Po zajęciach

Kiedy rozum mówi „może kiedyś”, a serce krzyczy „teraz!” 13 maja nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się kolejna powieść uwielbianej przez polskie czytelniczki Colleen Hoover – Maybe Someday.
„Dziewczyną wartą grzechu” Peter Bogdanovich, jeden z najbardziej utalentowanych filmowców swego pokolenia, powraca – po ponad dekadzie nieobecności – na ekrany kin. W trakcie kilkunastoletniej przerwy reżyser nakręcił między innymi trzy projekty telewizyjne oraz nagrodzony Grammy dokument „Runnin' Down A Dream: Tom Petty and the Heartbreakers”. Wprowadził także na rynek zmienioną wersję swojego legendarnego filmu dokumentalnego „Directed by John Ford”. Pojawiał się także regularnie jako aktor w serialu „Rodzina Soprano”, wystąpił też w kilku filmach fabularnych i napisał dwie książki o branży rozrywkowej, wliczając w to „Who The Hell's In It”.
Biblioteka jako miejsce dobrej zabawy, odkrywania „magicznych” mocy i nauki współdziałania w drużynie? To możliwe – wydawnictwo Media Rodzina zaprosiło wszystkie biblioteki do wspólnej akcji z nową serią książek dla młodzieży PAX.
Nowy film Kingi Dębskiej, funkcjonujący dotychczas pod roboczą nazwą „Moje córki, krowy”, trafi do kin ze zmienionym, oficjalnym tytułem – „Moja siostra”. Obraz autorki „Helu”, wyróżnionego na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” nagrodą za najlepszy scenariusz, z plejadą utytułowanych polskich gwiazd (w obsadzie m.in. Agata Kulesza, Marian Dziędziel i Marcin Dorociński), wejdzie na ekrany 16 października.
22 maja na ekrany kin trafi „Miasteczko Cut Bank”, thriller noir w reżyserii Matta Shakmana, współtwórcy najbardziej nowatorskich amerykańskich seriali ostatnich dekad: „Dr House”, „Sześć stóp pod ziemią” i „Mad Men”. Obraz, nawiązujący do kamieni milowych gatunku: „Fargo” i „To nie jest kraj dla starych ludzi”, imponuje doborową obsadą aktorską. Na pierwszym planie „Miasteczka” błyszczą gwiazdy młodego pokolenia – Liam Hemsworth (seria „Igrzyska śmierci”) i Teresa Palmer („Jestem numerem cztery”, „Wiecznie żywy”). A wspierają ich dwukrotnie nominowani do Oscara – John Malkovich i Bruce Dern, zdobywca statuetki Billy Bob Thornton, a także wielokrotnie nominowany do Emmy Oliver Platt i ulubieniec Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych – Michael Stuhlbarg.
W nowej serii „Oszukać system” pokażemy rozwiązania i sztuczki, które każdemu ułatwią codzienne czynności i pozwolą zyskać przewagę w życiu. Jak przetrwać katastrofę, dysponując jedynie domowymi zapasami? Co zrobić, aby idealnie wypaść na rozmowie o pracę, czy zebrać sporo punktów w grach losowych w wesołym miasteczku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzieli prowadzący program - Brian Brushwood.
Od od maja do czerwca w aż 25 miastach w Polsce odbędą się repliki tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów. W festiwalowym repertuarze pojawią się tylko te produkcje, które nie miały jeszcze ogólnopolskiej premiery.
Szalony rytm swingu, punk rocka i rock’n rolla, ochrypły głos snujący opowieści o ciemnych interesach, przelotnych miłostkach, złamanych sercach i życiu dawnej Warszawy to właśnie Criminal Tango. Stołeczny zespół inspirujący się historią i tradycją miasta Grzesiuka, Tyrmanda czy Hłaski przedstawia drugi album w działalności zespołu - „Kultura za Kulturę”.
Ogólnopolska sieć kin Helios rusza z nowym projektem! Od teraz w każdy czwartek o godzinie 18:00 bilety na wybrane polskie filmy będą kosztowały tylko 10 złotych. Kultura Dostępna to projekt, który pozwoli, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową.
Przez 2000 lat Watykan zbierał dowody na istnienie zła. Teraz diabelski plan zostanie ujawniony! Prezentujemy polski plakat horroru „Taśmy Watykanu”. W kinach od 24 lipca. Scenarzysta „Szybkich i wściekłych” – najpopularniejszego cyklu hitów Universal Studios ostatnich lat oraz autor efektów specjalnych do hollywoodzkich superprodukcji „Armageddon” i „Con Air: Lot skazańców” odkrywają jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Watykanu – historię krwawych egzorcyzmów, które czarnymi zgłoskami zapisały się w kościelnych kronikach opętania.
Państwo Bélier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już „ten” chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?
12 marca 2015 roku z ogromnym smutkiem pożegnaliśmy Terry'ego Pratchetta, jednego z najznakomitszych pisarzy na świecie. Pratchett trafił do serc czytelników przede wszystkim dzięki bestsellerowemu cyklowi o Świecie Dysku, jednak w ostatnich latach zyskał równie wielką sławę i szacunek jako zaangażowany bojownik o takie sprawy, jak problem choroby Alzheimera czy prawa zwierząt.
Przy pierwszej części znęcałam się okropnie i niemiłosiernie. Teraz też mam taki zamiar, chociaż już nie tak intensywnie. Są miejsca, w których zaczynam tę serię doceniać. Zobaczymy jak będzie w części trzeciej.
Nowa data i polski plakat „Imperium robotów. Bunt człowieka”. Widowisko science-fiction z gwiazdami „Z Archiwum X” i „Iron Man 3” w kinach od 31 lipca. wiazdy „Z Archiwum X” i „Iron Man 3”, zdobywczyni Złotego Globu i Emmy – Gillian Anderson oraz laureat Oscara – Ben Kingsley, łączą siły z parą utalentowanych brytyjskich aktorów młodego pokolenia – Callanem McAuliffe („Wielki Gatsby”, „Jestem numerem cztery”) i Ellą Hunt („Nędznicy”). Razem zmagają się z konsekwencjami inwazji z kosmosu w zapierającym dech w piersiach widowisku science-fiction, brawurowo sfilmowanym przez Frasera Taggarta – autora zdjęć do hollywoodzkich blockbusterów „Czarownica”, „Troja” i „Na skraju jutra”. Efektem ich współpracy jest przepełniony akcją i efektami specjalnymi obraz „Imperium robotów. Bunt człowieka”, który powinien przypaść do gustu fanom kina spod znaku „Igrzysk śmierci”, „Transformers” i „Gry Endera”. Film trafi do polskich kin 31 lipca.
„Kerryann to wielka osobowość, niezwykle ciepła, opiekuńcza, łagodna – z jej przepisami i praktycznymi wskazówkami zyskujesz masę przepisów, które będą ci służyć latami”. Jamie Oliver
„Przepisy podzielone są na pory roku, dzięki czemu będziecie mogli swobodnie wybierać propozycje na każdy sezon. Książka może jest niewielka, ale za to nafaszerowana genialnymi przepisami”.
Jamie Oliver
Food Tube Jamiego Olivera przedstawia Szalony grill, zbiór 50 niesamowitych przepisów, które odmienią twoje grillowanie. Ich autorem jest jedna z gwiazd Food Tube’a – DJ BBQ.
„Dzięki przepisom w tej książce, śmiesznym filmikom DJ’a BBQ na Food Tubie i odrobinie zaangażowania twoje grillowanie już nigdy nie będzie takie samo”
Jamie Oliver
1 maja na ekrany kin trafi „Saga Wikingów” – epicka opowieść o czasach, gdy skandynawscy wojownicy siali postrach w całej Europie. W międzynarodowej koprodukcji, zrealizowanej w mrocznym klimacie „Gry o tron”, spotkały się gwiazdy hitów „Czysta krew” i „Piraci” – Ryan Kwanten i Tom Hopper, wspierane przez piękną Charlie Murphy („Tajemnica Filomeny”) oraz Eda Skreina – nową twarz Hollywood („Deadpool”, „Gra o tron”, „Transporter: Refueled”). W oczekiwaniu na premierę prezentujemy polski plakat oraz pełną stali i muskułów galerię zdjęć z filmu.
Skończyłeś czterdziestkę i zdążyłeś wyhodować spektakularny mięsień piwny? Siedzisz przed telewizorem w ciepłych bamboszkach i zastanawiasz się, co dalej? Czy w ogóle istnieje jakieś „dalej?” Jeśli tak, to jesteś jednym z wielu tysięcy facetów, którzy mają ten problem. Część z nich zainwestuje w młode kochanki. Inni po wielu latach wreszcie spełnią swoje marzenie i kupią motocykl. Autor uprzedza — pierwsza opcja jest bardziej kosztowna!
„Tajne bractwa i stowarzyszenia funkcjonujące na Oksfordzie wciąż budzą ogromną ciekawość. Kto nie chciałaby usłyszeć, co dzieje się za tymi wszystkimi iglicami i witrażowymi oknami?” – mówi Lone Scherfig i zaprasza do kin na „Klub dla wybrańców”. W najnowszym dziele reżyserki nagradzanych filmów „Włoski dla początkujących” i „Była sobie dziewczyna” w role amoralnych, bogatych i zepsutych członków elitarnego „The Riot Club” wcieliła się plejada młodych brytyjskich talentów, m.in.: znany z „Intruza” Max Irons, gwiazdy „Igrzysk śmierci” Sam Claflin i Natalie Dormer oraz Douglas Booth – oglądany niedawno w superprodukcji Darrena Aronofsky’ego „Noe: Wybrany przez Boga”. „Klub dla wybrańców” od dziś na ekranach.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności