Dbaj o oczy zachowując modny styl

Dział: zdrowie (studentnews)

Okulary to obecnie nie tylko przyrząd do korekcji wzroku, czy akcesorium, które umożliwia dobre widzenie, ale też ważny element stylizacyjny. Dobrze dobrane oprawki pomagają uatrakcyjnić wizerunek. Dzięki odpowiednio dopasowanym modelom można wysmuklić twarz, podkreślić rysy i wpłynąć na swoje dobre samopoczucie i pewność siebie. Jak troszczyć się o oczy na co dzień i jakie okulary wybrać, by wpasować się w obecnie panujące trendy? Sprawdź podpowiedzi.

Troska o oczy każdego dnia

Gdy tylko wzrok odmawia posłuszeństwa, oczy zaczynają szczypać, szybko się męczą, stają się suche, a obraz jest mniej wyraźny, powinno zgłosić się do specjalisty. Warto też pamiętać o wizytach profilaktycznych u okulisty. Dobrze dobrane okulary korekcyjne poprawiają jakość życia i pozwalają zahamować pogłębiające się problemy z widzeniem. Niekorygowane wady dodatkowo mogą powodować bóle oczu i głowy, rozdrażnienie, problemy z koncentracją. Gdy już otrzyma się receptę na okulary, można znaleźć ciekawy model dla siebie na stronie autoryzowanego salonu optycznego - https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-damskie.

Noszenie szkieł o odpowiednich parametrach to wyraz troski o oczy. Poza zakupem okularów warto też wprowadzić w życie nawyki, które pomagają chronić wzrok, a należy do nich m.in. zdrowa, dobrze zbilansowana dieta, sen, odpoczynek i aktywność fizyczna, a także odpowiednie użytkowanie komputera – zachowanie prawidłowej odległości od monitora, używanie szkieł z powłoką blue blocker, dbanie o nawilżenie oczu i dobre oświetlenie. Istotną kwestią jest również fotoprotekcja.

Ważna ochrona przeciwsłoneczna

Przez cały rok oczy narażone są na działanie promieni słonecznych. Już od najmłodszych lat powinno się stosować odpowiednią ochronę dla narządu wzroku, jaką są okulary przeciwsłoneczne. Ich szkła muszą być wyposażone w filtry UV 400. Tylko taki rodzaj bariery przeciw promieniowaniu jest w stanie zablokować w pełni przenikanie szkodliwego ultrafioletu. Projektanci co sezon zaskakują nowymi modelami okularów. Można przebierać w rozmaitych fasonach, wybierać klasyczne warianty, minimalistyczne, proste projekty lub te o oryginalnym, wyszukanym designie. W sklepie wOkularach.pl można zamówić okulary przeciwsłoneczne dla kobiet, mężczyzn i dzieci - wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-dzieciece.

Szeroki wybór modnych modeli okularów w dobrej cenie

Coraz więcej osób korzysta z Internetu, by kupić wymarzoną parę okularów dla siebie. W żadnym stacjonarnym punkcie nie znajdzie się aż tylu par modnych oprawek od rozmaitych marek. W salonie wOkularach.pl dostępne są zarówno projekty od największych domów modowych, słynnych projektantów, jak i mniejszych rodzimych firm, które mają w asortymencie wysokiej jakości produkty, wpasowujące się w obecnie panujące trendy.

Wśród najgorętszych propozycji na modowych listach ostatnich sezonów wysokie miejsce zajmują okulary o geometrycznych kształtach, które tworzy m.in. marka Guess - https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-damskie-guess. Wśród hitów wymienia się również modele o solidnych, grubych oprawkach, jak i inspirowane klimatami retro popularne lenonki. Popyt na oversizowe fasony nie spada – przykładem jest model Max Mara Shine o modnych szylkretowych oprawkach. Duże warianty optycznie wysmuklają twarz, sprawiają, że wygląda ona na drobną. Są zmysłowe i kobiece, nadają wizerunkowi tajemniczości, a przy tym wygodnie i komfortowo się je nosi – ich nauszniki i noski są szersze od standardowych fasonów. W sklepie wOkularach.pl można nabyć je w korzystnych cenach.


data ostatniej modyfikacji: 2023-03-29 12:16:20


 
Polityka Prywatności