Atak spamu na Twitterze podkreśla potrzebę posiadania wielu haseł

Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, przypomina użytkownikom komputerów o znaczeniu utrzymania różnych, trudnych do odgadnięcia haseł dla wszystkich kont online, po tym, jak doszło do naruszenia bezpieczeństwa w agencji mediowej Gawker Media, co spowodowało wyciek haseł użytkowników do stron takich jak Gizmodo i Lifehacker - teraz połączony także z szeroko zakrojoną kampanią spam w serwisie Twitter.

Szacuje się, że z serwerów Gawker skradziono aż 1300000 szczegółowych informacji o kontach, które zostały opublikowane na stronach P2P, takich jak The Pirate Bay.
 
Setki tysięcy kont Twitter jest wykorzystywanych przez hakerów do rozpowszechniania spamu - promowania środka odchudzającego Acai Berry. Według Dela Harveya, dyrektora Twitter ds. bezpieczeństwa, komunikaty wydają się być wysłane z kont, których użytkownicy logowali się za pomocą tego samego hasła do kont Twitter i Gawker.

"Kluczową kwestią jest to, że zbyt wielu użytkowników - aż jedna trzecia - ciągle używa tego samego hasła dla każdej strony", powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. bezpieczeństwa w Sophos. "Kiedy jedno hasło zostało naruszone, to tylko kwestia czasu zanim oszuści będą mogli uzyskać dostęp do innych kont i kradzieży informacji dla korzyści finansowych. Zabezpieczenie hasłem staje się ważniejsze niż kiedykolwiek. Upewnij się, że podchodzisz do problemu poważnie, lub przygotuj się na konsekwencje. "

W sondażu przeprowadzonym przez Sophos w marcu 2009 na grupie 676 użytkowników komputerów, 33% przyznało że używa tego samego hasła przez cały czas, 48% używa kilku różnych i tylko 19% nigdy nie używa  tego samego hasła do różnych stron internetowych.

Sophos przygotował klip wideo, który pokazuje jak dokonać wyboru silnego hasła: http://www.youtube.com/watch?v=VYzguTdOmmU

Aby uzyskać więcej informacji oraz zdjęcia, zapraszamy do odwiedzenia bloga Sophos - Naked Security, pod adresem: http://nakedsecurity.sophos.com/2010/12/13/acai-berry-spam-gawker
 

data ostatniej modyfikacji: 2010-12-20 21:00:45
Komentarze
 
Polityka Prywatności