Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Świat nauki - artykuły

Dział

W Anglii odkryto rzymską rezydencje sprzed 2000 lat

Dział: Archeologia

Archeolodzy odkryli na stanowisku w południowej Anglii pozostałości rzymskiej willi sprzed około 2000 lat – informuje serwis internetowy BBC News.

Odkrycia dokonano w pobliżu miasta Devizes w hrabstwie Wiltshire, na obszarze przeznaczonym pod inwestycje budowlane w rejonie Kanału Kennet-Avon.

Naukowcy z firmy Wessex Archaeology badający teren planowanego osiedla mieszkaniowego odkryli na stanowisku pozostałości starożytnej rzymskiej rezydencji i prowadzą obecnie prace wykopaliskowe na stanowisku.

Jak poinformował Stefan Melligan z firmy Crown Estate, planującej budowę osiedla domów mieszkalnych w tym miejscu, niezwykłe archeologiczne odkrycie umożliwia stworzenie cennej atrakcji historycznej dla mieszkańców okolicznych miejscowości i osiedli.

Jeśli archeolodzy po przeprowadzeniu prac badawczych przy odkrytych pozostałościach rzymskiej willi ustalą, że charakter oraz stan zachowania znaleziska umożliwia jego konserwację, to rzymskie ruiny zostaną wkomponowane w planowany wraz z inwestycją budowlaną lokalny park.

zdjęcie: Udimu / Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported


data ostatniej modyfikacji: 2013-10-17 15:48:07
Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności