logo_ActiveJet_200.pngPatronat nad działem objęła marka Activejet - tusze i tonery dla każdego
Zadzwoń i zapytaj o zamiennik, Infolinia: 801 08 1111


Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Świat nauki - artykuły

Dział

W kawie odkryto kamienny sarkofag sprzed ponad 2000 lat

Dział: Archeologia

Na plantacji kawy na wyspie Bali w Indonezji odkryto kamienny sarkofag sprzed ponad 2000 lat – informuje serwis internetowy The Jakarta Globe.

Odkrycia starożytnego sarkofagu dokonano podczas orania ziemi na plantacji kawy w wiosce Pupuan, w dystrykcie Tabanan w zachodniej części wyspy Bali.

Jak poinformował Wayan Suantika, dyrektor Agencji Archeologii w Denpasar, stolicy indonezyjskiej prowincji Bali, odkryty sarkofag kształtem przypomina kamienną trumnę o długości ok. 2 metrów i szerokości 1 metra.

Wstępne badania przeprowadzone przez archeologów na stanowisku wykazały, że znalezisko może pochodzić sprzed około 2300 lat.

Kamienny sarkofag mógł służyć do pochówku ważnej osobistości po uprzednim rytuale mającym na celu konserwację ciała zmarłego, ale naukowcy nie zdołali jeszcze ustalić, dla kogo sarkofag został przygotowany.

Według Wayana Sauntiki podobne sarkofagi odkrywano wcześniej w dystrykcie Tabanan, a pierwszy z nich został odsłonięty w latach 30. XX wieku podczas niwelacji terenu przy budowie drogi łączącej miasta Denpasar i Singaraja.

Według naukowców, wyspa Bali została zasiedlona około 4000 lat temu podczas migracji ludów austronezyjskich z kontynentalnej części Azji Południowo-Wschodniej.

zdjęcie: Richard Croft / Wikimedia Commons, CC BY 2.0

data ostatniej modyfikacji: 2013-11-06 15:37:53
Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
Akademia_Ignatianum_w_Krakowie_220.gif
boks_220_pl.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura MBA - Szkoła Biznesu PW
 
Polityka Prywatności