
Fragmenty miękkich tkanek tyranozaura, o odkryciu których donosili przed kilku laty naukowcy, to najprawdopodobniej nic innego, jak utworzony z bakterii osad - dowodzą badania polsko-amerykańskiego zespołu, których wyniki opublikowano na łamach pisma "Public Library of Science ONE".

Gen, który kontroluje zapadanie w sen muszek owocowych, znaleźli naukowcy z USA. Autorzy pracy opublikowanej na łamach "Science" liczą, że ich odkrycie pomoże zidentyfikować odpowiednik tego genu u ludzi.

Po debacie i degustacjach w jednej z londyńskich restauracji jury złożone z ekspertów ds. żywienia wybrało najsmaczniejszą wodę z kranu w Wielkiej Brytanii - podał portal BBC News.

Jeśli chodzi o inteligencję, trzeba wreszcie oddać mułom sprawiedliwość: te mieszańce klaczy i osłów okazują się być bystrzejsze od przedstawicieli ras swych rodziców.

Prehistoryczne kości nosorożca sprzed 9000 lat odkryli rosyjscy archeolodzy we wschodniej części środkowego Uralu - donosi serwis internetowy RIA Novosti.

Na tarsie Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika w Warszawie odbył się pokaz częściowego zaćmienia Słońca. Pogoda dopisała i zjawisko było widoczne w pełnej krasie - poinformował PAP dr Arkadiusz Olech z CAMK PAN.

1 sierpnia mija 64. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym dniu, w 1944 roku, na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora", w Warszawie wybuchło powstanie - największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad 2 miesiące.

Polska policja uzyskała w środę internetowy dostęp do bazy danych DNA Interpolu, która umożliwia identyfikowanie sprawców przestępstw na podstawie porównań materiału genetycznego.

Wzrastające zakwaszenie mórz i oceanów negatywnie wpływa na rozmnażanie się organizmów morskich - informują naukowcy na łamach pisma "Current Biology".

Żyjące na wolności orangutany stosują naturalny środek roślinny o działaniu przeciwzapalnym - informuje "New Scientist". Zajmująca się badaniem małp naczelnych Helen Morrogh-Bernard z University of Cambridge obserwowała wolno żyjące na Borneo orangutany (Pongo pygmaeus) w lesie Sabangau Peat w regionie Środkowego Kalimantanu.

Najwcześniejsze ślady obecności człowieka w Europie odkryła w północno-zachodniej Bułgarii ekspedycja bułgarskich i francuskich archeologów - poinformowała agencja BTA.

55 lat temu, 31 lipca 1953 roku zmarł Kornel Makuszyński, pisarz, felietonista, autor takich książek dla dzieci i młodzieży, jak "120 przygód Koziołka Matołka" czy "Szatan z siódmej klasy".

1 sierpnia 2008 roku nastąpi całkowite zaćmienie Słońca. Polska ekspedycja Astrohobby.pl Expedition Team wyruszyła na Syberię, by obserwować zjawisko, które w ciągu 1280 lat zdarzyło się jedynie 10 razy.

China Blue High Definition (CBHD) - taką nazwę nosi technologia zapisu danych opracowana przez koncern Shanghai United Optical Disc. Ma być konkurencją dla technologii Blu-ray. Jak poinformowali przedstawiciele koncernu, pierwsza linia produkcyjna przystosowana do wytwarzania płyt typu CBHD już powstała.

Supermasywna czarna dziura w galaktyce NGC 4649 waży tyle co 3.4 miliarda Słońc; wynika z badań opartych o nową metodę polegającą na mierzeniu temperatury gazu w centrum galaktyki - informuje najnowszy numer czasopisma "Astrophysical Journal".