
Akif Pirinçci pisze swoje powieści kryminalne wyłącznie z kociej perspektywy (tzw. powieść felidae - łac. kotowate). Pojedynek to kolejny z jego „kocich kryminałów”. Kot Francis – najsłynniejszy detektyw w świecie czworonogów, znany czytelnikom z książki Salve Roma!, w której ścigał zbrodniarzy w lochach Watykanu – trochę się już starzeje i najchętniej spędzałby czas w ciepłym fotelu wraz ze swoim dwunożnym „otwieraczem do puszek z karmą” – Gustawem.

NAGRODY MIESIĘCZNIKA „KINO” I NAGRODA PUBLICZNOŚCI WARSZAWSKIEJ EDYCJI 9. FFLA PRZYZNANE!Widzowie 9. edycji festiwalu w głosowaniu internetowym za najlepszy film w konkursie Nowe Kino Ameryki Łacińskiej wybrali: ZABRANIA SIĘ ZABRANIAĆ (Proibido proibir) reż. Jorge Durán (Brazylia). Na kolejnych miejscach, ocenionych równie wysoko znalazły się filmy:

Ostatnia powieść Virginii Woolf. Pisana w trakcie wojny, pomiędzy kolejnymi bombardowaniami Londynu, w świadomości nieustannego zagrożenia życia. Paradoksalnie jedna z najbardziej lirycznych książek słynnej angielskiej powieściopisarki i eseistki. Ukończona na krótko przed samobójczą śmiercią autorki, w Anglii ukazała się w 1941 roku. Obecne polskie wydanie jest pierwszym polskim przekładem powieści.

Przesycony melancholią przewodnik po jednym z „wiecznych” miast, a zarazem wspaniała autobiograficzna opowieść o pisarzu i jego rodzinie. Orhan Pamuk opowiada o „czarno-białym” Stambule, który uczynił go pisarzem, jego zabytkach, osobliwościach i mieszkańcach, ich życiu codziennym oraz sekretach własnej rodziny.

Dziwna postać z nordyckich legend pojawia się w życiu trzydziestoletniego prawnika, Nida Immarskjoda Dugaya. Uprowadza mu żonę, odbiera dzieci i kradnie tożsamość. Kim jest w istocie ów potwór, którego imię: Yagudin stanowi anagram nazwiska i pierwszych liter imion bohatera?...

Gigantyczny fresk historyczny przedstawiający ostatnie lata Trzeciej Rzeszy, wydarzenia na froncie wschodnim II wojny światowej i dzieje Zagłady. Wielowątkowa, licząca kilkaset stron epopeja nasycona aluzjami do greckiej tragedii, zbudowana na wzór suity Johanna Sebastiana Bacha. Filozoficzna przypowieść o Upadku i spotkaniu człowieka ze Złem.

Autor bestsellerów Tajemnica Fermata i Księga szyfrów opowiada fascynującą historię o tym, jak człowiek poznawał Wszechświat. Na tle rozległej panoramy dawnych poglądów - od egzotycznych, mitologicznych i starożytnych, po nowożytne teorie Keplera i Newtona - Singh przedstawia najnowsze modele teorii Wielkiego Wybuchu, czyli teorii narodzin i ewolucji Kosmosu. Przybliża sylwetki uczonych, próbujących rozwikłać kosmiczne zagadki. Napisana z werwą książka obfituje nie tylko w rzeczowe informacje, ale liczne anegdoty, które ubarwiają lekturę. To porywająca podróż w głąb nieznanego Wszechświata.

...Jedz, módl się, kochaj to wspaniała książka. Szczera, płynąca prosto z serca, pełna przenikliwości i trafnych spostrzeżeń. Często kupuję ją przyjaciołom na prezent i wszyscy oni serdecznie mi za nią dziękują... (J. Caroll). Nim osiągnęła trzydziestkę, Elizabeth Gilbert miała wszystko, o czym powinna marzyć nowoczesna, wykształcona, ambitna Amerykanka - męża, dom za miastem, dobrą pracę. Mimo to nie była kobietą ani szczęśliwą, ani spełnioną. Nękał ją niepokój, smutek i rozterki.

łynna punkowa formacja The Offspring znów w natarciu! Pięć lat od czasu wydania ostatniej studyjnej płyty Dexter i spółka postanowili nagrać album w klimatach, z jakich znani byli na początku działalności, czyli wykonać tzw. powrót do korzeni. Krążek 'Rise and Fall, Rage and Grace' to 12 kompozycji bardziej surowych niż ostatnie przeboje grupy ('Pretty Fly (For A White Guy)' czy 'Hit That') ale nie pozbawionych znaku rozpoznawczego the Offspring - wpadających w ucho refrenów i świetnych melodii.

Zapraszamy do obejrzenia video-zapowiedzi nowej płyty 3Y( Yez Yez Yo) „Rap na ulicach/Zgadnij kto wraca” która ukaże się 22 czerwca 2008. Płytę można będzie pobrać bezpłatnie ze strony wydawnictwa Pokazz i Hip-Hop.pl.

