
Brytyjski dziennik "The Independent" napisał, że powszechnie krytykowany za badania w dziedzinie genetyki prof. Panayiotis Zavos poinformował, iż niedawno sklonował 14 embrionów człowieka i 11 z nich wszczepił kobietom-ochotniczkom.

RWE zainwestuje w polską energetykę wiatrową około pół miliarda euro do roku 2015. We wrześniu br. odda do użytku pierwszą farmę wiatrową - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Kevin McCullough, członek zarządu RWE Innogy.

Rośliny pochłaniają tym więcej dwutlenku węgla im więcej jest w atmosferze zanieczyszczeń drobnymi cząstkami pyłu - wynika z badań opublikowanych w tygodniku Nature.

Chińscy archeolodzy prowadzący prace wykopaliskowe w środkowych Chinach odkryli grobowiec sprzed ponad 1800 lat - donosi serwis internetowy China Central TV.

Promieniowanie pochodzące z kosmicznego błysku gamma mogło być przyczyną wielkiego wymierania, które wydarzyło się na Ziemi 440 mln lat - spekulują naukowcy na łamach "International Journal of Astrobiology".

Wiceszef Federalnej Agencji Kosmicznej (Roskosmos) Witalij Dawydow poinformował, że możliwe jest, iż we wrześniu Międzynarodową Stację Kosmiczną (MSK) odwiedzi jeszcze jeden kosmiczny turysta.

Ukrytą butelkę z listem, na którym widnieją podpisy siedmiu więźniów Auschwitz, znaleźli robotnicy prowadzący rozbiórkę jednej ze ścian w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu. W czasie wojny budynek należał do kompleksu obozowego Auschwitz - poinformowała szkoła.

Jeden z najwybitniejszych genetyków Brytyjczyk prof. Steve Jones wyraził opinię, że daremne okazały się nadzieje świata naukowego, iż współczesne najnowsze badania w dziedzinie genetyki pozwolą na znalezienie nowych i bardzo efektywnych metod leczenia większości istniejących chorób.

Państwa Traktatu Antarktycznego zadecydowały, że w celu ochrony niezwykle wrażliwego ekosystemu lodowego kontynentu na Antarktydzie zostaną wprowadzone ograniczenia dla turystów.

Zamknięte w lodach Antarktydy, odizolowane od świata i światła słonecznego mikroorganizmy przetrwały w tych warunkach od ok. od 1,5 do 4 milionów lat. Tym samym dały namacalny dowód na możliwość istnienia prymitywnych form życia w nawet najbardziej skrajnych warunkach, np. na Marsie - informuje pismo "Science".

Piece do wypalania cegieł z XV wieku, służące do umacniania Wielkiego Muru, odkryte zostały na stanowisku w Chinach - donosi serwis internetowy CCTV.

Volkswagen uruchomił największą instalację fotogalwaniczną w północnych Niemczech. Instalacja znajduje się na dachu zakładu Volkswagena w Wolfsburgu i ma wielkość sześciu boisk piłkarskich.

Przypominający niewielkiego człowieka hominid sprzed 18 tys. lat, nazwany przez naukowców hobbitem, miał mózg porównywalny wielkością z mózgiem szympansa. Inteligencją zbliżał się jednak bardziej do ludzi niż do małp - piszą naukowcy na łamach "Journal of Human Evolution".

Amerykański wahadłowiec kosmiczny "Endeavour" został w tych dniach ustawiony na pozycji startowej kosmodromu na Przylądku Canaveral.

Innowacyjną metodę diagnostyki chorób i predyspozycji genetycznych wprowadziło do swojej oferty Centrum Badań DNA z Poznania. Jest to pierwsza w Polsce instytucja, która oferuje komercyjne badania diagnostyczne chorób i predyspozycji genetycznych na podstawie mikromacierzy DNA.