Student NEWS - nr 37 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia

Breżniew przyjeżdża do polski w gości do Gierka.
Jadąc limuzyną Wisłostradą Breżniew pyta Gierka:
- Tą trasę ile budowaliście?
- 8 lat - odpowiada Gierek.
- E, u nas byśmy to wybudowali przez 4 lata.
Jadąc dalej Trasą Łazienkowską Breżniew znowu pyta:
- A to ile budowaliście?
Gierek lekko wkurzony, naciąga swoją odpowiedź i rzecze:
- 2 lata
- E, u nas byśmy to pobudowali przez rok - odpowiada Breżniew.
Przejeżdżając obok Pałacu Kultury Breżniew pyta znowu:
- A to ile budowaliście?
Gierek wkurzony niemiłosiernie wygląda przez okno auta i pyta:
- Co budowaliśmy?
- No ten dom - odpowiada Breżniew pokazując na Pałac Kultury.
A Gierek mu na to:
- Kurdę jak tu wczoraj przejeżdżałem to go jeszcze nie było!

.            
styczeń 2007
Nie uczymy się regularnie - to fakt. Faktem jest też to, że będąc na studiach uczymy się jeszcze rzadziej niż w szkole średniej. Zwalamy winę na wszystko co możliwe, niesprzyjające okoliczności, brak przysłowiowej weny twórczej, nawet pogodę. Brzmi znajomo?
Jak głosi słynne studenckie powiedzenie sesja to tylko niezbyt miła przerwa w nieustającej zabawie, jaką jest życie studenckie. Zdecydowanie niezbyt miła. Mało kto przejmuje się nią kiedy rozpoczyna się sam rok akademicki ale wraz z Nowym Rokiem… jest już inaczej. Nagle zaczynamy podliczać egzaminy, zapisywać terminy, wyciągać karty egzaminacyjne. W desperacji poszukuje-my informacji o tym jaki naprawdę tytuł naukowy ma ten wykładowca od ćwiczeń i czy „ta od egzaminu” nazywa się naprawdę Anna czy Joanna.
Kiedy piszę, że znajomość języków obcych jest nam wszystkim w kraju potrzebna, oczami duszy już widzę jak moi czytelnicy ziewają ze znudzenia. Stwierdzenie banalne i oczywiste dla wszystkich, na pewno nie jest nieczym ciekawym. Przecież dzisiaj nawet przedszkolak wie, że język obcy jest dla niego niezbędnym, bo sam dwa razy w tygodniu uczęszcza na specjalnie przygotowane dla niego lekcje.
Tym, co daje napęd do życia i ułatwia człowiekowi kształtowanie środowiska społecznego zgodnie z obranymi przez niego celami, jest postawa zwana potocznie przedsiębiorczą. Przejawia się ona inicjatywa w podejmowaniu różnorodnych działań, twórczym podejściem do otaczającej rzeczywistości oraz zdolnością do samodzielnego dbania o zaspokojenie własnych potrzeb.
Trzy miesiące wakacji studenckich można zagospodarować na wiele sposobów. Niektórzy mogą sobie pozwolić na długi wypoczynek, inni muszą poświęcić ten czas na pracę. Na szczęście istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – wakacje z Work & Travel.
Na pytania odpowiada Karol Lasocki, prawnik kancelarii Chadbourne @ Parke
Ponad połowa Polaków (55 proc.) nie potrafi się porozumieć w żadnym obcym języku. Jeśli już je znają, to najczęściej angielski i rosyjski (odpowiednio 20 i 22 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego w listopadzie 2006.
Zjawisko pobudzania się polskich studentów w czasie sesji egzaminacyjnej przy pomocy substancji psychoaktywnych jest marginesowe - uważa socjolog z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie Janusz Sierosławski.