Martyrs (reż. Pascal Laugier), okrzyknięty na targach MFF w Cannes najlepszym horrorem, a zarazem jednym z najbardziej brutalnych filmów ostatnich lat trafi na ekrany polskich kin jesienią. Film wprowadzi do kin SPI International Polska. We Francji film (decyzją francuskiej Komisji Kwalifikacyjnej, SRF) będzie dozwolony od lat 18-tu . Komisja uznała, że poziom przemocy w filmie jest nie do zniesienia nawet dla tak liberalnego widza, jak francuski. Twórcy „Martyrs” wnieśli apelację.

1 czerwca na stronach portalu internetowego książki „Tunele” – www.ksiazkatunele.pl ruszył konkurs przygotowany dla czytelników tego światowego bestselleru. „Tunele” zostały okrzyknięte przez Barry’ego Cunninghama następcą serii o Harrym Potterze. Napisana przez Briana Williamsa
i Rodericka Gordona książka, pojawiła się w polskich księgarniach 30 maja. Wydało ją Wydawnictwo Wilga. Wędrując z Willem po tajemniczym podziemnym świecie, użytkownik strony www.ksiazkatunele.pl odwiedza 25 fascynujących lokalizacji.

Film wejdzie na ekrany amerykanskich kin 12 grudnia 2008 (u nas zimą 2008/2009), ale już teraz w USA "zmierzchomania" rozpętała się na dobre. Cykl powieści Stephanie Meyer okupujący ponad 30 tygodni pierwsze miejsca literackich bestsellerów New York Timesa został dotąd sprzedany w ilości około 6 milionów egzemplarzy i stał się prawdziwym fenomenem kulturowym. Zwiastun teaserowy filmu ścigał się na MySpace z rekordowymi wynikami oglądalności zwiastuna ostatniego INDIANY JONESA.

We wrześniu 1971 roku doszło w Londynie do brawurowej kradzieży w banku przy Baker Street. Złodzieje wydrążyli pod ziemią tunel do skarbca i ukradli ze skrytek depozytowych gotówkę i biżuterię wartości wielu milionów funtów. Nigdy nie znaleziono winnych i nie odzyskano skradzionych dóbr. Kradzież stulecia trafiła na pierwsze strony gazet, ale po paru dniach zapadła cisza, będąca wynikiem dekretu, ograniczającego swobodę wypowiedzi. Film rozwiewa tajemnicę, jaką owiana była ta historia.

Ile chicklitów przeczytaliście już w swoim życiu? Książek, w których bohaterki szukały drugiej połówki, a bohaterowie „tej jedynej”? Pewnie na myśl o kolejnej podobnej historii kręcicie z pobłażaniem głową, ale musicie wiedzieć, że w naszej nowej książce wątek miłosny idzie o krok, a nawet kilka kroków dalej. Chłopak czy dziewczyna? to pierwsza w Polsce komedia omyłek dla nastolatków, w której Frannie (♀) szuka wymarzonego chłopaka, a jej przyjaciel Marcus (♂) szuka… wymarzonego chłopaka!

Trzypłytowa kolekcja “Jazz & The City” to najbardziej znane jazzowe głosy w swoich 63 największych przebojach, a wśród nich Frank Sinatra, Nat King Cole, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan, Billie Holiday. Utwory znane nie tylko znawcom jazzu, tworzą wyjątkową kompilację, która zdobywa serca słuchaczy na całym świecie. Sprzedaż tego albumu osiągnęła na świecie już prawie liczbę miliona nośników !

Piosenki A Fine Frenzy są eteryczne, a wizja muzyczna i liryczna utworów na debiutanckim albumie zatytułowanym „One Cell in the Sea” jest tak inteligentna i zachwycająca jak sama Alison Sudol - 22-letnia wokalistka i pianistka stojąca na czele zespołu. Urodzona w Seattle i wychowana w Los Angeles, Alison jest jedynym dzieckiem rozwiedzionych rodziców, odnajdującym ukojenie w muzyce

Hiszpańskie oraz latynoskie rytmy, gorąca muzyka. Wydawnictwo My Music prezentuje kompilację „Muzyczne Podróże – Musica Latina“, która przenosi słuchacza w podróż po świecie hiszpańskich przebojów. Na jednym albumie, znane radiowe utwory takich wykonawców, jak: Marquess, Christina Aguilera, Aventura, Big World & Friends, David Bisbal, Arash. Poczuj słońce, powiew morskiej bryzy, pozwól przenieść się w podróż po hiszpańskojęzycznych krajach.

Po szalonym sukcesie poprzednich filmów Tylera Perry’ego: „Z pamiętnika wściekłej żony”, „Moja wielka wściekła rodzina” oraz „Daddy’s Little Girls”, ten scenarzysta, reżyser, producent i aktor powraca na ekrany swoim czwartym filmem „Małżeństwa i ich przekleństwa”. Podobnie jak poprzednie filmy, ten również jest adaptacją święcącej tryumfy sztuki teatralnej Perry’ego, pod tym samym tytułem. Jest to przezabawna, ale i podnosząca na duchu opowieść o czterech parach spędzających razem urlop, podczas którego ujawniają się ich problemy małżeńskie.

LIDIA KOPANIA to Artystka obdarzona niezwykle ciepłym, 4-oktawowym głosem. Zwyciężczyni konkursu Trendy w ramach Festiwalu Top Trendy 2006. Ma na koncie debiutancki album INTUICJA (2006), który uzyskał wiele pozytywnych recenzji. Oficjalna strona internetowa Artystki: http://www.lidiakopania.pl.