
Spalona farma, seryjny morderca, przystojny agent FBI, bystra i atrakcyjna śledcza i niewyjaśniona zagadka sprzed lat. A wszystko to opisane z poczuciem humoru.

Ewa Stachniak, autorka bestsellerowej powieści Katarzyna Wielka. Gra o władzę przedstawia OGRÓD AFRODYTY. Niesamowita historia życia Zofii Potockiej, najpiękniejszej kobiety Europy. Jak to się stało, że z biednej greckiej dziewczyny Zofia przeistoczyła się w ulubienicę salonów XVIII-nastowiecznej Europy, polską arystokratkę, przyjaciółkę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i księcia Potiomkina?

„Spring Breakers” to film, na który widzowie czekali od dawna. To odważne, wywrotowe, prowokacyjne lustro popkultury. To film, po którym traci się oddech z wrażenia. Zagraniczna prasa okrzyknęła go „brawurowym” (Film.com), „prowokacyjnym” (Screen Daily) i mocniejszym od kultowego już „Pulp Fiction” (The Huffington Post). Selena Gomez, Vanessa Hudgens i James Franco prowadzone przez kultowego amerykańskiego reżysera – Harmony’ego Korine’a („Skrawki”, „Dzieciaki”) są filmową „petardą” i „objawieniem”.

Zapomniana klasyka literatury dziecięcej. Amerykański odpowiednik “Kubusia Puchatka”. Państwo Bean chcieliby wyjechać na wakacje, ale obawiają się pozostawić dobytek w rękach zwierząt. Fryderyk I przyjaciele postanawiają udowodnić właścicielom farmy, że nie mają się czego obawiać. W tym celu zakładają pierwszy w historii zwierzęcy bank I planują ustanowienie republiki. Niestety – niecny dzięcioł wraz z bandą szczurzych opryszków planują podtępnie przejąć władzę.

Zapomniana klasyka literatury dziecięcej. Amerykański odpowiednik “Kubusia Puchatka”
Pierwszy tom znakomitej serii Waltera R. Brooksa o prosiaczku Fryderyku I jego przyjaciołach. Na farmie państwa Beanów, jak nigdzie indziej, zwierzęta mówią ludzkim głosem! Ostatnia zima była długa I męcząca, zwierzęta postanawiają więc wybrać się na wakacje w jakieś słoneczne miejsce.

Po desperackiej ucieczce z Nowego Horyzontu, Waverly wreszcie znalazła się na Empireum. Ale ukochany statek, jedyny dom, jaki kiedykolwiek miała, nie przypomina miejsca, które opuściła. Kieran zmienił się nie do poznania. Z następcy kapitana stał się fanatycznym religijnym przywódcą. Na Empireum trwa cicha, ale wyniszczająca wojna. Kieran kontra Seth.

Najlepsze przyjaciółki mają własne zasady! Poznajcie Evie i Franceskę. Evie mieszka w misateczku od zawsze. Franceska właśnie się sprowadziła. Evie jest spokojna, Franceska postrzelona. Evie dobrze wie, co i kiedy wolno mówić. Franceska ma to w nosie. Evie nie wtrąca się do spraw innych, Franceska robi to cały czas.

To być może ostatni prawdziwy magik kina – Michel Gondry – nagrodzony Oscarem twórca niezapomnianego „Zakochanego bez pamięci” z Jimem Carey'em i Kate Winslet, czy równie bajecznego „Jak we śnie” z Gaelem Garcíą Bernalem. Już wkrótce w polskich kinach będziemy mieli okazję oglądać jego najnowsze dzieło „MOOD INDIGO” („L'Ecume des jours”). Reżyser zaprosił do współpracy przy tym projekcie najbardziej znane gwiazdy francuskiego kina. Spotkamy tu zarówno piękną Amelię, jednego z Nietykalnych, jak i przystojnego Heartbreakera. Z nieukrywaną przyjemnością przedstawiamy oficjalny opis nowego dzieła mistrza Gondry.

Nowa seria psychologiczna Beaty Pawlikowskiej! Podróżniczka o potędze podświadomości. Beata Pawlikowska znana jest nie tylko z niezwykłych podróży, które odbyła, ale także z wyjątkowego, pozytywnego podejścia do życia, ludzi i świata. Pierwszy poradnik z nowej serii zatytułowany „W dżungli podświadomości” ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Dominikana, Ateny i Chiny według National Geographic. Wszystkim miłośnikom aktywnego podróżowania Wydawnictwo G+J Książki poleca przewodniki po Dominikanie, Atenach i wyspach greckich oraz Chinach. Trzy najnowsze przewodniki z serii „Wakacje na walizkach” ukażą się 20 marca. Dominikana to tropikalny raj z pełną wigoru łacińską duszą. Niezwykłe zwierzęta żyją tu w sąsiedztwie zabytkowych fortec i jaskiń, a na ulicach i w klubach królują dźwięki szybkiego merengue i melancholijnej bachaty.

