Jak urządzić swoje pierwsze mieszkanie?

Pierwsze mieszkanie: wszyscy kiedyś je mamy, chyba że masz szczęście i możesz wprowadzić się od razu do dobrze wyposażonego domu. Umeblowanie mieszkania i uczynienie go przytulnym i spersonalizowanym nigdy nie jest łatwe, ale nigdy nie jest tak trudne, jak w pierwszym mieszkaniu, kiedy wszystko, co masz, to pusta przestrzeń do wypełnienia.

 Musisz mieć wizję

Jeśli wyobraziłeś sobie już, jak ma wyglądać Twoje nowe mieszkanie, z pewnością pozwoli Ci to uniknąć marnowania pieniędzy na przedmioty wystroju mieszkania, które nie pasują do motywu przewodniego.

Zawsze miej na uwadze swój budżet i nadaj priorytet elementom, które połączą wygląd mieszkania. Jeśli mieszkasz w niewielkim studenckim mieszkaniu i masz niewielki budżet, możesz na samym początku urządzić takie pomieszczenia jak: salon i sypialnia, natomiast łazienka może obejść się bez obrazów ściennych.

Wypróbuj paletę jasnych kolorów.

Ponieważ dobrze odbijają światło, biel, jasne kolory neutralne i pastele mogą sprawić, że mała przestrzeń będzie wyglądać na jaśniejszą, większą i bardziej przestronną.

Ciemna aranżacja wnętrza może sprawić, że Twoje mieszkanie będzie wyglądało na zagracone i mniej przestronne. Rozważ jasne dywany i białe ściany.

Dopasuj niedrogie meble

Możesz oszczędzić pieniądze, dzięki kupowaniu niedrogich i neutralnych mebli: stoliki kawowe, komody, czy zagłówki, zakupy z oszczędności lub kolekcjonując stare używane przedmioty.

Możesz dostosować te elementy, by do siebie pasowały za pomocą okleiny, ozdobnych gałek, wzorzystej tapety lub zmiany koloru na swój ulubiony.

Jeśli kupujesz dużo nowych mebli, mądrze jest poczekać na wyprzedaż lub sprawdzić, czy dostępna jest jakakolwiek zniżka. Może to być duża oszczędność dla każdego, kto urządza cały dom lub mieszkanie.

Użyj otwartych mebli

Duże meble do przechowywania, takie jak komody, czy szafki, zajmują sporo miejsca i mogą spowodować, że małe mieszkanie będzie wyglądać na ciasne. Możesz, zamiast tego spróbować przechowywać ubrania i przybory w otwartych regałach i półkach.

Jeśli zdecydujesz się na otwarte przechowywanie, upewnij się, że zachowujesz porządek! Zagracone, mogą sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na chaotyczne i ciasne.

Ożyw pokój roślinami

Zwalcz wrażenie ciasnoty lub bałaganu w małych mieszkaniach, wykorzystując rośliny zielone. Jest to doskonały wybór, by poprawić jakość powietrza w mieszkaniu, jednak ich pielęgnacja może być trudna, gdy naturalne światło w pomieszczeniu jest ograniczone.

Jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności dbania o żywe rośliny, udekoruj swoje wnętrze sztucznymi roślinami – ich wygląd będzie wpływać na wystrój w taki sam sposób, jak żywe rośliny.

Kup dekoracje i akcesoria na koniec

Jeśli chodzi o dekoracje, ważne jest, aby nie zapomnieć o takich rzeczach, jak dywanik, lampy, ramy do obrazów, dzieła sztuki i inne. To nie jest kategoria, w której należy przepłacać.

Pamiętaj, że nie musisz kupować każdej poduszki, narzuty i pudełka do przechowywania przed datą wprowadzenia się. Nie spiesz się, jeśli chodzi o wybór akcesoriów. Przede wszystkim ciesz się tym procesem.

Galeria sztuki ściennej pasuje idealnie.

Idealne połączenie nowoczesnej i tradycyjnej fototapety w stylu galeryjnym to wspaniała dekoracja mieszkania. Ściany z galeriami to idealne miejsce na plakaty z akademika, ozdobne lustra ścienne, a nawet zdjęcia rodzinne.

Galeria może zapełnić dużą pustą ścianę w salonie lub sypialni. Jeśli nie masz wolnej dużej ściany, możesz stworzyć galerię ścian wokół drzwi lub okna, aby dodać zabawne detale do swojego mieszkania.


data ostatniej modyfikacji: 2023-01-16 10:57:07

źródło: MNiSW
 
Polityka Prywatności