
Jak informuje "Journal of Agricultural and Food Chemistry", pojawiło się nowe odkrycie, które stwarza podstawy do produkcji piwa, które przechowywane dłużej, nie będzie traciło swego smaku.

Studentki finansów i rachunkowości warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej swoją koncepcją piorącego pokrowca podbiły świat.

Jak ocenia szef agencji kosmicznej Roskosmos z Rosji, załogowy lot na Marsa będzie możliwy dopiero po 2035 roku - taką informację przekazała agencja ITSR-TASS.

Amerykańscy naukowcy znów zaskakują. Tym razem opracowali nowoczesną kamerę do smartfonów. Przypomina oko owada, a składa się z 25 obiektywów.

Dzięki staraniom naukowców z kanadyjskiego Uniwersytetu w Toronto, osoby chore na autyzm lub takie, która mają problemy z mówieniem, za pomocą multimedialnego telefonu iPhone mogą się łatwiej porozumiewać z otoczeniem.

Okazuje się, że można sterować kursorem na ekranie komputera za pomocą własnych myśli, myśląc o różnych głoskach - informuje "Journal of NeuroEngineering".

Robot, który z precyzją człowieka posłuży się skalpelem lub sensor, który będzie monitorował oddech noworodka - to możliwe do osiągnięcia dzięki nanotechnologicznemu sensorowi, który analizuje ruch ludzkiego ciała.

Doświadczony Szerp Ap, wraz z zespołem himalaistów ruszyli na wyprawę na Mount Everest, by sprzątnąć tony śmieci z najwyższej góry świata.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii opracowali niezwykłą symulację komputerową - obronę Bizancjum i bitwę pod Manzikertem w 1071 roku. Symulacja przypomina grę komputerową z serii Civilization.

Kosmiczny rejestrator lotu REBR pomyślnie przeszedł ciężką próbę, powrócił na Ziemię z orbity. Odporne na wysoką temperaturę i ogromne przeciążenia urządzenie w kształcie stożka waży 1 kilogram i ma średnicę 30 centymetrów.

Kwiecień to bardzo dobry miesiąc do obserwowania Saturna. Swoją aktywnością popisze się także ciekawy rój Lirydów. Po równonocy wiosennej dnia przybywa coraz szybciej.

W Akademii Morskiej w Szczecinie zainaugurowano Europejskie Centrum Szkoleniowe LNG. Uroczystej inauguracji dokonał Pan Aleksander Grad Minister Skarbu Państwa.

NASA opublikowała najnowszą, a zarazem pierwszą fotografię Merkurego, zrobioną z jej orbity. Zdjęcie to wykonał MESSENGER - sztuczny satelita najmniejszej planety Układu Słonecznego.

Celem konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego, firmę Osram oraz Agencję Soma, było wyłonić młodych ludzi z talentem, którzy zaprezentowali nietuzinkowe podejście do światła, przestrzeni i opraw oświetleniowych.

Urządzenie, które może wytwarzać energię drogą przemiany światła słonecznego i wody - to najnowszy wynalazek amerykańskich naukowców - sztuczny liść.