Serwis WirusyActive Jet - tusze i tonerySerwis Wirusy

MalWare

Jest to najszersza kategoria w naszym systemie klasyfikacji; jednak w związku z brakiem zainteresowania tworzenia złośliwych programów tego typu w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się stagnacji w tej kategorii, w ślad za którą nastąpi nieznaczny spadek. Współczynniki wzrostu kategorii MalWare zostały ukazane poniżej.

Tylko dwie nowe grupy z tej kategorii odnotowały znaczny wzrost: programy typu Exploit ze współczynnikiem wzrostu 49% oraz Narzędzia Hakerskie ze współczynnikiem wzrostu 36%.


Wykres 3. Współczynnik wzrostu kategorii MalWare w okresie od stycznia 2003 r. do maja 2005 r.

W roku 2004 w kategorii MalWare pojawiła się nowa grupa - Narzędzia Spamerskie. Chociaż programy te nie wykazują gwałtownego wzrostu, w ciągu miesiąca pojawia się przynajmniej kilka z nich. Narzędzia Spamerskie stosowane są do wyszukiwania na zainfekowanych komputerach nowych adresów e-mail, na które wysyłane są następnie wiadomości typu spam. Narzędzia te są masowo rozsyłane przy pomocy technik spamowych lub przy użyciu botnetów.

Inne grupy w obrębie tej kategorii nie cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie z powodu ich nieprzydatności w uzyskiwaniu korzyści finansowych.

źródło: http://www.viruslist.pl

 


Przegląd uczelni w Polsce
WSPA_rekrutacja_220.png
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Akademia Ignatianum w Krakowie 05
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności