Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Świat nauki - artykuły

Dział
Polscy i rosyjscy naukowcy odkryli na syberii stare cmentarzysko i stare relikty chaty sprzed 2,5 tysiąca lat.
Zespół archeologów odkrył w południowej Anglii kamienną studnię z III wieku wykorzystywaną do składania darów ofiarnych w okresie rzymskim – informuje serwis internetowy Portsmouth Today.
Na stanowisku w południowo-wschodniej Turcji odkryto przypadkowo zespół skalnych grobowców z okresu III-II wiek p.n.e. – informuje serwis internetowy Hurriyet Daily News.
Archeolodzy poinformowali o wynikach badań grobu z wczesnej epoki brązu odkrytego na stanowisku w północnej Szkocji – informuje serwis internetowy Past Horizons.
Jubileusz 80 rocznicy rozpoczęcia badań pozostałości przedhistorycznego grodziska obchodzić będzie wkrótce Muzeum Archeologiczne w Biskupinie (woj. kujawsko-pomorskie). Niezwykłe odkrycie nie tylko przyczyniło się do gwałtownego rozwoju polskiej archeologii, ale także wykorzystywane było do bieżącej polityki.
Bogato wyposażone pochówki znaleźli archeolodzy w czasie wykopalisk w Burdągu w woj. warmińsko-mazurskim. Tylko w jednym z nich znajdowały się m.in. srebrny napierśnik, pieczołowicie zdobione elementy pasa, kolia szklanych paciorków, srebrne fibule.
Archeolodzy odkryli w środkowej Bułgarii wykutą w skale starożytną płaskorzeźbę poświęconą Zeusowi – informuje serwis internetowy Novinite.
Podczas wykopalisk w ruinach starożytnego miasta Sagalassos w Turcji archeolodzy odkryli kamienną kolumnę z I w. p.n.e. – informuje serwis internetowy Hurriyet Daily News.
Zespół archeologów odkrył w południowej Ukrainie szczątki ofiar najazdu dokonanego około 2300 temu na grecką kolonię na Krymie – informuje serwis internetowy EurekAlert.
Archeolodzy odkryli w południowo-wschodniej Serbii trzy groby wojowników sprzed 2500 lat, zawierające kompletne szkielety i uzbrojenie – informuje serwis internetowy ANSAmed.
Podczas wykopalisk prowadzonych w samym sercu stolicy Francji archeolodzy natrafili na fundamenty kościoła z XVII wieku oraz groby średniowieczne z ludzkimi szczątkami - podała agencja AFP. Naukowcy poszukują śladów fortecy z czasów galijskich.
Archeolodzy odkryli na stanowisku w środkowych Chinach zespół 20 starożytnych grobowców sprzed ponad 2000 lat – informuje serwis internetowy New Straits Times.
Rzadkie monety i inne artefakty z czasów Wikingów odkryli duńscy archeolodzy. Odkryte w ubiegłym roku monety to największy od 1939 roku tego rodzaju skarb z czasów Wikingów na terenie Danii - donosi serwis internetowy PanARMENIAN, powołując się na Duńskie Muzeum Narodowe.
Archeolodzy odsłonili na stanowisku w północnej Szkocji ludzkie szczątki i gliniane naczynia z epoki brązu – informuje serwis internetowy Berwickshire News.
Archeolodzy zbadali grobowiec sprzed 3300 lat odkryty w Omanie i odnaleźli szczątki około 200 osób – informuje serwis internetowy Gulf News.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni w Polsce
220x300_70.jpg
UNS_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Akademia Leona Koźmińskiego
miniatura Gala absolwenta 2016 - 02
miniatura
 
Polityka Prywatności