Student NEWS - nr 43 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia

Po roku studiów przyjeżdża do domu studentka i od progu woła: - Mamo, mam chłopaka!
- Świetnie córeczko, a gdzie studiuje?
- Ależ mamo, on ma dopiero dwa miesiące!

Zgodnie z zapowiedziami rządu do roku 2012 ma powstać 600 km autostrad i dróg szybkiego ruchu.
Rozważmy więc 1 km autostrady. Tak na prawdę to są 2 km, bo autostrada jest dwujezdniowa. Każda z jezdni ma (z założenia) 2 pasy ruchu + pas awaryjny, co w rzeczywistości daje juz 6 kilometrów. Czyli te 900 kilometrów to tak naprawdę 100 km.
W najbliższych tygodniach Rząd postanowi, gdzie ulokować ten odcinek.

.            

Słońce w kremie, sprayu,żelu i...tabletkach

Na zakupach
Samoopalacz nie musi być bardzo drogi. Prawie wszystkie zawierają przecież ten sam składnik barwiący DHA. Do skóry suchej najlepszy będzie samoopalacz w postaci gęstego kremu, który natłuści ją i nawilży. Skóra mieszana będzie lepiej tolerowała samoopalacz w emulsji. Przy świecącej się skórze lepiej wybierać beztłuszczowe samoopalacze o żelowej konsystencji. Warto wybierać samoopalacze z filtrem przeciwsłonecznym i kwasami owocowymi, które złuszczają, wygładzają skórę i sprawiają, że opalenizna rozkłada się równomiernie.

Sztuka samoopalania Przetestuj kolor samoopalacza na małej powierzchni ciała. Każda skóra reaguje inaczej na sztuczna opaleniznę –może zabarwiać się na różne odcienie. Zanim nałożysz samoopalacz, zrób peeling. Nie nakładaj preparatu bezpośrednio na skórę. Najpierw rozprowadź go w dłoniach i dopiero potem wmasuj w ciało. Uważaj na łokcie i kolana, bo skóra w tych miejscach znacznie szybciej i łatwiej chwyta kolor. Zanim rozsmarujesz samoopalacz na twarzy, zabezpiecz wazeliną brwi, aby nie zabarwiły się na rudo. Włosy ściągnij mocno do tyłu, a granicę między włosami i skórą pokryj kremem nawilżającym, to uchroni je przed zabarwieniem. W razie pojawienia się zacieków czy plam użyj soku z cytryny – rozjaśni skórę. Po nałożeniu samoopalacza odczekaj przynajmniej kilkanaście minut, zanim się ubierzesz. W tym czasie preparat zdąży się dobrze wchłonąć, co pozwoli uniknąć poplamienia bielizny. Po wysmarowaniu całego ciała dokładnie wymyj ręce, bo inaczej paznokcie i wewnętrzna strona dłoni będą żółte. Przez godzinę nie myj skóry, ponieważ związki chemiczne odpowiedzialne za powstanie opalenizny nie działają natychmiast po nałożeniu. Co trzycztery dni wzmacniaj blednącą opaleniznę kolejną aplikacją samoopalacza. Rozsmarowuj go zawsze cienką warstwą, bardzo dokładnie. Sztuczna opalenizna nie chroni przed słońcem. Dlatego wybierając się na plażę, używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym.


Rozmiar: 2426 bajtów Artykuł na podstawie książki "Cena Urody" Pruszyński i Ska