Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Świat nauki - artykuły

Dział

Odnaleziono trumne z okresu rzymskiego na angielskim polu

Dział: Archeologia

Na angielskim polu odkryto przypadkowo małą trumnę z ołowiu sprzed około 1700 lat – informuje serwis internetowy Huffington Post.

Odkrycia dokonali archeolodzy-amatorzy podczas badania wykrywaczami metalu zaoranego pola w pobliżu miasta Hinckley w hrabstwie Leicestershire w środkowej Anglii.

Jak poinformował Dawid Hutchings, założyciel klubu miłośników wykrywania metali zrzeszającego odkrywców, ołowiane znalezisko znajdowało się na głębokości ok. 1,2 metra pod powierzchnią ziemi i precyzyjnie zostało wskazane przez wykrywacz metali.

Trumna wykonana z ołowiu, która zachowała się w stanie zamkniętym, ma wymiary umożliwiające pochówek kilkuletniego dziecka i pochodzi z czasów rzymskich, prawdopodobnie z III lub IV wieku.

Przed przybyciem archeologów na miejsce funkcjonariusze policji oraz wolontariusze w nocy pilnowali znaleziska, gdyż cenna trumna może zawierać starożytną biżuterię i inne artefakty.

Naukowcy z firmy Archaeology Warwickshire po zbadaniu miejsca odkrycia i wydobyciu trumny z ziemi przewiozą znalezisko do swojego laboratorium w Warwick, gdzie szczegółowo zbadają zawartość trumny.

zdjęcie: Richard Croft / Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

data ostatniej modyfikacji: 2013-10-29 15:38:36
Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
WSSIP_220.jpg
220x300_70.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura WSIiZ - pracownia chemii żywności
miniatura
 
Polityka Prywatności