
Mleko zmodyfikowanej genetycznie krowy ma być źródłem białek zwalczających nowotwory u ludzi. Wyhodowanie tak cennego cielaka jest osiągnięciem chińskich naukowców.

Wulkan Yellowstone, położony w amerykańskim Parku Narodowym Yellowstone, być może zaczyna wygasać. Najnowsze badania pokazują, że na głębokości 80 kilometrów pod powierzchnią ziemi wulkan ten ma "tylko" około 1450 stopni temperatury.

Naukowcy wyselekcjonowali gen CmACS-7, z powodu którego melony nie mają żeńskich kwiatów - informuje "Science". Układ rozrodczy roślin może występować w różnych kombinacjach - być nie tylko męski, żeński albo obojnaczy, ale jednocześnie jednopłciowy i obojnaczy.

Zespół naukowców z Muzeum Brytyjskiego, prowadzący wykopaliska w południowym Libanie, odkrył grób kananejskiego wojownika sprzed ponad 4000 lat - donosi serwis internetowy The Daily Star.

13 sierpnia 1873 roku w Jurczycach koło Krakowa urodził się gen. Józef Haller, żołnierz Legionów Polskich, twórca "Błękitnej Armii" podczas I wojny i minister Rządu Polskiego na Uchodźstwie podczas II wojny światowej. Józef Haller von Hallenburg urodził się 13 sierpnia 1873 roku w Jurczycach koło Krakowa.

W ciągu minionego roku w Polsce podwoiła się liczba gospodarstw domowych, w których jest notebook i telewizor HD. Obecnie 38 proc. gospodarstw posiada dostęp do internetu - wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek SMG/KRC.

Amerykański lądownik Phoenix, który od ponad dwóch miesięcy bada powierzchnię Marsa przesłał właśnie na Ziemie przeszło 400 fotografii, z których powstała mozaika ukazująca okolice w której znajduje się sonda. Jest to pełna panorama powierzchni Czerwonej Planety widziana oczami Phoenix'a.

12 sierpnia 1968 roku zmarł komandor Bolesław Romanowski, dowódca walczących w II wojnie polskich okrętów "Wilk", "Jastrząb" i "Dzik". W tym roku mija 40 lat od jego śmierci. Bolesław Szymon Romanowski urodził się 21 marca 1910 roku w Warklanach w powiecie rzeżyckim (obecnie Łotwa).

Gdybyśmy zamienili wołowinę na mięso z kangura w burgerach, moglibyśmy zredukować emisję gazów cieplarnianych - poinformowali ostatnio australijscy naukowcy.

Największy na świecie kwiat zakwitł w belgijskim ogrodzie botanicznym. Największy na świecie kwiat o nazwie botanicznej Arum Titan zakwitł w ogrodzie botanicznym w belgijskim Meise - podała agencja Belga. Roślina potocznie nazywana jest "trupim kwiatem" ze względu na swój wyjątkowo cuchnący zapach.

Ludzie spożywają mleko od 9 tys. lat - wynika z międzynarodowych badań. Raport naukowców ukaże się wydaniu internetowym brytyjskiego czasopisma "Nature".

Dzięki zastosowaniu tomografii komputerowej naukowcom udało się zrekonstruować szkielet wymarłego, tajemniczego lemura z Madagaskaru. Wyniki badań ukazały się w najnowszym numerze "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Przy pomocy metod inżynierii genetycznej stworzono szczep myszy odpornych na ... otyłość. Dzięki stworzeniu takich zwierząt naukowcy uzyskali doskonały model do badania mechanizmów neuronalnych odpowiedzialnych za kontrolę apetytu i masy ciała.

Zmiany klimatyczne i ograniczony dostęp do gruntów nadających się pod uprawę zagrażają istnieniu wielu rdzennych społeczności - podała w piątek Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

Francuskie plantacje ostryg padły ofiarą wirusa. Naukowcy twierdzą, że małże zbyt szybko rozwinęły genitalia, co znacznie osłabiło ich system odpornościowy i ułatwiło atak destrukcyjnemu wirusowi.