
Słonie podczas żerowania dewastują napotkane na swojej drodze drzewa. Okazuje się, że do takich zniszczonych miejsc chętnie wprowadzają się gekony. O badaniach dotyczących kształtowania środowiska przez zwierzęta można przeczytać na łamach najnowszego wydania pisma "Ecology".

Jeden z amerykańskich satelitów wywiadowczych wyczerpał źródła zasilania i wymknął się spod kontroli co grozi jego upadkiem na Ziemię w lutym lub w marcu - ujawnił anonimowy przedstawiciel rządu USA.

40 lat temu, 31 stycznia 1968 r., siły komunistyczne rozpoczęły z zaskoczenia wielką kampanię przeciwko Stanom Zjednoczonym, która przesądziła o wyniku wojny w Wietnamie.

Dwa tysiące elektrycznych pojazdów, które każdy będzie mógł wypożyczyć i oddać na specjalnych stacjach w całym Paryżu obiecał jego mer Bertrand Delanoe.

Kameleony znane są z tego, że potrafią upodobnić się barwą do otoczenia. Zdaniem naukowców, zdolność ta wykształcała się jednak nie po to, by chronić te zwierzęta przed drapieżnikami.

Dwie niezwykłe złote monety z czasów rzymskich odnaleziono przypadkowo w środkowej Anglii - donosi serwis internetowy Times UK. Monety odkryte przez farmera w hrabstwie Derbyshire pochodzą z III w. n.e. i przedstawiają Carausiusa, rzymskiego samozwańczego Imperatora Brytanii, którego okres panowania jest dla naukowców mało znany.

Interaktywna przymierzalnia może doradzić kupującemu jaki strój wybrać. Pomieszczenie, wyposażone w kamery i ekrany, pozwoli klientowi ocenić swój wygląd w różnych strojach i porównać z obowiązującymi trendami mody.

Skamieniała czaszka największego gryzonia, jakiego kiedykolwiek odkryto, doczekała się naukowego opisu. Badacze oszacowali, że zwierzę mogło ważyć tonę i było wielkie jak byk. Prawdopodobnie ten mierzący trzy metry długości roślinożerca zamieszkiwał lasy Ameryki Południowej 2-4 mln lat temu.

Większość Amerykanów i Rosjan uważa, że należy zahamować wyścig zbrojeń w kosmosie, i jest za zawarciem traktatu o zakazie broni kosmicznej - wynika z badań przeprowadzonych w obu krajach pod kierunkiem ośrodka WorldPublicOpinion.org.

W ciągu ostatnich 200 lat historii naszej planety człowiek odcisnął na jej krajobrazie tak duże piętno, że geolodzy proponują stworzenie nowego okresu geologicznego, antropocenu - informuje serwis internetowy ScienceNOW.

Amerykańska agencja badawcza wyda trzy mln dolarów, by móc wykorzystywać bezzałogowe samoloty do badań atmosfery Ziemi, zbyt niebezpiecznych lub trudnych dla ludzi.

Kukurydza o podwyższonej zawartości witaminy A może zapobiec chorobom oczu i ślepocie wśród mieszkańców ubogich krajów - informuje "Science".

Chińscy archeolodzy poinformowali o odkryciu skamieniałej ludzkiej czaszki sprzed 100 tysięcy lat w środkowych Chinach - donosi serwis internetowy People's Daily Online.

Amerykańska sonda MESSENGER, która dwa tygodnie temu przeleciała koło Merkurego, docelowo ma zostać jego sztucznym satelitą. Jednak Europa nie chce zostać w tyle w badaniach tej planety i szykuje swoją własną misję.

Dwie najbardziej znane brytyjskie jednostki morskie: XVI-wieczny Mary Rose króla Henryka VIII i wiktoriański Cutty Sark odzyskają dawną świetność dzięki funduszom na restaurację przyznanym im przez HLF (Heritage Lottery Fund), fundusz wsparcia kultury finansowany przez Narodową Loterię.