
Zbiorowy grób sprzed około 2000 lat wypełniony ludzkimi czaszkami znaleźli archeolodzy w południowej Anglii -informuje serwis internetowy Guardian UK. Odkrycia dokonano na wzniesieniu Ridgeway Hill, koło miasta Weymouth nad Kanałem La Manche, w hrabstwie Dorset w południowej Anglii.

Zdaniem amerykańskich ekspertów kosmicznych start wahadłowca Endeavour do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odbędzie się nie wcześniej niż 11 lipca.

Zakończyły się prace projektowe przy Centrum Optyki Kwantowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (COK). Koszt całej inwestycji to około 25 mln złotych, z czego 22 miliony stanowić będzie dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego.

Przedstawiciele Greenpeace złożyli w kancelarii premiera "Białą księgę GMO". Dokument zawiera wyniki badań z krajów UE, które wskazują, iż uprawy genetycznie modyfikowane stanowią zagrożenie dla ludzi i środowiska - poinformowali ekolodzy.

Głowonogi - ośmiornice, mątwy, łodziki i kalmary - potrafią słyszeć - informuje serwis BBC-Earth News. Głowonogi, choć należą do mięczaków podobnie jak niezbyt bystre małże czy ślimaki, są uważane za najinteligentniejsze bezkręgowce.

Naukowcy przeprowadzą szczegółowe badania ruin jednego z najstarszych zatopionych miast świata u wybrzeży Grecji - donosi serwis internetowy The London News.

Pierwsze kobiety przyjęto do polskiej policji w 1925 roku, ale tworzenie struktur policji kobiecej szło mozolnie; dopiero w drugiej połowie lat 30. służba kobiet faktycznie zafunkcjonowała - uważa historyk dr Robert Kotowski.

Szczątki mamutów włochatych sprzed 14 tys. lat odnalezione w Shropshire w Wielkiej Brytanii to najpóźniejsze znane świadectwo zamieszkiwania Europy Zachodniej przez te zwierzęta - informują naukowcy w "Geological Journal".

Naukowcy z NASA opracowali nową mapę Księżyca. Obejmuje ona obszar w okolicach bieguna południowego wraz ze stale zacienionymi kraterami. Wykonano ją przy pomocy pomiarów radarowych z Ziemi.

Pierwsza w tym roku burza tropikalna Andres uformowała się w nocy z niedzieli na poniedziałek u południowo-zachodnich wybrzeży Meksyku - poinformowali meteorolodzy.

Samce azjatyckich nartników muszą się wykazać muzykalnością, aby ich partnerka rozpięła pas cnoty - informuje "New Scientist".

Archeolodzy odsłaniają jeden z najdłuższych odcinków drogi z czasów rzymskich, odkrytych kiedykolwiek w Walii - donosi serwis internetowy BBC News.

W Chinach odkryto szkielet dinozaura, który posiada pewne cechy podobne do ptasich, m.in. palce u rąk. Zdaniem odkrywców, znalezisko to może być kolejnym dowodem, że ptaki pochodzą od dinozaurów. Artykuł na ten temat ukazał się w tygodniku "Nature".

Otrzymane z rosyjskiego satelity "Resurs-DK1" dane potwierdzają możliwość przewidywania trzęsień ziemi z kosmosu. Poinformowano o tym w samarskim centrum rakietowo-kosmicznym po podsumowaniu wyników trzyletniej pracy satelity.

Niemal połowę powierzchni polskiej części Puszczy Białowieskiej miałby objąć, po powiększeniu, Białowieski Park Narodowy (BPN) - taką koncepcję przedstawił w piątek w Białowieży (podlaskie) dyrektor generalny Lasów Państwowych Marian Pigan. Teraz propozycja będzie konsultowana z samorządami.