
Klara i Wojtek przechodzą kryzys małżeński. Klara nie jest już niczego pewna, również tego czy Wojtek jest mężczyzną jej życia - a może jest nim ktoś inny? W pogodzeniu małżonków stara się pomóc ojciec Wojtka, któremu Klara przypomina miłość jego życia. Czy młodzi będą umieli zawalczyć o swoją miłość, kiedy los wystawi ich uczucie na próbę?

Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Anna Dereszowska, Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Karolak i Krzysztof Czeczot w nowej, przebojowej komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego „Pech to nie grzech”.

Współtwórca „Shreka”, „Pięknej i Bestii”, „Toy Story” i „Dawno temu z trawie”, Robert Lence, zaprasza na kolejne spotkanie z bohaterami przebojowej serii filmów animowanych, opartych na najpiękniejszej baśni Hansa Christiana Andersena. Kontynuacja ukochanego przez polskich widzów cyklu „Królowa śniegu” ma w sobie wszystko, co stanowiło o sukcesie poprzedniczek. Wartką akcję, humor, mądry scenariusz i galerię wyjątkowych postaci, w których towarzystwie po prostu nie można się nudzić.

Szybkość, wściekłość, miłość i akcja na najwyższych obrotach! Jednym słowem „Diablo. Wyścig o wszystko” – najbardziej rozpędzony przebój kinowy 2019 roku, który z pewnością zadowoli wszystkich miłośników hitowych filmów z Vinem Dieselem i spółką. Pierwsza tego typu produkcja w Polsce to zatankowana do pełna adrenaliną i ogłuszająca rykiem silników opowieść o młodym chłopaku, który trafia w sam środek gangsterskiego piekła nielegalnych wyścigów samochodowych. Świata, gdzie gra się wyłącznie o najwyższe stawki, a każda zła decyzja może być tą ostatnią.

Pamiętacie tego nieogarniętego Miśka? Teraz czeka go nowa misja w wielkim mieście! Prezentujemy zwiastun kolejnej części uwielbianej przez Polskich widzów komediowej animacji! Już w Mikołajki tytułowy Misiek powróci na ekrany polskich kin, wraz z nowymi bohaterami. Misiek, Junior, Olimpia, Fong i Lemingi wyruszają w szaloną przygodę, by ocalić Nowy Jork. Za film odpowiadają twórcy familijnych przebojów: „Toy Story”, „Garfield” i „Evan Wszechmogący”. W obsadzie polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Piotra Adamczyka w roli głównej i Macieja Maleńczuka w roli królika Fonga.

Odkryj kulisy wyboru amerykańskiego prezydenta i dowiedz się, co Ameryka myśli o Polsce i Europie. „Fahrenheit 11/9” to nowe dzieło Michaela Moore’a – laureata Oscara za „Zabawy z bronią”.

W Leszczynach, maleńkiej wiosce niedaleko polsko-ukraińskiej granicy, życie płynie cicho, powoli i spokojnie. Do czasu, gdy jednej z mieszkanek ukazuje się anioł i obwieszcza jej, że za dziewięć miesięcy urodzi nowego mesjasza. Wieść o bożym posłańcu rozchodzi się po wsi lotem błyskawicy, a początkowe niedowierzanie zmienia się w pewność, że ten wybór Stwórcy musi być nieprzypadkowy. Wszyscy mieszkańcy - zgryźliwy ateusz na wózku inwalidzkim, handlarka relikwiami, kolekcjoner ptasich piór, uduchowiony akordeonista czy dobrotliwy proboszcz - zostaną wystawieni na niezwykłą próbę, a Leszczyny staną się wkrótce centrum zadziwiających wydarzeń...

W małej miejscowości Geesthacht na północy Niemiec bez śladu znika Timo Waldorf, miejscowy chłopak. Dochodzenie ma poprowadzić komisarz Henry Pallas – najlepszy policjant w mieście. Jego nową partnerką zostaje młodziutka adeptka, która właśnie ukończyła akademię policyjną, Monika Steinhoff.

Jadzia ma dziesięć lat, głowę pełną pomysłów, zupełnie szaloną rodzinkę i mały sekret, który nie daje jej spokoju... Na szczęście zbliżają się wakacje i wyjazd do babci. Na nieszczęście – Jadzia nie za bardzo przykładała się do nauki i dostała wakacyjne zadanie domowe: musi napisać wypracowanie o swojej rodzinie. A przecież nie to chce się robić na wakacjach u babci, prawda? Zwłaszcza gdy tą babcią jest Baba Jaga, a w jej otoczeniu zawsze dzieją się rzeczy niezwykłe…

Zapewne wiele razy zetknąłeś się, Drogi Czytelniku, z subkulturą Januszów – w pracy, domu, na mieście, w internecie – ale tak naprawdę nigdy nie zagłębiałeś się w jej zawiłą filozofię i nie doszukiwałeś się jakiegoś większego sensu. Ta książka rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże Ci zrozumieć, że Januszem nie tylko jest się od urodzenia, ale można też nim zostać.

