Patronat nad działem
objęła marka Activejet
tusze i tonery dla każdego
Zadzwoń i zapytaj o zamiennik
Infolinia:
801 08 1111
logo_ActiveJet_200.png

Internet, komputery

Z racji swojego potężnego zasięgu oraz olbrzymiej bazy dostępnych danych, Facebook stał się miejscem działania oszustów, którzy wykorzystując potencjał serwisu społecznościowego docierają do osób, które nie wykazują się odpowiednią czujnością i dają się nabrać.
Badacze z Kaspersky Lab wykryli PetrWrap, nową rodzinę szkodliwego oprogramowania wykorzystującą w sposób nieautoryzowany narzędzie szyfrujące i żądające okupu (ransomware) o nazwie Petya. Takie „podkradanie” szkodliwych narzędzi może świadczyć o rosnącej konkurencji na podziemnym rynku oprogramowania ransomware.
Bogactwo możliwości oferowanych przez nowe technologie wzrasta w zawrotnym tempie, a co za tym idzie, obserwujemy znaczny rozwój i popularność Internetu rzeczy...
Eksperci z Kaspersky Lab analizują pierwszą opartą na systemie Windows sieć zainfekowanych urządzeń (tzw. botnet) służącą do rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania Mirai w ramach akcji zamykania działających botnetów. Badania wykazały, że wersja dla systemu Windows została stworzona przez programistę posiadającego bardziej zaawansowane umiejętności niż cyberprzestępcy, którzy pod koniec 2016 r. przeprowadzili masowe ataki DDoS wspomagane botnetem Mirai.
Eksperci z firmy Bitdefender przyjrzeli się ostatnim atakom na urządzenia marki Apple. Za wszystkim stoi prawdopodobnie grupa hakerska powiązana z rosyjskimi służbami, a ich nowe akcje uderzają przede wszystkim w użytkowników sprzętu Apple. Hakerzy opracowali narzędzia, które pozwalają im wykradać hasła i inne dane zapisane na dyskach oraz robić zrzuty ekranu. Wszyscy, którzy pobierają aplikacje pochodzące spoza oryginalnego sklepu narażają się na ataki.
Eksperci z firmy Bitdefender przyjrzeli się użytkownikom korzystającym z urządzeń typu SMART. Na rynku są już miliardy zaawansowanych technologicznie urządzeń, a większość z nich łączy się z internetem i komunikuje między sobą każdego dnia. Pragnienie życia w zautomatyzowanym domu sprawiło, że zarówno użytkownicy kupują jak i fabryki nieustannie projektują inteligentne gadżety, które paradoksalnie niosą ze sobą więcej zagrożeń, niż oferują pomocy.
Na rynku pojawił się pierwszy na świecie punkt dostępowy WiFi konfigurowany i zarządzany za pomocą kodu QR. WiFi NETGEAR WAC510 to urządzenie, działające w standardzie AC, które zapewnia sprawną oraz szybką łączność w przedsiębiorstwach wymagających wydajnego połączenia bezprzewodowego dla wszystkich aplikacji w firmie.
„Wiadomość SMS może całkiem zniszczyć Twojego Androida” - poinformowała kilka dni temu brytyjska firma zajmująca się bezpieczeństwem Context Information Security.
1 lutego 2017 Instytut AV-Test rozdał nagrody dla najlepszych programów antywirusowych ostatnich dwunastu miesięcy. Co roku nagrody przyznawane są programom, przetestowanym pod względem: ochrony, wydajności i użyteczności.
Na polskim rynku zadebiutował system monitoringu NETGEAR Arlo Pro (VMS4x30)VMS4x30)VMS4x30) . Urządzenie to jest nie tylko wygodne w montażu i użyciu, lecz także niezwykle odporne na warunki atmosferyczne.
Na oficjalnej stronie AV-Test (https://www.av-test.org/en/) pojawiły się wyniki testów oprogramowania antywirusowego z grudnia 2016. Programy sprawdzano pod kątem wydajności, ochrony, i funkcjonalności na dwóch systemach: Windows 8 i Windows 10.
Klienci największego na świecie sklepu internetowego Amazon masowo padają ofiarami przestępstwa: nieświadomie przelewają pieniądze na konta oszustów i nie ma podstaw do wypłacenia im odszkodowania.
Na rynku pojawił się nowy pakiet przedstawiciela marki Bitdefender w Polsce: Non-Profit - Bitdefender GravityZone Business Security.
Użytkownicy internetu na całym świecie muszą jeszcze wiele się nauczyć, aby opanować skuteczne stosowanie haseł w celu zapewnienia sobie ochrony online.
Badanie* przeprowadzone przez Kaspersky Lab pokazuje, że ogromna większość osób jest skłonna porzucić portale społecznościowe, ponieważ uważa je za stratę czasu. Do dalszego korzystania z tych serwisów skłania użytkowników obawa przed utratą swoich cyfrowych wspomnień i kontaktu ze znajomymi.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni
w Polsce
Wy__sza_Szko__a_Mened__erska_boks_220.jpg
Uniwersytet___l__ski_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura