W numerze m.in.
Studenckie Życie
Student
Studentka
Moda
Świat Komputerów
Gospodarka bez tajemnic
Świat Nauki
Film
Zdrowie
Muzyka
Humor dnia
dlaczego nasi przegrali z Chorwacją?
1. Połowa przeciwników była zdecydowanie większa od naszej, przez co mieliśmy dalej do ich bramki. Poza tym ich obrońcy mieli zdecydowanie więcej miejsca i swobody ruchu.
2. W pierwszej połowie, jak powtarzał wciąż komentator - nasi ,,szukali bramki''. A jak już ją znaleźli - to nastąpiła zmiana stron boiska.
3. Głupi zwyczaj zmiany stron boiska po przerwie skonfundował naszych zawodników i przez pierwsze minuty drugiej połowy atakowali bramkę Boruca.
4. Co ciekawe - teraz nasza połowa była zdecydowanie większa od połowy przeciwnika, przez co nasza obrona musiała się bardziej rozciągnąć, a co za tym idzie na jednego obrońcę przypadał większy odcinek do pilnowania.
5. Na podstawie analizy zapisów z kamer można obliczyć, że na boisku przebywało jednocześnie dwudziestu dwóch Chorwatów i tylko trzech Polaków.
6. Naszemu najlepszemu zawodnikowi kazano stać na bramce.
7. Polscy Piłkarze musieli nie tylko zajmować się piłką, ale i osłaniać swoje tyły. To znaczy ustawiać się tak, by nigdy za ich plecami nie pojawił się Pokrivac.
8. Atmosfera na stadionie był usypiająca i w ogóle nie przypominała napompowanej adrenaliną atmosfery polskich stadionów, z energetyzującymi okrzykami ,,Widzew nierządne kobiety'' czy ,,Legia niedorajdy''.
9. Chorwaci zachowywali się jak dzieci z ADHD - cały czas biegali i kopali w piłkę. Wiadomo, że od takich lepiej trzymać się z daleka, bo można samemu oberwać.
10. Austriacy i tak przegrali, więc w sumie nie było sensu się wysilać...
.
|
KATAR NIE MUSI BYĆ PROBLEMEM
Relacja z konferencji prasowej zorganizowanej przez UCB Pharma, producenta kapsułek na katar Cirrus W dzisiejszych czasach już nikt nie oddziela zdrowia od urody. Najnowsze badania wykazały, że zadbani, atrakcyjnie wyglądający ludzie są zdrowsi: mniej chorują i mają większą odporność psychiczną. Jest to szczególnie ważne obecnie, kiedy młodzi, uczący się i aktywni zawodowo ludzie nie mogą pozwolić sobie na chorobę. Zwolnienie lekarskie nie jest mile widziane w firmach w dobie redukcji personalnych i kłopotów ze znalezieniem pracy. Szczególnie niedobre samopoczucie powoduje sytuacja, kiedy nasza codzienna aktywność jest ograniczona chorobą, która nie pozwala studiować, pracować, prowadzić życia towarzyskiego, słowem nie pozwala normalnie żyć. Uczestniczyliśmy w konferencji UCB Pharma, aby dowiedzieć się, co współczesna medycyna może zaoferować nam, młodym ludziom, aby pomóc w walce z uciążliwym katarem. Rozmowa z Mikołajem Łypką, OTC Project Leader w UCB Pharma
rozmawiała Diana Jakubowska |
||