Student NEWS - nr 26 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia
Przychodzi baba do
lekarza i mówi:
- panie doktorze, mam tyfilisa!
- prosze pani, mówi sie syfilisa!
- panie doktorze ja mam go 20 lat i mówię mu na t!
.            

Międzynarodowe Forum Dyskusyjne Nestlé

 

 

 

 

 

 

www.forum.nestle.com

 

Międzynarodowe Forum Dyskusyjne Nestlé

6 października – 16 grudnia

 

• Jesteś zapalonym marketingowcem? Podejmij decyzje o dalszych losach produktów FIX w krajach nadbałtyckich.

• Interesuje Cię praca w sprzedaży? Opracuj strategię wdrożenia nowego produktu impulsowego na Ukrainie.

• Jesteś studentem uczelni technicznej? Zaplanuj pracę linii produkcyjnej

w jednej z fabryk.

• Swoją przyszłość wiążesz z pracą w dziale finansowym? Oszacuj koszt wdrożenia na polski rynek nowego produktu.

• A może studiujesz prawo? Dołącz zatem do dyskusji o ochronie znaków towarowych.

 

Czym jest Forum?

Międzynarodowe Forum Dyskusyjne Nestlé to projekt stworzony z myślą o studentach. Co tydzień, aż do 16 grudnia na www.forum.nestle.com prezentujemy przygotowane przez menedżerów Nestlé przypadki biznesowe z róznych dziedzin. Studenci z całej nieomal Europy mogą przyłączyć się do dyskusji i skonfrontować wiedzę z autentycznymi sytuacjami biznesowymi. Tym bardziej, że po zakończeniu dyskusji prezentujemy zastosowane w firmie rozwiązania problemów.

 

Nie wahaj się! Podejmij wyzwanie i przyłącz się do dyskusji!

 

Przed nami 15 nie rozpoczętych jeszcze dyskusji, do których możesz dołączyć w każdej chwili! Kilka dyskusji zostało już zakończonych – tym samym poznaliśmy rozwiązania problemów sugerowane przez menedżerów Nestlé. Już niedługo poznamy pierwszych laureatów tegorocznego Forum, którzy otrzymają zaproszenie na szkolenie menedżerskie i zyskają preferencje w procesie rekrutacyjnym na praktyki. Tak właśnie może rozpocząć się Twoja kariera w Nestlé!

 

Nie przegap okazji i do 16 grudnia zaloguj się na www.forum.nestle.com

 

 

Dyskusja na Forum, a potem praktyka w Nestlé!

  • Kiedy: Wiosna/Lato
  • Gdzie: W Warszawie praktyki o profilu ekonomicznym; w zakładach produkcyjnych
  • w Kaliszu, Kargowej i Namysłowie praktyki o profilu technicznym
  • Dla kogo: Studenci po IV, V roku i absolwenci, którzy obronili się nie dawniej niż rok temu.
  • Zyskujesz: Doświadczenie zawodowe; pełne wyzwań wakacje w świetnym gronie! Możliwość zatrudnienia po praktykach w ramach programu NESCHALLENGE

 

Pierwszy krok w drodze na praktyki w Nestlé to wypełnienie do 30 kwietnia formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie www.nestle.pl/kariera. Drugi etap to testy kwalifikacyjne, a po nich rozmowy z osobami z działu HR oraz menedżerami konkretnych działów. Praktyki rozpoczynają się na początku lipca i z reguły trwają 3 miesiące. Od pierwszych dni realizujesz swój własny projekt, masz również inne obowiązki, związane z bieżącymi wymaganiami Twojego stanowiska. Nad tym wszystkim czuwa Twój opiekun praktyki, który służy Ci pomocą, konstruktywną oceną i wskazówkami, abyś mógł jak najwięcej nauczyć się i rozwinąć swoje umiejętności. Taką współpracę nazywamy „on-the-job training”. Oficjalnym zakończeniem praktyk jest rozmowa rozwojowa z przełożonym. Ale na tym nie koniec! Co roku najlepsi praktykanci mają szansę kontynuować pracę w Nestlé w ramach programu stażowego NESCHALLENGE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co zrobić, by dostać się na program „Letnia praktyka z Nestlé”?

 

Oto kilka rad od tegorocznych praktykantów:

 

• Zastanów się nad jak najbardziej atrakcyjnym wypełnieniem

formularza zgłoszeniowego, warto poświęcić temu trochę czasu, bowiem na jego podstawie odbywa się dalszy proces rekrutacji.

 

• Dowiedz się jak najwięcej o dziale, do którego aplikujesz przed rozmową z jego pracownikiem.

 

• Na testach kwalifikacyjnych liczy się koncentracja i jasność myślenia. Warto przyjść wypoczętym i wyspanym.

 

• Spróbuj jak najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Popytaj znajomych, którzy ten etap mają już za sobą. Jest wiele pytań, które możesz przewidzieć. Przygotuj wcześniej odpowiedzi na pytania, jakie osoba rekrutująca może zadać i bądź gotowy poprzeć je przykładami ze swojego życia. Zawsze trzymaj coś w zanadrzu, żeby móc czymś zaskoczyć swojego rozmówcę. Bądź wyluzowany i pełen optymizmu – naprawdę może Ci się udać!

A praca tutaj to wspaniały początek kariery zawodowej.

 

• Przygotuj się do rozmowy, poczytaj o firmie, jej produktach i jej funkcjonowaniu, zanim stanie się ona miejscem, gdzie spędzisz większość wakacyjnego czasu.

 

• Z tego, co zauważam, dla firmy nie jest najważniejsze, kto gdzie studiował. Podstawową sprawą są umiejętności analitycznego myślenia, znajomość angielskiego oraz umiejętność znalezienia swojego miejsca w dużym zespole. Reszta jest do nauczenia –

w końcu po to są praktyki!

 

• Studiuj z wizją przyszłej pracy, czytaj, drąż, zgłębiaj temat, który Cię interesuje, próbuj swoich sił w mniejszych studenckich przedsięwzięciach. W ten sposób zdobędziesz wiedzę praktyczną

i teoretyczną. Wykorzystaj możliwość popełniania błędów i ekspery-mentowania, zmierz się z odpowiedzialnością i kreatywnością. Później błędy i brak doświadczenia będą dużo bardziej kosztowne. Nie odkładaj praktyki na później, wiedza, którą zdobywasz na studiach jest środkiem, natomiast praktyczne umiejętności celem.

 

• Przede wszystkim uwierz w swoje możliwości. Zastanów się nad tym, jakie są Twoje umiejętności, wiedza i doświadczenie - może okazać się ono atutem w procesie rekrutacji do wybranego działu.

 

 • Nie bać się i nie udawać kogoś innego! Możliwe, że podczas rozmowy okaże się, że pasujesz do któregoś z działów, mimo, że wcześniej nawet o tym nie myślałeś.