Grejpfrut pośrednikiem w leczeniu

160526758

"Nature Communications" poinformował o badaniach amerykańskich naukowców nad nowymi nanocząsteczkami, które mogą transportować różne związki terapeutyczne do organizmu. Źródłem takich naturalnych nanocząsteczek okazały się lipidy grejpfruta.

Bdacze z University of Louiseville (USA) opracowali nową metodę tworzenia naturalnych nanocząsteczek z owocu grejpfruta, które  mogą być nośnikami związków organicznych (RNA i DNA), przeciwciał i leków na raka w ciele człowieka i są mniej toksyczne niż tradycyjne, syntetyczne nanocząsteczki.

Jeden z badaczy Huang-Ge Zhang, twierdzi, że "nanocząsteczki, nazwane przez naukowców nanowektorami pochodzącymi od grejpfruta (grapefruit-derived nanovectors), są otrzymywane z jadalnej rośliny i są mniej toksyczne dla pacjentów, mniej szkodliwe dla środowiska i tańsze w produkcji masowej niż nanocząsteczki z materiałów syntetycznych".

Nanocząsteczki z grejpfruta zostały już wykorzystane w próbie klinicznej z udziałem chorych na raka jelita grubego i jak dotychczas, nie zaobserwowano efektów ubocznych ich stosowania.

data ostatniej modyfikacji: 2013-05-28 10:09:19INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
boks_220.gif
WSIiZ_220.jpg
 
Polityka Prywatności