Po zajęciach

Katarzyna Grochola – świetna pisarka, szczęśliwa mama i babcia – pokazuje, że w każdym momencie życia można spełniać marzenia i dobrze się bawić. Od kilku tygodni telewidzowie podziwiają energię i optymizm, którym emanuje podczas „Tańca z gwiazdami”. Czytelnicy – już wkrótce – będą mogli poznać najbardziej osobistą historię Katarzyny Grocholi.
Nasze organizmy nigdy nie miały żywić się tłuszczem i słodyczami; nasz układ odpornościowy nie powstał z myślą o dzisiejszym higienicznym i jałowym środowisku; nasze umysły nie zostały zaprojektowane do przetwarzania bezdusznych, sztucznych elektronicznych impulsów od rana do nocy. Oto przyczyna, dlaczego tak wiele ludzi cierpi na chroniczne choroby, z którymi ich przodkowie ledwie się stykali.
Zręcznie skonstruowany, mroczny i bezlitosny thriller psychologiczny przedstawiający gorzki obraz życia nastolatków w Japonii. Cztery zobojętniałe na wszystko nastolatki spędzają upalne lato na przeludnionych przedmieściach spowitego smogiem Tokio, uczęszczając na nużące zajęcia w letniej szkole, której ukończenie ma zapewnić im zdanie egzaminów na najlepsze uniwersytet.
Niecodzienna, krzepiąca opowieść o prawdziwym Indianie Jonesie i jego niezwykłych działaniach pod samym nosem talibów. W roku 1993 himalaista Greg Mortenson po nieudanej próbie zdobycia K2 zawędrował do biednej pakistańskiej wioski w górach Karakorum. Poruszony serdecznością miejscowych obiecał im, że wróci i zbuduje szkołę.
Sekretne misje, strzelaniny, tajemnicze dokumenty i ściśle tajne rządowe akta –
były agent Departamentu Sprawiedliwości Cotton Malone wyrusza w niebezpieczną podróż, której droga wiedzie od starej germańskiej katedry poprzez zaśnieżoną francuską cytadelę do bezwzględnych lodów Antarktydy. A wszystko po to, by rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci ojca.
Tajemnica przeklętej księgi, dzięki której można wniknąć w umysł, myśli i wspomnienia innych osób. Zaproszenie do alternatywnego świata, w którym podróże w czasie i przestrzeni zdają się nie mieć żadnych ograniczeń. Kiedy studentka Ariel Manto odkrywa egzemplarz Końca pana Y w małym antykwariacie, nie wierzy własnym oczom. Dostatecznie dużo wie o autorze tej powieści, ekscentrycznym wiktoriańskim naukowcu Thomasie Lumasie, by zdawać sobie sprawę, że to prawdziwy biały kruk.
Inge (Aneta Todorczuk-Perchuć) ma nietypowy zawód i równie niekonwencjonalną osobowość. Jej praca w radiu polega na zgrywaniu różnych dźwięków do ilustracji audycji radiowych i spotów reklamowych. Pewnego dnia na ulicy do Inge podchodzi nieznany mężczyzna (w tej roli Jan Wieczorkowski), który bez słowa całuje ją w usta, wręcza bukiet kwiatów i… znika.
To mogłaby być trzecia część przygód Bridget Jones – gdyby tylko Bridget wyszła za mąż...Życie po drugiej stronie małżeńskiego łóżka zawsze wydaje się przyjemniejsze i łatwiejsze - tak myśli większość z nas, w tym również Ariane (Marceau) i Hugo (Boon). Aby rozwiązać niekończący się konflikt o to, kto ma w życiu „lepiej”, postanawiają wymienić się na jakiś czas życiowymi rolami.
Czy wypadki naprawdę rządzą światem? Kto jak kto, ale pisarze wiedzą najlepiej: umrzeć to czasem niełatwa sprawa… JOHN IRVING, autor ŚWIATA WEDŁUG GARPA, powraca w wielkim stylu powieścią OSTATNIA NOC W TWISTED RIVER. Książka ukaże się nakładem Prószyński i S-ka 18 maja 2010.
Kasztelan Michał Adler zostaje zamordowany podczas przyjęcia weselnego Bony, przyjaciółki swojej córki, Trudi. Jego żona Maria oraz córki są wstrząśnięte i załamane. Po śmierci kasztelana sytuacja rodziny staje się bardzo ciężka. Wszyscy sądzą, że wdowa nie zdoła utrzymać majątku, a ci, których uważała za przyjaciół, okazują się chciwymi zawistnikami. Do tego protektor Adlerów, poprzedni biskup Würzburga, nie żyje, więc nie mają do kogo zwrócić się o pomoc. Jedyną nadzieją wydaje się król Fryderyk. Trudi potajemnie, bez wiedzy matki, udaje się w daleką, pełną niebezpieczeństw podróż, żeby prosić go o wsparcie.
