Student NEWS - nr 42 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia
- Dlaczego wypisujesz do domu tego pacjenta spod ósemki - pyta psychiatra
psychiatry.
- Bo on już jest wyleczony! Wczoraj wyciągnął z basenu innego pacjenta
który się topił!
- Tak, ale potem go powiesił żeby wysechł!

.            

Z jasnym umysłem w sesję

 

Sesja i lato za pasem. Jedni dopiero zaczynają uczyć się do egzaminów, inni już tylko wpisują się na ustne zaliczenia. Czasem jest  lepiej, czasami trochę gorzej. Aby do egzaminów podejść z czystą, niczym nie zmąconą głową, bo to czas kiedy potrzebny nam jasny umysł, potzrebny ci odpowiedni poziom magnezu.

Ostatnio jedna ze studentek Uniwersytetu Warszawskiego nie zaliczyła egzaminu z kreatywnego pisania ze względu na „rażące błędy ortograficzne w pracy”. Wykładowca nawet nie pokazał jej pracy a dziewczyna myśli o porzuceniu studiów. Wszyscy historię opowiadają sobie na korytarzach wydziałowych a kolejni studenci boją się, że podzielą los nieszczęsnej studentki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy to nie brzmi znajomo? Każdy zna chociaż jedną podobną historię a niektórzy uczestniczyli w niej osobiście. Na  wykładowców nie ma rady, można się jednak zabezpieczyć przed trudem egzaminów. Podejść do nich z jasną głową i analitycznym myśleniem i koncentrować się na tym co w tym okresie najważniejsze. Na sesji. Na egzaminach.

I tutaj właśnie najwięcej pomoże nam magnez.

Po czym poznać braki?

Zmęczenie, rozdrażnienie, kłopoty z zapamiętywaniem i koncentracją, pobudzenie i trudności z zasypianiem - to najczęsrsze dolegliwości w czasie sesji. Gdy dodatkowo miewamy zdrętwienie lub mrowienie kończyn, bolesne skurcze łydek czy drganie powiek, najprawdopodobniej mamy spore niedobory mikroelementów. Wszystkie te objawy to najczęstsze symptomy niedoboru magnezu, który powstaje z niezdrowego, stresującego tempa, nadmiernej ilości kawy i alkoholu. Takie niestety jest życie studenta bo niejeden zarywa noce przed sesją, aby później hucznie ją uczcić. Za często też jadamy w szybkich i niezdrowych fast foodach. Może jest taniej ale na pewno nie zdrowiej.

Aby poradzić sobie z tymi niepokojącymi objawami, zwłaszca w czasie sesji, powinniśmy uzupełnić brakujący magnez. To przecież jeden z najważniejszych pierwiastków w naszym organizmie. Wiele istotnych procesów życiowych nie miałoby bez magnezu miejsca. Pierwiastek nadzoruje gospodarkę całego naszego ustroju, kontroluje dostawy energii do tkanek a to ma szczególne znaczenie, jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości naszego mózgu. Innymi słowy nauczyć się jak najwięcej.

Przy niedoborach magnezu mamy kłopoty z przyswajaniem wiedzy, nie zapamiętujemy tego, co przed sesją jest najważniejsze. Panikujemy bo egzaminy coraz bliżej. A wszystko to z powodu niedoboru jednego pierwiastka.

Czasami długo trwające niedobory magnezu mogą prowadzić do tak poważnych objawów jak chociażby arytmia i niewydolność serca czy astma. Z tymi objawami nie poradzimy sobie sami. 

Na ratunek

Poziom magnezu można wyrównać na różne sposoby. Dobrze jest spożywać jedzenie bogate w ten pierwiastek. Bogatym źródłem magnezu są chociażby czekolada, sery, ciemne pieczywo czy ryby. To często może być jednak poza zasięgiem możliwości statystycznego studenta.

Kiedy więc sytuacja jest krytyczna a sesja zbliża się wielkimi krokami, najprostszym  rozwiązaniem jest suplementacja brakującego pierwiastka, czyli skorzystanie z preparatów magnezowych. Oferta na rynku jest niezmiernie rozległa. Niestety nie wszystkie  pomagają tak jak powinny. Wiele z istniejących  produktów zawiera witaminę B6, ta jednak  wpływa na zwiększenie poziomu magnezu  tylko o 30%. Dlatego też w poszukiwaniu lepszych suplementów lepiej jest zwrócić uwagą na te zawierające znacznie większą ilość jonów magnezowych.  Do nich należy np. preparat Magnezin.

Najwięcej magnezu

Magnezin stosowany jest zarówno w celach leczniczych jak i profilaktycznych. Warto go włączyć na stałe do naszej diety i przyjmować regularnie. Zawiera on

w dawce 500 mg jedną z najwyższych dostępnych na rynku ilości jonów magnezowych. Tak wysoka dawka najszybciej i najefektywniej wyrówna nam wszelkie niedobory magnezu, powstałe z reguły podczas… niezbyt zdrowego studenckiego życia.

Magnezin pomoże nam poradzić sobie z problemami takimi jak zmęczenie, rozdrażnienie oraz stres. Pomoże nam jak najszybciej przyswoić maksymalną ilość wiedzy, a tym samym pomyślnie zaliczyć egzaminy. Przyjmujmy Magnezin regularnie. Ot tak. Dla siebie. Przecież po pomyślnie zdanych egzaminach wakacje smakują znacznie lepiej.

Marta Czabała

 

Magnezin – skutecznie uzupełnia niedobory magnezu, dzięki wysokiej zawartości jonów magnezu, nie musisz sięgać po preparaty złożone.