
Cała Europa lansuje modę na niepalenie. Tylko po co? „Dziękujemy za palenie” to ostra, szybka, ironiczna i najbardziej niepoprawna politycznie komedia roku. Gryząca niczym tytoniowy dym satyra na nasz styl życia, media, reklamę oraz świat konsumpcji, w którym człowiek jest jedynie cyfrą w kolumnie „przychody”. Film z Aaronem Eckhartem („Czarna Dalia”, „Kult”, „Jądro Ziemi”, „Erin Brockovich”) i Katie Holmes („Batman – Początek”, „Śpiewający detektyw”, „Cudowni chłopcy”) w rolach głównych. Sceny w łóżku z ich udziałem były przedmiotem krytyki Toma Cruise’a zazdrosnego o damę swego serca.

„Zostałem obrzezany w dniu, w którym powiesili Eichmanna” – od takiej deklaracji Yossi Avni zaczyna swoją powieść o młodym Izraelczyku, którego porzucił jego kochanek Arik, miłość życia. Pod piórem autora odżywa klasyczna love story. Plastyczną i wyrafinowaną prozą, za którą wielokrotnie chwaliła go krytyka, autor opowiada o męskiej miłości, namiętności, zdradzie, tęsknocie graniczącej z szaleństwem i pragnieniu posiadania dziecka.

Życie Edith Piaf to temat filmu zatytułowanego „La Vie En Rose” (polski tytuł „Niczego nie żałuję”) – premiera 11 maja 2007. W rolę legendarnej piosenkarki wcieliła się Marion Cotillard i, jak komentują krytycy, ta rola może okazać się rolą życia młodej gwiazdy. Edith Piaf urodzona jako Édith Giovanna Gassion znana była pod pseudonimem La Môme Piaf (Wróbelek). Mierząca tylko 142 cm wzrostu artystka porywała tłumy swoim niesamowitym głosem, przez wielu uważanym za jeden z największych głosów świata.

Dziewczyny lubią dobrą zabawę….więc od czego są przyjaciółki i babskie wieczory spędzane na plotkowaniu do białego rana , przy lampce dobrego wina, Casablance, popcornie, lodach czekoladowych i przede wszystkim… dobrej muzyce! "Babski Wieczór” to podwójny album przygotowany specjalnie z myślą o takich spotkaniach. Jedna płyta sprzyja zwierzeniom, wspomnieniom i być może nawet łzom. Ale kiedy już się wypłaczemy w rękaw koleżanek, oplotkujemy byłego faceta i jego nową kobietę, jesteśmy gotowe by włączyć drugą płytę.

Kiedy Jessica miała 13 lat, spotkała Małpę. Małpa żyła w jej głowie, była jej wewnętrznym głosem, który powtarzał, że chudość to gwarancja bycia akceptowaną, bezpieczną i – przede wszystkim – jedyny sposób, by uciec od zbliżającej się groźnej dorosłości. Jessica słuchała Małpy, dała się jej pożreć. Wspomnienia, przemyślenia i czarny humor składają się na tę niezwykłą opowieść o wędrówce nastolatki przez mroki choroby psychicznej, o staczaniu się na samo dno, o dramatycznych realiach oddziału psychiatrycznego dla młodzieży i w końcu o dokonywaniu kluczowego wyboru: poskromić Małpę albo umrzeć.

Do amerykańskich kin wszedł już wspólny projekt filmowy Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza pt. „GRINDHOUSE”. Składający się z dwóch części, przedzielonych fałszywymi zwiastunami, film, to trwająca 3 godziny i 12 minut potężna dawka filmowego pastiszu, który powstał z fascynacji dawno zapomnianymi gatunkami filmowymi.

Quentin Tarantino wyznał, że oglądając Chungking Express płakał. Nie chodziło o wyciskające łzy sceny, których w Chungking Expressie właściwie nie ma. Tarantino wzruszał się, ponieważ zakochał się w tym filmie i był szczęśliwy oglądając go po raz kolejny. Quentin nie jest sam: Wong Kar-wai, autor Chungking Express podbił już serca widzów na całym świecie.Wong Kar-wai zrobił do tej pory dziewięć filmów fabularnych. Objawił się jako jeden z najwybitniejszych reżyserów współczesnego kina.

Tak jak co roku Wydawnictwo Bezdroża zaprasza do odkrywania uroków Krymu. Tym razem podróżnikom towarzyszyć będzie czwarte już wydanie przewodnika „Krym. Półwysep Rozmaitości”, które ukazało się właśnie w nowej szacie graficznej. Przewodnik odpowie na wszystkie pytania, które nasuwają sie turystom odwiedzającym Krym. Wzbogacony jest również o informacje dotyczące Lwowa, Kijowa i Odessy, które warto odwiedzić w drodze na półwysep.

Na płycie Phantom Punch Sondre Lerche & The Faces Down znajdziemy muzykę przepełnioną nieskrępowaną, młodzieńczą energią. Jedenaście fantastycznych kompozycji charakteryzuje się melodyjnością, z której słynie Lerche, zaś doskonałe, zwięzłe solówki i pełne wigoru wykonawstwo pokazują zespół od najlepszej strony.