Sophie Ellis-Bextor, piękna Brytyjka o charakterystycznym wokalu, znana z takich hitów jak Groovejet oraz Murder On The Dancefloor wzięła udział w projekcie francuskiego DJ`a i producenta Juniora Caldery. W efekcie współpracy powstał utwór Can`t Fight This Feeling, który zapowiada debiutancki krążek Francuza Debut. Singiel zdobywa popularność w całej Europie, nadszedł czas, żeby polscy słuchacze również docenili efekty pracy francusko – brytyjskiego duetu.
„Nocna randka” to przezabawna opowieść o lekko znudzonym małżeństwie Fosterów (w tej roli znakomity duet Steve Carell i Tina Fey), które pielęgnując własną tradycję, wybiera się na cotygodniową randkę. Chcąc urozmaicić swoje rutynowe spotkania, bohaterowie postanawiają wybrać się do modnego klubu na Manhattanie.
Boston, rok 1865. Niespodziewana seria brutalnych morderstw wstrząsa miastem. W tym samym czasie niewielkie grono akademików kończy prace nad pierwszym amerykańskim przekładem Boskiej Komedii Dantego i zamierza odsłonić Nowej Anglii niesamowite wizje zawarte w tym dziele. Gdy policyjne śledztwo utyka w martwym punkcie, akademicy odkrywają ze zgrozą, iż zabójstwa wystylizowano zgodnie z „piekielnymi wzorami” uwiecznionymi w dziele włoskiego poety.
Pasjonujący thriller historyczny osnuty na kanwie jednej z największych zagadek literackich! Znany amerykański poeta i pisarz Edgar Allan Poe umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Po jego śmierci w gazetach ukazują się niezbyt przychylne zmarłemu nekrologi. Jednak przyczyna zgonu pozostaje tajemnicą.
Polski nabywca książek audio jest stosunkowo młody, najczęściej po studiach, mieszka w dużym mieście i całkiem nieźle zarabia. Audiobooków słucha zwykle w domu, na przenośnym odtwarzaczu MP3, a pliki najczęściej kupuje w sklepie internetowym, nie stroniąc przy tym od pobierania ich z Sieci za darmo, wynika z raportu opublikowanego przez Nexto.pl
Obecność nazwiska twórcy oscarowych „Fałszerzy”, reżysera Stefana Ruzowitzky’ego w czołówce filmu „Czarodziekal Lili, smok i magiczna księga” może w pierwszej chwili zaskakiwać. Jednak jego producent Michael Coldewey nigdy nie miał cienia wątpliwości co do słuszności swgo wyboru: – W kompletnie różnych gatunkach Stefan osiągał wręcz fascynujące rezultaty.
Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że od 11 czerwca wszyscy fani wykręconego poczucia humoru braci Coen, będą mogli rozpocząć świętowanie. Judith i Larry przeżyli w małżeństwie dwadzieścia szczęśliwych lat. W każdym razie tak wydawało się Larry’emu. Gdy pewnego dnia Judith zażądała rozwodu, zaskoczony mąż mógł powiedzieć tylko jedno: „Ja przecież nic nie zrobiłem”. Mimo wszystko Larry postanowił podjąć poważne kroki aby ratować swoje małżeństwo. Niestety okazuje się, że im bardziej się stara, tym bardziej los mu nie sprzyja.
FilMost Filmtour to projekt kina mobilnego Kulturalnego Kolektywu Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stowarzyszania Ahoj Nachbarn! Zamiast samochodów i tanich zakupów przewozimy przez granicę dobra kulturowe! Do 30 maja 2010 roku zbieramy krótkie filmy dotyczące życia codziennego z Polski i Niemiec, by później najciekawsze z nich pokazać po obu stronach Odry i Nysy: w Lipsku i Dreźnie oraz Poznaniu i Gdańsku! Hasłem przewodnim tegorocznej polsko-niemieckiej podróży kinematograficznej jest życie codzienne młodych ludzi.
Jeśli ktoś – jak Mike Newell – ma w dorobku „Harry’ego Pottera i Czarę Ognia”, o tworzeniu hitów wie już chyba wszystko. Reżyser przyznaje jednak, że nawet on był pod wrażeniem rozmachu swego najnowszego filmu – „Książę Persji: Piaski Czasu”. Film był kręcony przez pięć miesięcy w Pinewood Studios w Londynie oraz w bajkowych plenerach w Maroku.
Na ekranie znana z pierwszej części filmu dwójka przyjaciół – Honza i Jirka oraz nowi bohaterowie. Honza w końcu się ustatkował - wraz z Klarą mieszka w starej winnicy swojego dziadka. Z wielką pasją uprawia winorośl – podjął się skomplikowanej sztuki produkcji wina słomkowego, lecz póki co, spotykają go same porażki. Za to Jirka, który został w mieście, wciąż pakuje się w nowe kłopoty.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności