
Walencja, Nicea, Barcelona, Palermo, Dubrownik, Ateny… Wybrzeża Morza Śródziemnego przyciągają historią, kuchnią, pejzażami oraz bogactwem kultury i sztuki. Warto je zwiedzać zarówno jachtem, jak i podczas rejsu wycieczkowcem. Śródziemnomorską, pełną wrażeń podróż pomoże zaplanować przewodnik „Morze Śródziemne. Porty i największe atrakcje w ich sąsiedztwie”, który ukazał się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Laowai – tak Chińczycy mówią na obcokrajowców. Laowaiem była właśnie Aleksandra Świstow, która w Państwie Środka spędziła 2,5 roku. W książce „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin” opisuje chińską codzienność, która czasem nosi znamiona sportu wyczynowego, komunikacyjne omyłki, kulturowe zawirowania i próby oswajania zupełnie nowej, egzotycznej rzeczywistości. Tytuł ukaże się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Kto lubi brytyjską monarchę, kto kocha dobre komedie, kto w ogóle lubi kino… Wychodzi na to, że ten film musi zobaczyć każdy. Wraz z premierą filmu „Randka z królową” zapraszamy was do konkursu związanego z filmem i tradycyjnie trudnego konkursowego pytania.

Czy naprawdę można przejść przez życie nikogo nie krzywdząc? Nawet, jeśli zrobiło się to nieświadomie, są tacy, którzy nigdy nam tego nie zapomną. Mroczny thriller o grzechach przeszłości, które wracają w najmniej spodziewanym momencie, a potem rujnują wszystko. „Dar” to debiut reżyserski Joela Edgertona, który pokaże się także i z drugiej strony kamery. Towarzyszyć mu będą Rebecca Hall i Jason Bateman. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 7 sierpnia.

15 lipca do księgarń w całej Polsce trafia kreatywna książka vlogera Alfiego Deyesa (prywatnie chłopka Zoelli) z niezwykle popularnego kanału PointlessBlog subskrybowanego przez cztery miliony czytelników. Książka bez sensu” to blisko dwieście stron kreatywnych rozrywek dla każdego. Jak zapowiada na okładce sam autor – to książka rozpoczęta przez niego, ale dokończona przez czytelników.

„Obce niebo” to trzymająca w napięciu polsko-szwedzka opowieść o małżeństwie, którego życie z dnia na dzień zostaje wywrócone do góry nogami. Oparta na faktach historia pokazuje, do czego są w stanie posunąć się rodzice kierowani miłością do własnego dziecka. Film z fascynującymi rolami Agnieszki Grochowskiej oraz Bartłomieja Topy w kinach od 16 października.

Twórcy przebojowych komedii spod znaku Monty Pythona powracają z nową dawką niepowtarzalnego humoru! Ostatnia rewelacyjna komediowa rola Robina Williamsa jako gadającego psa, przy którym TED to Miś Uszatek. „CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE” W KINACH OD 14 SIERPNIA

Materia, jeden z najbardziej uznanych metalowych zespołów młodego pokolenia w Polsce niedługo po powrocie z rewelacyjnie przyjętego występu na Metal Blast Festival 2015 w Egipcie, wygrała polskie eliminacje Wacken Metal Battle i będzie reprezentowała nasz kraj podczas tegorocznej edycji Wacken Open Air w Niemczech!

Kulisy słynnych śledztw. Jak domyśliła się, że znaleziona w rzece czaszka to dowód w nierozwiązanym śledztwie? W jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów? Jak przekonała seryjnego mordercę do ujawnienia nieznanej milicji zbrodni? Już jako dwudziestoośmiolatka prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia.

4 września z piskiem opon do kin wjedzie „Transporter: Nowa moc” – szybki i wściekły reboot kultowych przygód Franka Martina. W rolę najlepszego kuriera samochodowego świata wcieli się Ed Skrein – odkrycie Hollywood, gwiazda „Gry o tron” i nadciągającej superprodukcji Marvela „Deadpool”. Zgodnie z tradycją serii, w „Nowej mocy” zasiądzie za kierownicą Audi, którego najszybsza odmiana – S8 znalazła się na premierowym plakacie filmu.