Choć upłynęło już ponad 20 pełnych niezwykłych opowieści lat od debiutu Suzanne Vega, na swym siódmym albumie zatytułowanym Beauty & Crime, i jednocześnie pierwszym krążku wydanym pod skrzydłami Blue Note Records, wokalistka udowadnia, iż pozostaje jednym z najświeższych głosów współczesnej muzyki popularnej.

Ta niezwykła powieść wymyka się wszelkim próbom klasyfikacji. Wyrafinowany horror z elementami romansu, groteski, magii i suspensu? Czy może poetyckie studium patopsychologiczne z odniesieniami do Spinozy i Saint-Simona? Historia rozpoczyna się śmiercią bogatego właściciela odciętej od świata posiadłości. Osierocone dzieci muszą jakoś zdobyć trumnę i pochować ojca. Jedno z nich udaje się zatem do pobliskiego miasteczka, którego nigdy wcześniej nie widziało.

Piosenka Sary May "Mówię-żegnaj kochanie" została hitem za oceanem wśród Polonii. Sara jednak nie wybrała nigdy tego utworu na singla i nie nakręciła do niego teledysku. A utwór podoba się słuchaczom Radia Rytm tak bardzo, że już od sierpnia 2006 przez 27 kolejnych notowań non stop głosują na ten utwór i ciągle piosenka znajduje się na liście przebojów i w dodatku zajmuje wysokie pozycje.

To festiwal, na którym pokazywane są filmy niekonwencjonalne, niezależne, wywołujące emocje i burzliwe dyskusje, to kino, które nie pozostawia widza obojętnym.

1. Bohaterką Twojej najnowszej powieści jest znowu kobieta, (wcześniej postać matki, Doroty Terakowskiej w głośnej, wspomnieniowej książce "Moja mama czarownica") z tym, że tym razem, całkowicie nietypowy singiel. Nie zimna kobieta sukcesu ani narcystyczna wygodna istota, tylko...
Kobieta, po 40-te, która do pewnego momentu wiedzie udane, wygodne życie: jest niezależna finansowo, ma dobrą pracę, decyduje o sobie...To ona wybiera mężczyzn, a nie jest wybierana….

Od chwili wprowadzenia na rynek przez MGA Entertainment w 2001 roku, BRATZ błyskawicznie stały się jedną z najpopularniejszych marek produktów dla młodych dziewcząt. Oprócz lalek, obuwia i strojów spod znaku BRATZ powstał specjalny magazyn, popularny serial rysunkowy i szereg DVD oraz gier wideo. Album z piosenkami, dla których inspirację stanowiły postaci BRATZ, dotarł na szczyt Billboard Children’s Chart.

“I Don’t Wanna Stop”, “Not Going Away”, “Thank God For The Almighty Dollar”, “Civilize The Universe”, “Black Rain”, “Countdown’s Begun” i “Trap Door”. Już pierwsze spojrzenie na tytuły niektórych utworów z “Black Rain” – pierwszej od ponad 6 lat studyjnej płyty Ozzy’ego Osbourne’a wskazuje, że słynna legenda rocka nie utraciła swojego zmysłu obserwatora i nadal dokładnie twardo stąpa po ziemi.

"P!NK "Live From Wembley Arena" to zapis koncertu różowowłosej wokalistki, jaki miał miejsce pod koniec 2006 w słynnej, londyńskiej Wembley Arena. Na wyprzedanym do ostatniego miejsca koncercie promującym multiplatynowy (sprzedano blisko 3.000.000 płyt) krążek "I'm Not Dead", P!NK zaprezentowała spektakularne show, łączące żywiołową muzykę z choreografią (z elementami akrobatyki!) i projekcjami video. Fani głośno wtórowali swojej idolce śpiewając takie hity jak: Stupid Girls, Who Knew, U+Ur Hand, czy też Get The Party Started.

Drugim singlem promującym długo wyczekiwany album „Nowy Folder” zespołu Jeden Osiem L, będzie kawałek „Być kimś więcej”. Artyści wracają na scenę muzyczną po dwóch latach przerwy, z ciekawym i bardzo różnorodnym materiałem, łączącym w sobie zarówno hip-hopowe rytmy, jak i brzmienia popowe, z domieszką klimatów drum and base, funk czy reggae.

Lubisz muzykę popularną, klubową, hip-hop? Nie lubisz przepłacać – masz okazję na tanie zakupy muzyczne na nowym portalu www.taniaplyta.pl.

„Kino niepokoju Michaela Haneke” jest projektem unikatowych i jedynym takim w kraju. Twórczość reżysera, poza niszowymi festiwalami filmowymi, nie była wcześniej prezentowana w postaci otwartych dla wszystkich pokazów, dlatego zapraszamy na spotkanie z twórczością „mistrza moralnej prowokacji”.