Po zajęciach

Czy Gazańczycy się bawią? Czy Strefa Gazy jest piękna? I czy reportaże telewizyjne wiernie ukazują codzienne życie w największym na świecie „więzieniu na wolnym powietrzu”? Od pięknych plaż po zamknięte granice, od tajnej zabawy sylwestrowej po bazar z bielizną, na którym handlują tylko mężczyźni – laureatka Nagrody Ondaatje, Louisa Waugh, odmalowuje barwny, intymny portret mieszkańców Gazy, ukazując ich radości, smutki, nadzieje i bolączki. „Spotkajmy się w Strefie Gazy” to przejmujący portret śródziemnomorskiego kraju, wzruszająca opowieść o tym, co to dziś znaczy być Gazańczykiem.
Wstrząsająca historia biednej Hinduski, która służyła możnym tego świata. Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii, aby móc opowiedzieć ją światu.
Kontynuacja losów bohaterów „Wyjdziesz za mnie, kotku?” i „Będzie dobrze, kotku. Po rozstaniu z Patrykiem Anna nie potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji. Ciężko było jej odejść, ale jeszcze ciężej ponosić konsekwencje odejścia, bo przecież są dzieci, którym zburzyła stabilizację.
Przejmująca opowieść o młodzieńczej nadziei, wielkich niewypowiedzianych marzeniach, życiowych błędach i troskliwej opiece, która czasem wykracza poza nasze wyobrażenia. Anna ma męża i córkę. Pracuje w firmie zajmującej się aranżacją zieleni. Kiedy wysyła rodzinę na weekend do teściów, w końcu ma czas tylko dla siebie. Podczas wieczornego wina podsumowuje swoje dotychczasowe życie. Chyba nie do końca spełniła swoje młodzieńcze marzenia. Jej mąż także rozminął się z niedawnymi aspiracjami.
Historia Jagody może zdarzyć się każdej kobiecie – i niejedna w tej historii znajdzie opowieść o sobie. Jagoda, dziennikarka kolorowej prasy, żyje w przekonaniu o swoim udanym małżeństwie. Priorytetem dla niej jest ukochany mąż. I właściwie niczego więcej nie oczekuje od losu. Nie próbuje wyjść poza ramy, które sama sobie stworzyła. Jej życie, pozornie pozbawione trosk, jest doskonałe do czasu, gdy dowiaduje się o zdradzie męża. Po raz pierwszy staje przed koniecznością podjęcia samodzielnej decyzji: co dalej? Zagubiona i nieprzystosowana do stawiania czoła przeciwnościom, musi dorosnąć i stać się kobietą niezależną. Spotyka na swej drodze życzliwych ludzi, którzy są gotowi dać jej wsparcie, jednak nie potrafi pozwolić sobie pomóc. Szamocze się między chęcią powrotu do dawnego życia, uratowaniem małżeństwa, a pragnieniem niezależności i szacunku do siebie samej. Jednak los daje Jagodzie oręż w walce o własne szczęście.
Kobiecość, fantazja i bogactwo postaci. Opowieść, która dowodzi, że wyobraźnia Joanny Miszczuk nie zna granic. Maxime Dupont, francuska ciastkarka, dzięki swoim innym ukrytym talentom, prowadzi podwójne życie. Jej przeszłość naznaczona została cierpieniem: osierocona jako dziecko, ofiara przemocy jako nastolatka, brutalnie pozbawiona ukochanego. Już jako dorosła ujawnia w swej drugiej osobowości wielką siłę drzemiącą w kobiecej duszy. Czy to, kim jesteśmy, implikuje nasza przeszłość czy nasze decyzje?
10 lipca na ekrany kin wejdzie „Wojna imperiów” – najdroższa produkcja w historii chińskiego kina! W rolach głównych epickiego widowiska, którego imponujący budżet wyniósł 65 milionów dolarów, występują: legenda filmów akcji – Jackie Chan („Karate Kid”, „Godziny szczytu”), laureat Oscara Adrien Brody („Pianista”, „Predators”, „King Kong”) oraz John Cusack („2012”). Scenariusz zainspirowała prawdziwa historia starcia rzymskich legionów z chińskimi strażnikami Jedwabnego Szlaku. Odliczając dni do premiery, prezentujemy polski zwiastun filmu.
Zagorzali wielbiciele serii wytykają niespójności i braki w scenariuszu. Ale tak to już jest przecież przy kultowych filmach, że wszystkim nie da się dogodzić. Tym bardziej, że mamy do czynienia nie z sequelem, nie z prequelem, ale z tzw. rebootem serii. Czyli historię piszemy trochę od nowa. A to już dla fanów potencjalny cios w serce.
Płyta "ATOM" w niespełna miesiąc od premiery pokryła się złotem debiut jakiego nie było od lat! Polacy pokochali pozytywny przekaz płynący z płyty ATOM! A na najnowszym zestawieniu Najlepiej Sprzedających się płyt w Polsce "ATOM" po raz kolejny stał się najchętniej kupowaną polska płytą (3 miejsce)!
Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia? – to pytanie, z którym musi zmierzyć się główny bohater filmu Macieja Migasa („Oda do radości”) – Bartek. W postać tę, bardzo luźno inspirowaną osobą aktora Tadeusza Szymkowa („Psy”, „Kroll”, „Ekstradycja 3”), brawurowo wcielił się Tomasz Kot, laureat Orła i Złotych Lwów za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie „Bogowie”. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz, uhonorowany Złotymi Lwami za scenariusz do filmu „Bandyta”, a prywatnie przyjaciel Tadeusza Szymkowa. Film „Żyć nie umierać” wejdzie na ekrany 28 sierpnia.
BEZDOMNE SERCE należy do mężczyzny, który nie ukrywa, że zdarza mu się płakać. Pełen wewnętrznych kontrastów i rozbieżności pomiędzy siłą a słabością przemierza różne rzeczywistości. Uśpiony gdzieś w porcelanie, między swiatem realnym a marzeniami, pomiędzy trzema czasami. Uwielbiany, a jednocześnie odrzucany przez świat. Ze swym nowoczesnym brzmieniem, BEZDOMNE SERCE to muzycznie idealna propozycja dla tych, którzy tęsknią za melodiami lat 90tych...
Walencja, Nicea, Barcelona, Palermo, Dubrownik, Ateny… Wybrzeża Morza Śródziemnego przyciągają historią, kuchnią, pejzażami oraz bogactwem kultury i sztuki. Warto je zwiedzać zarówno jachtem, jak i podczas rejsu wycieczkowcem. Śródziemnomorską, pełną wrażeń podróż pomoże zaplanować przewodnik „Morze Śródziemne. Porty i największe atrakcje w ich sąsiedztwie”, który ukazał się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Laowai – tak Chińczycy mówią na obcokrajowców. Laowaiem była właśnie Aleksandra Świstow, która w Państwie Środka spędziła 2,5 roku. W książce „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin” opisuje chińską codzienność, która czasem nosi znamiona sportu wyczynowego, komunikacyjne omyłki, kulturowe zawirowania i próby oswajania zupełnie nowej, egzotycznej rzeczywistości. Tytuł ukaże się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Kto lubi brytyjską monarchę, kto kocha dobre komedie, kto w ogóle lubi kino… Wychodzi na to, że ten film musi zobaczyć każdy. Wraz z premierą filmu „Randka z królową” zapraszamy was do konkursu związanego z filmem i tradycyjnie trudnego konkursowego pytania.
Czy naprawdę można przejść przez życie nikogo nie krzywdząc? Nawet, jeśli zrobiło się to nieświadomie, są tacy, którzy nigdy nam tego nie zapomną. Mroczny thriller o grzechach przeszłości, które wracają w najmniej spodziewanym momencie, a potem rujnują wszystko. „Dar” to debiut reżyserski Joela Edgertona, który pokaże się także i z drugiej strony kamery. Towarzyszyć mu będą Rebecca Hall i Jason Bateman. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 7 sierpnia.
15 lipca do księgarń w całej Polsce trafia kreatywna książka vlogera Alfiego Deyesa (prywatnie chłopka Zoelli) z niezwykle popularnego kanału PointlessBlog subskrybowanego przez cztery miliony czytelników. Książka bez sensu” to blisko dwieście stron kreatywnych rozrywek dla każdego. Jak zapowiada na okładce sam autor – to książka rozpoczęta przez niego, ale dokończona przez czytelników.
„Obce niebo” to trzymająca w napięciu polsko-szwedzka opowieść o małżeństwie, którego życie z dnia na dzień zostaje wywrócone do góry nogami. Oparta na faktach historia pokazuje, do czego są w stanie posunąć się rodzice kierowani miłością do własnego dziecka. Film z fascynującymi rolami Agnieszki Grochowskiej oraz Bartłomieja Topy w kinach od 16 października.
Twórcy przebojowych komedii spod znaku Monty Pythona powracają z nową dawką niepowtarzalnego humoru! Ostatnia rewelacyjna komediowa rola Robina Williamsa jako gadającego psa, przy którym TED to Miś Uszatek. „CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE” W KINACH OD 14 SIERPNIA
Materia, jeden z najbardziej uznanych metalowych zespołów młodego pokolenia w Polsce niedługo po powrocie z rewelacyjnie przyjętego występu na Metal Blast Festival 2015 w Egipcie, wygrała polskie eliminacje Wacken Metal Battle i będzie reprezentowała nasz kraj podczas tegorocznej edycji Wacken Open Air w Niemczech!
Kulisy słynnych śledztw. Jak domyśliła się, że znaleziona w rzece czaszka to dowód w nierozwiązanym śledztwie? W jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów? Jak przekonała seryjnego mordercę do ujawnienia nieznanej milicji zbrodni? Już jako dwudziestoośmiolatka prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności