"Szlakami Polski Niepodległej" - aplikacja mobilna Instytutu Historii UMCS

W Instytucie Historii UMCS została opublikowana pierwsza aplikacja mobilna pt. Szlakami Polski Niepodległej 1914-1922. Aplikacja jest Interaktywnym Atlasem Historycznym, adresowanym głównie do młodego pokolenia i pasjonatów historii. Przygotował ją zespół z Instytutu Historii UMCS pod kierownictwem naukowym prof. Jana Pomorskiego.

Jest to pierwszy taki atlas historyczny w Polsce składający się z 30 cyfrowych map prezentujących w dynamicznym ujęciu czasoprzestrzennym walkę, jaką toczyli Polacy w latach 1914- 1922 o Polskę; wytyczenie jej granic i obronę odzyskanej po 123 latach zaborów niepodległości.

Autorzy dużą wagę przywiązywali zarówno do walorów edukacyjnych aplikacji, jak i do metodologii historii wizualnej, dzięki czemu powstało unikalne źródło wiedzy i rozrywki jednocześnie. W aplikacji będzie można zobaczyć animowaną relację z Bitwy Warszawskiej, usłyszeć głos Józefa Piłsudskiego, a także poznać dwie wizje odbudowy Polski. Towarzysząc powstawaniu II Rzeczypospolitej, użytkownik przemierzy pięć szlaków niepodległości. Każdy szlak to jedna lekcja historii z dedykowanymi mapami 3D i rozbudowaną wiedzą historyczną w postaci multimediów, zdjęć i dokumentów źródłowych.

Aplikację można pobrać w Google Play i App Store. Więcej informacji znajduje się na stronie www.umcs.pl/pl/szlakami-niepodleglej.htm

Projekt finansowany jest w ramach Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Szlakami Polski Niepodległej” w latach 2018-2019.

data ostatniej modyfikacji: 2019-06-28 09:57:09
Komentarze
Ostatnie:
9.04.2020 11:35
Dodał(a): ~Filip
"Szlakami Polski Niepodległej 1914-1922" to aplikacja na telefon stworzona przez zespół z Instytutu Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aplikacja pomaga w zdobyciu wiedzy na temat historii Polski, ułatwia zrozumienie historii i pomaga w nauce.

W aplikacji znajdziemy: 5 lekcji, 79 kapsuł czasu z archiwaliami, zawierających ponad 300 fotografii i dokumentów, wiele informacji, animowaną relację z Bitwy Warszawskiej, 30 interaktywnych map, 50 pytań w formie quizów, gdzie można sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności (pytania tak/nie). Aplikacja ta zawiera również filmy, skonstruowane ze starych zdjęć i map.

Aplikacja jest przejrzysta i prosta w użyciu. W sposób ciekawy i łatwy prezentuje zawarte tam informacje. Według mnie ta aplikacja zasługuje na solidną 8 w skali od 1 do 10.
 
Polityka Prywatności