TYTUŁ ORYGINALNY: Via Carpatia, gatunek: dramat / film drogi, produkcja: Polska, Macedonia, Czechy, rok produkcji: 2018, czas: 75 min. PREMIERA: 23 listopada 2018

Czy historia się powtarza? W Niemieckim życiu Brunhilde Pomsel, była sekretarka ministra propagandy Rzeszy Józefa Goebbelsa, opowiada o swym braku zainteresowania sukcesem narodowych socjalistów, o dążeniu do kariery w czasach społecznego i moralnego rozkładu, zwłaszcza o pracy w jednym z ośrodków dowodzenia nazistowskiej władzy.

Film Agnieszki Smoczyńskiej pojawi się w kinach 7 grudnia.

Grupa White Noise powstała 1 kwietnia 2018 r. Wówczas to w zaprzyjaźnionym białostockim studiu muzycznym odbył się casting zorganizowany przez pomysłodawcę projektu, kompozytora Łukasza Poliszkiewicza (Lukas Gunner). Buntowniczy styl śpiewania i nietypowa uroda, sprawiły, że na dalszą muzyczną przygodę, Łukasz zaprosił 18-letnią wówczas Aleksandrę Janczarek (Lex). Współpraca okazała się daleka od prima aprilisowego żartu. Dwie odmienne białostockie osobowości połączyła miłość...do koreańskiego popu. To właśnie azjatycka muzyka mainstremowa stanowi główną inspirację duetu.

Przełom 1939 i 1940 roku. Do szpitala psychiatrycznego w małej miejscowości Płonna trafiają dwie młode kobiety: cierpiąca na depresję poporodową Pola i zmagająca się ze schizofrenią Baronka. Odizolowane od swoich najbliższych i swoich domów, w rodzącej się między nimi przyjaźni próbują odnaleźć namiastkę spokoju, która może im pomóc przetrwać ten trudny czas. Wkrótce jednak za pozornie bezpieczne mury szpitala wtargnie wojna, a wszyscy jego pacjenci staną się świadkami wydarzeń, których nie da się zrozumieć, zmienić ani zapomnieć...

Za trzy tygodnie premiera drugiej płyty Pawła Domagały i Łukasza Borowieckiego pod tytułem „1984”, ale tylko do końca października można zamawiać preorder płyty z dodatkową piosenką. 13 listopada ukaże się nowy singiel i teledysk promujący „1984”, a 16 listopada rusza jesienna trasa koncertowa.

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami poruszający film o studencie malarstwa, którego życie zmienia się nieodwracalnie, kiedy przez przypadek wpadnie w tryby przerażającej totalitarnej machiny. Obraz został wyreżyserowany przez Adama Sikorę – wielokrotnie nagradzanego autora zdjęć do takich produkcji jak: „Ach śpij kochanie”, „Młyn i krzyż” oraz „Essential Killing” i reżysera filmów „Nadal wracam. Portret Ryszarda Krynickiego” czy „Miłość w Mieście Ogrodów”.

Choć do wejścia na wielkie ekrany w Polsce pozostało jeszcze kilka tygodni, Multikino przygotowuje się do jednej z najgłośniejszych premier tego roku. 27 i 28 października w 29 kinach sieci widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć „Bohemian Rhapsody” podczas pokazów przedpremierowych! A to nie koniec niespodzianek, które z pewnością ucieszą fanów zespołu Queen.

Czy gwiazdor futbolu złamie kolejne serce? Co wyniknie z zakazanego romansu? Kto ucieknie sprzed ołtarza? I najważniejsze: czy Święty Mikołaj uwierzy w miłość? W najbliższe święta zakochaj się w magicznym Gdańsku i nowej komedii. „Miłość jest wszystkim” w kinach od 23 listopada.

Dom opieki św. Wita jest taki sam, jak inne ośrodki, a zarazem zupełnie inny. Ludzie, którzy tworzą to miejsce, mają w sobie coś szczególnego – Kuba z chorym psychicznie psem, snujący się po kątach nocną porą Dionizos, zapisujący zeszyciki Sven, uroczo naiwny Olaf, tajemniczy gość z pokoju numer czterdzieści jeden czy Ryszard, któremu brak jednego elementu w równaniu mówił o wiele więcej niż każdy element z osobna. Pytania, na które nie sposób odpowiedzieć bez wahania, trudne decyzje i nieoczywiste oczywistości są tu na porządku dziennym. Jest jeszcze Bez Sensu w swoim kocim wydaniu i głupiejące od światła ćmy, a między słowami ostrzeżenie przed wszystkimi świętymi idiotami…