Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Świat nauki - artykuły

Dział

W Paryżu ogranicza się ruch pojazdów

Dział: Ekologia

17 marca na ulice Paryża wyjechały tylko samochody i motocykle z numerem rejestracyjnym zakończonym cyfrą nieparzystą - zdecydował francuski rząd. Miało to pomóc w walce z gęstym smogiem, który już piąty dzień z rzędu utrzymywał się nad stolicą Francji.

Z zarządzenia wyłączone były auta z napędem elektrycznym i hybrydowym oraz pojazdy przewożące co najmniej trzech pasażerów. Ograniczenie obowiązywało od godz. 5.30.

"Jestem świadomy, że to ograniczenie utrudni życie przede wszystkim osobom dojeżdżającym do pracy w Paryżu" - powiedział premier Jean-Marc Ayrault. Jest to jednak konieczne - zaznaczył.

Natomiast kilka dni wcześniej z powodu smogu mieszkańcy Paryża mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej, wypożyczalni rowerów miejskich oraz wypożyczalni samochodów z napędem elektrycznym. Osobom starszym, dzieciom, astmatykom i ludziom z chorobami układu krążenia zalecano, by w miarę możliwości pozostali w domach.

W regionie Paryża i 30 innych departamentach na północy i wschodzie kraju notowano maksymalny poziom zanieczyszczenia powietrza - skutek bezwietrznej pogody, zimnych nocy i nietypowo ciepłych dni. W Paryżu stężenie szkodliwych cząsteczek PM10 było najwyższe w historii pomiarów i według ekspertów było porównywalne z sytuacją w Pekinie.

Źródłem emisji PM10 są samochody, systemy grzewcze i przemysł ciężki.


data ostatniej modyfikacji: 2014-03-17 09:35:57
Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności