Ranking kont osobistych to zbiór najlepszych, aktualnych ofert

Dziś poruszamy temat rachunków bankowych dla klientów indywidualnych. Sprawdzamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze konta. Na koniec podpowiemy też, gdzie można znaleźć najlepsze, aktualne oferty kont. Przydatny okaże się ranking kont osobistych.

Konto osobiste

Rachunek w banku to jeden z podstawowych produktów finansowych. Trudno wyobrazić sobie swobodne funkcjonowanie w codziennym życiu bez konta. Można śmiało powiedzieć, że prawie każdy może mieć swoje konto - od dzieci i nastolatków, przez osoby prywatne, aż po duże firmy i największe korporacje. Konto osobiste przydaje się do płatności, odbierania wynagrodzenia i gromadzenia swoich oszczędności. W zależności od posiadanego rachunku korzystanie z niego może się odbywać w różny sposób. Ważne jest więc, aby zdecydować się na konto jak najbardziej intuicyjne w obsłudze, a przy tym niedrogie.

Żeby znaleźć najlepsze konto bankowe trzeba przemyśleć sposób, w jaki będziemy z niego korzystać. Nie można więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które konto jest najlepsze. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jak wybrać konto osobiste?

Przede wszystkim zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie najważniejsze w koncie bankowym. Jeśli najwięcej uwagi przykładasz do kosztów, postaw na darmowe konto w jednym z dużych banków. Bez trudu znajdziesz oferty kont osobistych, gdzie także używanie karty płatniczej, wykonywanie przelewów i wypłaty z bankomatów będą bezpłatne. Zwróć przy tym uwagę na dostęp do przyjaznego serwisu internetowego i łatwą w użyciu aplikację mobilną.

Jeżeli natomiast masz bardziej sprecyzowane oczekiwania, wybierz produkty, na których Ci zależy.Jeden bank może mieć korzystniejszą ofertę kredytową, inny - lepsze opcje do oszczędzania (np. dobrze oprocentowane lokaty). O tym, czy konto działa bezproblemowo, dowiesz się czytając opinie w sieci opinie na temat banku.

Jak założyć konto osobiste?

Zwykle założenie konta w banku jest dość proste i szybkie. Wystarczy przyjść do banku z aktualnym dokumentem tożsamości, na przykład dowodem osobistym. Osoby niepełnoletnie mogą potrzebować zgody rodzica lub to rodzic zakłada konto dla swojego dziecka. Coraz częściej całą procedurę możemy też wykonać przez Internet. Pomoże w tym czat wideo z konsultantem lub weryfikacja tożsamości przy pomocy innego, posiadanego już konta.

Do wypełnienia formularza - wniosku o otworzenie rachunku - musimy przygotować komplet swoich danych. Poza danymi osobowymi będą to dane kontaktowe, takie jak numer telefonu i adres e-mail właściciela konta. Nasz smartfon przyda się też w przyszłości do autoryzacji transakcji.

Kto może założyć konto?

Konto w banku to produkt, który dostępny jest dla niemal każdego. Zwykle wystarczy posiadać ważny dowód osobisty i być osobą pełnoletnią. Część banków ma jednak również oferty dla dzieci i nastolatków. Bank może wymagać, aby właściciel konta ma adres zameldowania na terenie Polski lub posiada polskie obywatelstwo. Pozostałe osoby mogą natomiast wybrać jedno z kont z oferty dla obcokrajowców.

Jakie produkty dodatkowe są przydatne?

Jeśli myślisz o założeniu konta, wybierz takie z wieloma możliwościami. Nawet, jeśli dziś ich nie wykorzystasz, zapewne przydadzą się w przyszłości. Mowa o takich produktach dodatkowych do konta osobistego, jak:

  • karta kredytowa

  • możliwość podpięcia do płatności telefonem, Google Pay, Apple Pay, BLIK

  • korzystna oferta pożyczek i kredytów, także przez Internet

  • produkty do oszczędzania, oferta dla inwestorów (lokaty, fundusze, kryptowaluty)

  • limit odnawialny w rachunku

Gdzie szukać konta osobistego?

Konto osobiste to jeden z podstawowych produktów bankowych. Znajdziemy je więc w wielu bankach. Które będzie więc najlepsze? Jak porównać ze sobą propozycje różnych banków? Możemy oczywiście wejść na stronę internetową banku i znaleźć tam informacje na temat dostępnych propozycji. Zestawienie ze sobą tak znalezionych informacji jest jednak nieco problematyczne, zajmuje też sporo czasu.

Znacznie lepszym wyborem będzie więc skorzystanie z rankingu kont osobistych. Znajdziesz go w serwisie o tematyce finansowej: https://finhack.pl/ranking-kont-osobistych/. To rzetelne źródło informacji, niepowiązane z żadnym z banków.

Ranking kont osobistych 2023

W rankingu kont osobistych znajdują się aktualne propozycje wszystkich banków w Polsce. Przy każdej z nich mamy od razu widoczną informację o wszelkich kosztach. Jeżeli bank daje premier za otworzenie rachunku, również od razu się o tym dowiesz. Bardzo przydatna jest szybka opcja przejścia z rankingu kont osobistych do recenzji jednej z ofert. W ten sposób zapoznamy się ze wszystkimi szczegółami danej oferty. Niezwykle przydatną opcją są również łatwo dostępne opinie dotychczasowych klientów banku.

Opinie na temat kont osobistych pozwalają przekonać się, jak dany produkt działa na co dzień. Jeśli konto jest proste w użyciu, ma dobrą aplikację i przyjazną obsługę klienta - jest godne polecenia.


ostatnia zmiana: 2023-11-13

źródło: MNiSW
 
Polityka Prywatności