Szwajcaria w najnowszym przewodniku National Geographic. Przewodnik National Geographic po Szwajcarii ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Książka dostarcza różnorodnych i rzetelnych informacji, przydatnych dla każdego podróżnika wybierającego się do tego pięknego alpejskiego kraju. Szwajcaria to kraj, który jest symbolem dobrobytu, spokoju, przepięknych krajobrazów i cudów natury. W przewodniku National Geographic czytelnicy znajdą:

Czy 48 godzin wystarczy, by poznać Berlin, Lizbonę, Dublin lub San Francisco? Okazuje się, że przez jeden weekend można naprawdę wiele zobaczyć i poczuć klimat miasta – trzeba tylko wiedzieć, gdzie pójść. Druga część przewodnika „Poznaj miasta w 48 godzin” ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Mali podróżnicy w Turcji i Egipcie. Rodzinne obowiązki nie wykluczają czerpania przyjemności z rodzinnego podróżowania. Anna i Krzysztof Kobusowie przedstawiają serię „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie”. Przewodniki po Turcji i Egipcie ukażą się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Anna i Krzysztof Kobusowie to podróżnicy, dziennikarze i fotografowie, którzy przemierzyli dziesiątki tysięcy kilometrów wraz z dwójką dzieci, czym udowadniają, że dalekie podróże z dziećmi są możliwe. Wszystkim odważnym rodzicom polecają przewodniki idealnie dostosowane do rodzinnych dalekich wyjazdów.

Recepta na szczęśliwe życie we dwoje. Znana psychoterapeutka Harriet Lerner przedstawia praktyczny poradnik dla par. Zbiór „100 zasad udanego związku” ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J. Książka Harriet Lerner to prawdziwa skarbnica życiowych, praktycznych porad, podpowiadających jak dobrze funkcjonować w stałym związku, zachowując przy tym zdrowy rozsądek, odwagę i radość życia. Książki.

Gdyby Mesjasz żył dzisiaj… „Ostatni testament” to kolejna wciągająca książka kultowego pisarza amerykańskiego Jamesa Freya. Powieść ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Co by było, gdyby Mesjasz żył w naszych czasach? Jak ludzie zareagowaliby na wiadomość, że mieszka w Nowym Jorku, sypia z mężczyznami i że kobiety zachodzą z nim w ciążę?

„Agrowypas. Najlepsze miejsca na wakacje pod gruszą” to przewodnik po polskich wsiach i miasteczkach, który ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Autor – Dariusz Jędrzejewski – udowadnia, że nie trzeba uciekać na drugi koniec świata, by naprawdę wypocząć. „Agrowypas” jest nie tylko przewodnikiem turystycznym, ale także podręcznikiem uczącym jak spędzać wolny czas na polskiej wsi. Na stronach przewodnika autor inspiruje do próby poszukiwania pięknych miejsc, w których można wypocząć w otoczeniu wspaniałej przyrody, niekoniecznie zaś w tłumie turystów.

Przewodnik po uzdrowiskach. „20 najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce” to zbiór propozycji dla każdego, kto pragnie skorzystać z bogatej oferty leczniczej i turystycznej polskich uzdrowisk. Przewodnik Dariusza Jędrzejewskiego ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

To być może ostatni prawdziwy magik kina – Michel Gondry – nagrodzony Oscarem twórca niezapomnianego „Zakochanego bez pamięci” z Jimem Carey'em i Kate Winslet, czy równie bajecznego „Jak we śnie” z Gaelem Garcíą Bernalem. Już wkrótce w polskich kinach będziemy mieli okazję oglądać jego najnowsze dzieło „MOOD INDIGO” („L'Ecume des jours”). Reżyser zaprosił do współpracy przy tym projekcie najbardziej znane gwiazdy francuskiego kina. Spotkamy tu zarówno piękną Amelię, jednego z Nietykalnych, jak i przystojnego Heartbreakera. Z nieukrywaną przyjemnością przedstawiamy oficjalny opis nowego dzieła mistrza Gondry.

Określany przez krytyków jako „jeden z najlepszych , jeżeli nie najlepszy film Ozona”. Przebój kasowy we Francji, gdzie obejrzało go blisko 1 000 000 widzów! Już wkrótce w polskich kinach zagości „In the house” („Dans la maison”) - najnowszy film reżysera głośnego „Basena” czy „8 kobiet”. Obraz ten nominowany był do 6 Cezarów i otrzymał nagrody na festiwalach filmowych w Toronto i San Sebastian. Poniżej prezentujemy oficjalny opis filmu.

Kiedy Benedykt XVI ogłosił decyzję o abdykacji, cały świat wstrzymał oddech. Mnożyły się spekulacje na temat rzeczywistych powodów jego decyzji. Przez wiele dni media kreowały swoich kandydatów, podawano liczbę głosów, które mogli zebrać kolejni papabile. Jednak dla wszystkich najważniejszy był ten jeden komunikat, który zabrzmiał z loggii bazyliki św. Piotra w Watykanie dnia 13 marca 2013 r.: Habemus papam! Tego dnia cały świat usłyszał po raz pierwszy imię nowego papieża – Franciszek.