Już 3 lipca w kinach komedia „Randka z królową” - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o szaleństwach dwóch księżniczek, z których jedna - Elżbieta II - rządzi teraz Wielką Brytanią. W Elżbietę II wcieliła się piękna, znana z hitów „Niesamowity Spider-Man 2 ” i „Mapa gwiazd” Sarah Gadon. Aktorka w krótkim czasie musiała przejść wymagającą metamorfozę - ze zwykłej dziewczyny przeistoczyć się w dostojną księżniczkę z połowy XX wieku. „Znalezienie kogoś, kto odnalazłby się w świecie z roku 1945, przypominał księżniczkę z tamtych czasów i wyglądał na około 19-20 lat, było wielkim wyzwaniem”, mówi reżyser. „Wielu aktorów miało zbyt współczesny wygląd. Natomiast w Sarze Gadon można dostrzec to poczucie obowiązku, jakie biło od Elżbiety, a do tego stanowczość i poczucie humoru. Ponadto gotowa była ciężko pracować, żeby właściwie oddać swoją postać”.

W Toronto zakończyły się zdjęcia do drugiej części „Mojego wielkiego greckiego wesela”. Rodzina Portokalos ponownie spotka się przy weselnym stole, podczas jeszcze huczniejszej i lepszej zabawy, przeplatanej rodzinnymi tajemnicami. „Moje wielkie greckie wesele” było jednym z najbardziej nieoczekiwanych kasowych hitów wszechczasów. Film na świecie zarobił ponad 360 milionów dolarów, podczas gdy jego budżet nie przekraczał 5 milionów. W projekt „Mojego wielkiego greckiego wesela 2” zaangażowali się aktorzy i twórcy znani z pierwszej części

Czteropłytowy box zawierający zapis nagrań Milesa Davisa zarejestrowanych podczas koncertów artysty w Newport, Nowym Jorku, Berlinie oraz podczas występów artysty w Szwajcarii. Prawie pięć godzin unikalnej muzyki Milesa, w tym wiele wcześniej niepublikowanych materiałów. Album "Miles Davis At Newport 1955-1975: The Bootleg Series Vol. 4" rozpoczyna się materiałem nagranym w 1955 roku podczas debiutanckiego występu artysty na Newport Jazz Festiwal a kończy się ostatnim publicznym występem Milesa z 1975 roku w Lincoln Center w Nowym Jorku. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana jazzu na najwyższym światowym poziomie!

Do sprzedaży trafiła właśnie trzynasta już część składanki sygnowanej przez Radio ZET Chilli – „Nastaw się na chill out vol. 13”.

Zespół Tank prezentuje pierwsze nagranie promujące nowy krążek. Tytułowy utwór „Valley Of Tears” można odsłuchać w kanale Metal Mind Productions w serwisie YouTube oraz w iTunes.

Ogólnopolska sieć kin Helios przygotowała dla swoich Widzów wakacyjną niespodziankę! W ramach specjalnej akcji „FILMOWE LATO” będzie można kupić bilety na wszystkie filmy w repertuarze, a także zestawy barowe w supercenie – tylko 14 złotych!

Księgarnia Matras w Warszawie przy ul. Nowy Świat 41 zaprasza 2 lipca o godz. 18.00 na wieczór z wakacyjną lekturą. Anna Korcz przeczyta przybyłym na spotkanie fragmenty niedawno wydanej bestsellerowej książki Sofi Caspari „W krainie kolibrów”.

Co by było gdyby? Kto z nas nie chciałby się przekonać? To książka dla każdej dorosłej osoby, najlepiej tej w długoletnim związku. Nie trudno jest znaleźć analogie…

Jedna z największych rzek świata, która płynie przez pełną tajemnic dżunglę amazońską. I żądna przygód blondynka, z plecakiem, pozytywnym myśleniem i teoretycznie niewykonalnym planem, żeby przepłynąć po rzekach z Wenezueli aż do Brazylii. Beata Pawlikowska zaczęła swoją podróż na Orinoko, dotarła do Rio Negro, a potem do Amazonki – łodziami, statkami, a czasem nawet wpław. Swoją przygodę opisuje w książce „Blondynka na Amazonce” wydanej pod marką National Geographic, która ukazała się 13 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki wraz z nowymi wydaniami „Blondynki na Orinoko” i „Blondynki na Rio Negro”.

Przewodnik „Beskidy. Góry dla niecierpliwych“ to 52 pomysły na wycieczki po popularnych miejscowościach turystycznych, wspaniałych górskich szlakach i największych atrakcjach we wszystkich pasmach Beskidów. Dariusz Jędrzejewski proponuje trasy zarówno dla osób początkujących, jak i zaprawionych w górskich wycieczkach oraz dla podróżujących z dziećmi. Książka ukazała się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.