takich jak prysznice, łazienki, sauna, basen – koniecznie należy używać obuwia, które ogranicza nasz bezpośredni kontakt z podłożem – np. klapki, sandały.

 

Po kąpieli należy starannie się wycierać, zwracając szczególną uwagę na okolice fałdów skórnych i przestrzenie między palcami nóg.

 

Zawilgocone skarpety należy koniecznie zmieniać na suche. Unikajmy przy tym obuwia i skarpet z tworzyw sztucznych, które zatrzymują wilgoć. Zresztą nawet buty ze skóry nie powinny być noszone dzień po dniu. Jak podają producenci obuwia - but potrzebuje „odetchnąć” 24 godziny.

 

Warto też stosować specjalistyczne pudry, zasypki utrzymujące suchość stóp – powinny o tym pamiętać zwłaszcza osoby o skłonnościach do nadmiernej potliwości stóp.

 

Jeśli tylko jest to możliwe – nośmy latem obuwie przewiewne - sandałki, klapki.

 

Kiedy jednak stało się, nie wpadaj w panikę

 

Terbiderm krem jest lekiem przeciw-grzybicznym nowej generacji do stosowania zewnętrznego o wysokiej skuteczności działania, krótkim okresie terapii (7-14 dni) i dużej łatwości użycia (wystarczy 1-2 razy dzienne).

 

Substancja czynna leku to terbinafina, która ma działanie grzybobójcze na wiele rodzajów grzybów, a jej wysoka skuteczność potwierdzona została badaniami medycznymi.

 

Już pierwsze zmiany na skórze stóp – pojawiające się między palcami pęknięcia, maceracja, łuszczenie się naskórka albo ogniska pęcherzyków – powinny skłonić nas do sięgnięcia po Terbiderm krem.

 

Przed nałożeniem preparatu należy dokładnie oczyścić i osuszyć skórę. Cienką warstwę kremu nanosi się raz lub dwa razy na dobę na miejsca chorobowo zmienione i ich okolice, a następnie lekko wciera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preparat dostępny jest bez recepty w aptekach na terenie całego kraju.